Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Paweł Kukiz w "Uważam Rze": PO musi odejść! "Państwo polskie spadło w ruski las, w błoto. I nic! Zawołano: "Polacy, nic się nie stało"

Wszystko, wszystkie szyldy i nazwiska, łącznie ze mną, pełnią rolę wyłącznie służebną wobec Polski. Przecież ja mógłbym dalej być tam gdzie byłem, klaskać Platformie i żyć jak pączek w maśle. Ale nie mogę. Nie potrafię

- mówi o polityce, w rozmowie braćmi Karnowskimi w tygodniku "Uważam Rze", Paweł Kukiz, piosenkarz, autor tekstów, który właśnie wydał nową płytę "Siła i honor".

Artysta poddaje krytyce obecnie obowiązujący system partyjny w Polsce. Twierdzi, że nie mamy jako obywatele żadnego wpływu na decyzje poszczególnych liderów partyjnych, których nazywa "sekretarzami". Rozwiązanie widzi w okręgach jednomandatowych, likwidacji Senatu oraz silnej prezydenturze pozbawionej uwikłań partyjnych.Podkreśla, że w sferze wartości najbliżej mu do Prawa i Sprawiedliwości, ale jest krytyczny wobec niektórych posunięć tej partii i "ludzi wokół prezesa". Chwali mocno "Solidarność" pod rządami Piotra Dudy. Jednak zdaniem Pawła Kukiza przede wszystkim Polacy powinni odsunąć od władzy Platformę Obywatelską. Stwierdza:

Byłem twardym żołnierzem Platformy, dziś uważam, że powinni złożyć władzę, bo się po prostu nie nadają, są skompromitowani i niesłowni. Nie jestem naiwny, wiem, że polityka wymaga czasem kompromisów. Ale po kolei żadne obietnice nie były spełniane. Przysięgali, że wprowadzą wspomniane okręgi jednomandatowe – i nic. Żeby być uczciwym przyznam, że kilka ruchów w obszarze zarządzania policja, spraw, które leżą mi na sercu, było dobrych.

Przełomem w ocenie PO przez artystę stał się 10 kwietnia 2010 roku:

Smoleńsk stał się dla mnie sprawą kluczową nawet nie ze względu na to kto zginął, ale dlatego, że państwo polskie spadło w ruski las, w błoto. I co? I nic! Zawołano „Polacy, nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało”- to był tylko wypadek. Przecież to jeży włos na głowie. Tu jest problem. To jest dowód na taką słabość państwa, że nie mam wątpliwości, iż obce służby mogą z nim robić co tylko chcą. I to żadna teoria spiskowa a zwykła logika.
(...)

Smoleńsk jest dla mnie dobitnym przykładem na to, że ta opcja polityczna, która teraz sprawuje władzę, w kwestiach zapewnienia bezpieczeństwa Państwa nie posiada żadnych do tego predyspozycji. Mamy do czynienia z tak niewyobrażalnym nagromadzeniem zaniechań, błędów, skandali, że wg mnie PO sama siebie zdyskwalifikowała jako gwaranta zapewnienia Państwu niezawisłości. Weźmy taki „drobiazg” jak poprzedniego ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. Za jego rządów w tym resorcie spadły cztery wojskowe samoloty: Mi, Bryza, CASA z całym dowództwem sił lotniczych, a wreszcie, na końcu, samolot z urzędującym prezydentem, z prezydentem na uchodźstwie, z dowódcami wojsk, z elitą państwową, elitą opozycji...

I dalej jest ministrem.

To jeszcze nic. Kiedy wreszcie odchodzi, to jako człowiek honoru, choć na miły Bóg, nie ma żadnego prawa do tego określenia

- podkreśla Kukiz. W rozmowie sporo miejsca zajmuje temat mediów i metod jakich front propagandowy obozu władzy używa do dyskredytowania osób krytycznych.

Polecamy całość w najnowszym, poniedziałkowym "Uważam Rze".

gimAutor: Piotr Dudała | 24/08/2012
Komentarze
#1 | Ziutek dnia 25.08.2012 22:17
A dla kogo DZISIAJ pan kukiz jest jakimś autorytetem watrym cytowania? Jego czas jako artysty dawno sie skońńczył, malo kto go dzisiaj pamieta, sami sprawdźcie pytajac kogokolwiek jak się sprzedaja jego dzieła, szczególnento nowe.. W czasie jego szczytów kariery, wyśpiewywał bardzo rożne rzeczy, nie wszystkie by sie Panu Dudale podobały. Dziś ten wybrzmialy "artysta" robi co może aby zaistnieć.
#2 | PAWLO dnia 25.08.2012 12:56
A, co to za artysta ..... ?
#3 | Leszek dnia 25.08.2012 08:40
mam podobne zdanie, jak Paweł! zrobiło się dziadostwo!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney