Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Bułgaria: eksplozja na lotnisku. Są ofiary

Do eksplozji autobusu z turystami doszło około godziny 18 czasu miejscowego (godz. 17 czasu polskiego) na lotnisku w bułgarskim mieście Burgas nad Morzem Czarnym. Według radia eksplodował pojazd z turystami z Izraela. Są ofiary.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Bułgarii informuje, że w wybuchu trójka Izraelczyków zginęła, zaś ponad 20 zostało rannych. Z kolei publiczne radio podało, że zginęło pięć osób, a 25 trafiło do szpitala, niektórzy z ciężkimi obrażeniami. Inni ranni są transportowani do Warny. Izraelska gazeta "Haaretz" podaje, że zginęło siedem osób.Zdaniem przedstawicieli MSW eksplodował autobus z turystami z Izraela, którzy jechali na lotnisko. Według lokalnych władz był to zamach. Dokonał go najpewniej zamachowiec-samobójca - powiedział przez telefon izraelskiemu radiu wojskowemu naoczny świadek.

Dodał, że ładunek wybuchowy został zdetonowany przy wejściu do autobusu na parkingu lotniska w chwili, kiedy do niego wchodzili turyści. Dwa inne pojazdy stanęły w płomieniach po eksplozji.

Lotnisko zostało ewakuowane. Wszystkie loty są przekierowywane na lotnisko w Warnie.

Jak podaje agencja novinite.com na miejsce udają się prezydent, premier i szef bułgarskiego MSZ.

- Przylecieliśmy tu samolotem czarterowym z Pyrzowic, po godzinie 16. Czekaliśmy w sali odlotów i nagle usłyszeliśmy wybuch, jeden potężny wybuch i kłęby dymów. Myśleliśmy, że to bomba, nie wiedzieliśmy, co się stało. Potem usłyszeliśmy, że przed głównym wejściem eksplodował autobus. Nas ewakuowano na płytę lotniska, a potem do innego terminala. Słychać było krzyki, wozy straży pożarnej. Teraz jest w miarę spokojnie - relacjonował na antenie TVN 24 Wojciech Nowakowski, który jest na lotnisku w Burgas.

- Myślę, że spośród Polaków nikt nie ucierpiał - dodał. Informacje te potwierdziła ambasada w ambasada w Sofii - poinformowało IAR Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

BBC informuje, że w styczniu pojawiły się doniesienia, że Izrael poprosił Bułgarię o zaostrzenie wymogów bezpieczeństwa dla izraelskich turystów podróżujących autobusami.

(NZ)
Autor: Redakcja | 18/07/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?