Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kłopoty Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu

Zamieszczamy komentarz Dr Michała Kaczmarczyka - rzecznika prasowego Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu, który ukazał się pod newsem informującym o rozpoczęciu roku akademickiego w tej uczelni i 10 leciu jej istnienia. Sprawa jest bardzo poważna. Niestety nie została do tej pory rozwiązana przez obecne jak i poprzednie SLD-owskie władze miasta. Zapraszamy do dyskusji!Szanowni Państwo!


WSZiM od wielu lat stara się o pozyskanie terenów w sąsiedztwie swojej siedziby, chcąc realizować plany budowy campusu akademickiego. Mógłby on stać się wizytówką Sosnowca, stanowić centrum nauki i kultury na miarę XXI wieku. Na tej inwestycji skorzysta nie tylko środowisko akademickie Zagłębia, ale wszyscy mieszkańcy regionu – dość powiedzieć, że w ramach campusu powstaną m.in. obiekty sportowe, biblioteka, aula czy klub studencki, z którego będą mogli korzystać nie tylko studenci i pracownicy WSZiM, ale także mieszkańcy regionu. Na przeszkodzie realizacji planów uczelni wciąż stoi jednak brak decyzji w sprawie losu terenów w sąsiedztwie WSZiM, należących dziś do PKP. Apele do władz miasta o aktywną politykę i realną pomoc uczelni w realizacji planów budowy campusu pozostają bez echa, nie przynoszą, niestety, konkretnych rezultatów. Co więcej – szereg decyzji dotyczących zagospodarowania terenów w pobliżu WSZiM skutecznie blokuje realizację planów inwestycyjnych uczelni. W bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, dosłownie pod jej oknami, wybudowano już garaże, wkrótce ruszyć ma budowa kolejnego bloku mieszkalnego vis a vis budynku uczelni. Inwestycje te skutecznie uniemożliwiają np. rozwiązanie problemu z miejscami parkingowymi dla pracowników i studentów, o którym wspomina jeden z internatów. Na temat kłopotów lokalowych uczelni mówił w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2006/2007 kanclerz WSZiM Aleksander Dudek, zwracając uwagę m.in. na plany budowy parkingów i trudności, na które napotykają władze uczelni, chcąc te plany realizować.
Każdego roku WSZiM przeznacza ogromne kwoty na inwestycje w bazę lokalową. W ostatnim czasie oddaliśmy do użytku nowoczesną aulę wykładową, w której odbywają się nie tylko imprezy uczelniane, ale i miejskie. Zmodernizowaliśmy sale ćwiczeniowe, pomieszczenia studenckie, gabinety pracowników naukowych. Wyremontowaliśmy elewację zewnętrzną budynku. Nasza uczenia, pod względem inwestycji, znajduje się w czołówce niepublicznych szkół wyższych w Polsce (co potwierdza m.in. ranking opublikowany w najnowszym numerze czasopisma „Education World”). Muszę więc zaprotestować przeciwko twierdzeniom osoby o nicku tortoour odnoszącym się do jakości i szybkości prac przy modernizowaniu budynku WSZiM. Fakty przeczą tego rodzaju tezom.
Wierzę, że władze Sosnowca zmienią swoją postawę wobec uczelni i planów jej rozwoju, aktywnie działając na rzecz budowy campusu akademickiego WSZiM. Zrealizowanie tej inwestycji bez wątpienia przyniesie korzyści miastu i regionowi, a także pozwoli rozwiązać wiele obecnych problemów uczelni i jej sąsiadów.
W imieniu Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu dziękuje wszystkim tym, którzy popierają koncepcję budowy campusu akademickiego. Wraz z pracownikami, studentami i przyjaciółmi WSZiM trzymam kciuki za sukces planów uczelni.Pozdrawiam serdecznie,


Dr Michał Kaczmarczyk - rzecznik prasowy WSZiM

Autor: Piotr Dudała | 06/10/2006
Komentarze
#1 | Mieszakniec K45 dnia 18.03.2009 14:07
Widze ze większość komentarzy w obronie wszim , szkoła szkolą niech sobie będzie ale pan który ta szkołą zarządza ma w dupie mieszakncow którzy byli pierwsi na ulicy Kilińskiego i dąży do celu po trupach nawet już z Bloku 45 zrobili sobie akademik to on wkroczyl na teren klisnkiego ii chcce ludzi wytępić jak prusaków nawet chyba juz policje przekupili ktora sie tam uczy bo za te stawianie na łuku drogi nie widzialem jeszcze mandatów a o szybki wypadek tam juz nie trudno przy niedzieli jak i rownierz każdy trawnik , chodnik sluzy jako parking wiec dlaczego ludzie ktorzy mieszkaja na klisnkiiego od poczatku maja znosic te wszsytkie utrudnienia i na wlasnym podworku nie moga zaprakowac wlasnego auta bo STUDENT jest tam pierwszy hmmm co to za absurd wogule zaniedlugo to nas ogrodzi ii bedzie jak w filmie "kapusniaczek " hehe bedziemy jak malpy w zoooo a w okol piekna rozbudowana SZKOLA wszim no tak jak zwykle ten kto ma kase rządzi i robi co chcce tyle "Teraz pieniadz jest w cenie "
#2 | i sami i swoji dnia 03.10.2007 16:52
...ci tu napisali tyle tych re..fe..ra..tow,...o boziu, takie obce slowo weszlo mi do glowy,ale powiedzialam do konca, no w koncu ucze sie...no,matka wreszcie...ale to nie obce jezyki!
#3 | znajdzmy sie dnia 15.09.2007 15:58
...jezeli kwitnie gospodarka to i rozwija sie technika, a za tym inne dziedziny gospodarcze.
Wtedy dobra idea, jest postawienie na rozwoj wszelkich form wyzszego ksztalcenia,kazda ich liczba zostanie wchlonieta przez rynek.Pisal jakis N(nowak),gdzies o tym.Otwierajac coraz wiecej wyzszych uczelni,robimy mlodym wielka krzywde,gdyz po ukonczeniu,nie ma dla nich pracy.
A z frazesami,o wznioslosci celow to my sobie sojusznikow nie znajdziemy.Wyksztalceni,mlodzi,sfrustowani i zniecheceni do wszystkiego,do tych co rzadza i do tych co maja lepiej.Jest wielka sztuka, dac przyklad/gospodarka wolnorynkowa/w rozwijaniu wszelkich form i struktur rynkowych,ktore wchlona chcacych pracowac,wlasnie tych mlodych z wyzszym wyksztalceniem.
Miasto dodatkowo z budzetu wyda 15 mln.na rozwoj.
Unia Europejska: W najblizszym czasie bedzie ogloszona tzw.zielona czy niebieska karta,dla inz.i innych z wyzszym wykszt.do roku 2020 oczekuje sie transferu 20 mln.wyksztalconych osob,w roku 2050 potrzebny jest transfer juz 50 mln.
...no, to chlopcy nie ma strachu, zagranica czeka,musimy im pomoc sie rozwijac.
A ile budzet miasta przeznacza aktualnie w tym zakresie?A poza tym -pierw szuka sie odpowiedniego terenu pod budowe z wszystkimi zaprojektowanymi "cackami"dla rzeszy studentow,aby mogli spokojnie studiowac,
jesc,spac,wypoczywac i rozrywke miec a nie na raty,i tym sposobem mamy problemy.A potem sie dziwimy,ze ludzie nie dostrzegaja i nie popieraja szczytnych idei rozwoju uczelni.Bo brakuje tego czy tamtego,brac studentcka winna szukac winnych tego stanu rzeczy nie na zewnatrz!
#4 | pracującyna3 dnia 29.03.2007 15:02
Wyższa szkoła w S-cu powinna się rozwijać. Wszyscy powinni mieć wyższe wykształcenie. Przecież zamknięto zawodówki i szkoły specjalne.
#5 | Elbo dnia 20.01.2007 18:24
Czytam, czytam i jak bym nie widzial to bym nie uwierzyl!!

Ta "szkola" to jeden budyneczek pobiurowy mniejszy od niejednej szkoly podstawowej - o co to hallo? Zero dorobku naukowego - ot - taka typowa produkcja "papieru" dla mniej zdolnych.

To ze miasto nie chcialo jednemu odebrac terenu i dac prywatnej osobie zeby kase trzepala?
smiechu warte.

Osobiscie uwazam ze tam nie powinno byc ani zadnych "szkol" ani blokowiska (do tego w formie niewysokiej zabudowy). Jest to centrum wiec powinny byc tereny rozrywkowe, biurowe, parkingi wielopoziomowe.

A mieszkaniowka? Jak juz to 10-20 pieter zeby nie marnowac terenu.

Smieszna mnie natomiast wypowiedzi - niby ludzi wyksztalconych? - twierdzacy ze na tej dzialce (trojkat o boku 100 m ) wybudowaliby biblioteke , hale sportowa, aule i kampus na 20 tys studentow Grin no ale to tylko swiadczy o ich "wyksztalceniu" i ogolnym realizmie "projektu" tej szkolki,

Gra sie toczy o wyrwanie za darmo terenow wartych gruba kase od miasta i tyle.
#6 | krzycho dnia 20.01.2007 12:01
Jak nie wiadomo o co chodzi - to na ogol chodzi o kase. "Szkola" to prywatne przedsiewziecie czysto biznesowe i cale "zamieszanie" ma na celu wyciagniecie od miasta za darmo bardzo atrakcyjnych terenow za ktore miasto moglo by dostac grube milony.

Na calym swiecie uczelnie sa poza centrum - raz spokoj , dwa nie powoduja uciazliwosci - np kilka tys wiecej ludzi w centrum , aut etc.

To ze szkola tanio kiedys kupila malutki budynek nie znaczy ze pol Sosnowca teraz trzeba wyburzyc aby biznes sie krecil bardziej.

pozdrawiam
#7 | Arkadiusz Chęciński dnia 10.10.2006 20:11
Fragment programu wyborczego Platformy Obywatelskiej
W zakresie szkolnictwa wyższego zamierzamy kontynuować dalszy jego rozwój. Pomimo błędów obecnej władzy, w konsekwencji których realizacja projektu utworzenia neofilologicznej części Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego kosztować będzie dodatkowe 15 mln zł z kasy budżetu miasta, przystąpimy do jego realizacji. Będziemy także wspierać dalszy rozwoju Wydziału Farmacji Akademii Medycznej, Politechniki Śląskiej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu.
#8 | Piotrek Ptak dnia 10.10.2006 09:12
sprostowanie: w stwierdzeniu "bezpieczeństwo" miałem na mysli niski poziom bezpieczeństwa w sąsiedztwie każdej strefy sródmiejskiej, dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Przepraszam za brak precyzji.
#9 | l-ewa dnia 09.10.2006 21:30
A dlaczegóż to mamy się bac przegranej? Radnych będziemy miec mniej więcej po równo. Szacuję, że PO będzie mieć 10 radnych, Lewica 10 radnych, PiS 5 radnych, KW KW 2 radnych, a SO 1 radnego i... ciekawa jestem rozdania...
Natomiast jeśli do II tury wejdą Panowie Górski i Pięta, to PiS żadnego z tych Panów nie poprze.
A Górski + Samoobrona jest > od Pięta + Winiarski...
Równiez pozdrawiam
#10 | Piotr Dudała dnia 09.10.2006 18:18
Kanclerzem WSZiM jest rzeczywiście Aleksander Dudek. Przepraszam za pomyłkę!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney