Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ulica Ks. Profesora Włodzimierza Sedlaka w Sosnowcu ?

Powoli dobiega końca budowa nowej drogi biegnącej pomiędzy ul. Kilińskiego a Aleją Mireckiego. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że nie ma ona jeszcze swojej własnej nazwy. Zgłaszam więc publicznie - napisałem 26 sierpnia 2003 r. w serwisie sosnowiec.info -propozycję nazwanie jej ulicą, urodzonego w Sosnowcu, twórcy bioelektroniki oraz patrona optymalnych Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Pozwolę sobie ten tekst przytoczyć w całości.
Powoli dobiega końca budowa drogi pomiędzy ul. Kilińskiego a Al. Mireckiego. Została położona nakładka, zakładane są barierki, montowane jest oświetlenie, prowadzone są prace wykończeniowe. Wkrótce droga ta zostanie oddana do użytku. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że nie ma jeszcze ona jeszcze swojej nazwy. Pozwolę sobie, jako osoba szczególnie zainteresowana tym terenem, władze miasta wiedzą dlaczego (sprawa tzw. przejście przez tory), zaproponować nazwanie jej ulicą, urodzonego w Sosnowcu, twórcy bioelektroniki oraz patrona optymalnych Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.
Przypomnę, że bioelektronika to zupełnie nowa gałąź wiedzy. Według bioelektroniki reakcje chemiczne i procesy elektroniczne są związane zależnościami kwantowo-mechanicznymi. Wyrazem tego jest model posiadający dwie komplementarne, czyli nierozdzielne i jednakowo ważne strony - chemiczną i elektromagnetyczną. To sprzężenie przejawia się emisją światła. Według ks. Sedlaka życie jest w swych podstawach związane z plazmą fizyczną i dzięki temu istnieje stan materii nazwany przez niego bioplazmą.W lutym bieżącego roku (2003 r. - przyp. red.) również i w naszym mieście obchodzona była uroczyście 10-rocznica śmierci profesora Sedlaka. W październiku zaś w 92 rocznicę Jego śmierci planowane jest dla uczczenia jego dorobku zorganizowanie - m.in. przez Fundację im. Jana Kiepury - konferencji naukowej w Kościele Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, poświęconej jego sylwetce i badaniom. Nastąpi wtedy również odsłonięcie tablicy pamiątkowej na zewnątrz tej świątyni. Okazja jest więc szczególna. Dodam może na koniec, że ulica ks. prof. Włodzimierza Sedlaka znajdowałaby się bezpośrednio przy ul. Jana Kiepury i przy Stadionie im. Jana Ciszewskiego, a więc sławnych sosnowiczan. Mielibyśmy więc, w przypadku pozytywnej decyzji Rady Miejskiej, jakby pewien kwartał miasta mówiący wyraźnie i czytelnie o jego historii.Piotr Dudała 26.08.2003 r.Mimo że przez 4 lata propozycję dotyczącą ulicy Sedlaka powtarzałem i zgłaszałem publicznie wielokrotnie, ba nawet ukazały się moje artykuły na ten temat w loklanej prasie, to, jak do tej pory, nie zainteresował się nią absolutnie nikt zarówno z władz miasta, jak i radnych RM. Ponieważ jest ona wciąż aktualna podtrzymują i będę temat drążył dalej aż do skutku!
Autor: Piotr Dudała | 06/10/2006
Komentarze
#1 | Piotr Dudała dnia 07.10.2006 17:09
Do skutku tzn. do czasu, jak odpowiednie władze - w tym przypadku Rada Miejska - moją propozycję rozważą. Chyba wyraźnie piszę, że nikt sprawą się nie zainteresował. Pewnien jestem jednego, że prof. Sedlak na swoją ulicę w Sosnowcu zasługuje, a czy będzie to ta czy inna, to jest już odrębna sprawa. Proszę więć czytać ze zrozuminiem, a nie wypisać anonimowo bzdur!
#2 | magic dnia 07.10.2006 16:59
A ja jestem za!
Ponadto Polska wreszcie wygrala w el.ME, co prawda tylko 1:0 z Kazachstanem, ale na wyjezdzie.
#3 | anonim dnia 07.10.2006 16:34
Jak należy rozumieć stwierdzenie, że będzie Pan "temat drążył dalej aż do skutku"? Tzn aż Rada przychyli sie do Pańskiej propozycji i ulica będzie nosić to imię? A jak nie, to co? Tak to ma wyglądać w przyszłej Radzie, że Piotr Dudała zgłaszać będzie jedyną możliwą do zaakceptowania propozycję rozwiązania jakiegokolwiek problemu miasta?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney