Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Modlitwa za Syrię

Sytuacja w Syrii pogarsza się z każdą godziną. Eskalacja przemocy sprawia, że rośnie liczba uchodźców. W ciągu ostatniej doby granicę z Libanem przekroczyło ponad 30 tys. osób, a w Jordanii schroniło się 2,5 tys. ONZ szacuje, że aż milion Syryjczyków musiało uciec z domów i poszukać nowego schronienia.W pomoc uchodźcom włącza się także Kościół. „Wspieramy każdego bez względu na wyznawaną religię” – mówi pracująca w Damaszku franciszkańska misjonarka. Jak podkreśla, ludzie ci potrzebują nie tylko pomocy materialnej, ale również wsparcia duchowego. Wielu nie widzi już dla siebie szans na normalne życie w Syrii.

Międzynarodowe Dzieło Chrześcijańskie Open Doors apeluje, by najbliższy wtorek 24 lipca był światowym dniem modlitwy i postu za pokój w tym kraju. Tymczasem także w samej Syrii ruszyła kampania modlitewna.

Każdego dnia młodzi chrześcijanie z Syrii poświęcają swój czas na modlitwę za ojczyznę – mówi Tomasz Korczyński z Open Doors. – Pełnią dyżury modlitewne, bo jak mówią, tylko Boży cud, interwencja Stwórcy może uratować Syrię. Codziennie przelewana jest niewinna krew. Codziennie ktoś ginie. Przemoc ze strachem rządzą krajem. Po obu stronach barykady dochodzi do krwawych aktów. Chrześcijanie są pomiędzy walczącymi blokami. „Jaka będzie nasza przyszłość? Dokąd mamy iść?” – pytają bezradnie. Międzynarodowe Dzieło Chrześcijańskie Open Doors podjęło ich apel, by modlić się za Syrię. 24 lipca zachęcamy do szczególnej pamięci poprzez post i modlitwę za prześladowanych chrześcijan w Syrii. Oprócz pomocy duchowej potrzebujący otrzymują także za pośrednictwem Kościoła pomoc materialną.

Więcej informacji o modlitewnej akcji za Syrię na stronie www.opendoors.pl.

bz/ rv, radio vaticanaAutor: Piotr Dudała | 21/07/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?