Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jan Maria Jackowski: Tusk Gold

Już aż 70 proc. respondentów TNS Polska źle ocenia pracę rządu Donalda Tuska. Zaledwie 22 proc. deklaruje "raczej dobrze". Nikt nie ocenił rządu "zdecydowanie dobrze". Jak podkreślono w komentarzu, w porównaniu z lipcem noty rządu pogorszyły się - nastąpił wzrost o 3 proc. - z 67 do 70 proc. - ocen negatywnych, przy jednoczesnym spadku ocen pozytywnych (z 26 do 22 proc.).Wyniki sondażu nie dziwią, bo rządy Tuska stanowią ogromne zagrożenie dla Polski i coraz więcej rodaków zaczyna to dostrzegać, bo doświadcza ich skutków na własnej skórze.

Rośnie strefa biedy, rosną ceny podstawowych artykułów, rośnie bezrobocie, rośnie deficyt państwa, spadają dochody Polaków, spada eksport, spada PKB, dochody budżetu niewykonane, a rząd - by utrzymać się u władzy - zadłuża Polskę na kolejne pokolenia.

Polaków zmuszono do pracy aż do śmierci, ograniczane są wolności obywateli (np. ustawa o zgromadzeniach), obóz władzy niszczy wolność słowa i zagraża fundamentom demokracji, dyskryminując katolicką Telewizję Trwam oraz nakręcając antyklerykalne fobie.

Sprzedaż siedziby IPN to świadome działanie PO na rzecz sparaliżowania tej instytucji, co służy ochronie byłych agentów, którzy zakamuflowani w strukturach państwa nadal działają na jego szkodę.

Zamówienia publiczne to obszar patologii i korupcji, by "swoi" dobrze zarobili, autostrady niby są, ale ich jeszcze nie ma, bo z 1700 km zapowiedzianych dróg ekspresowych i autostrad ukończono zaledwie 600 km, i to nie w pełni.

Polska wymiera i rząd nic nie robi, by przeciwdziałać zimie demograficznej; służba zdrowia znajduje się w rozsypce, państwo nie jest w stanie realizować narodowych interesów Polaków i jest żałośnie niepoważne na arenie międzynarodowej.

Pozycja Polski w czasach Tuska jest taka jak pozycja polskiego sportu po olimpiadzie w Londynie - najgorsza od 1956 roku.

Od kilku tygodni trwa serial o aferze z pewnym parabankiem z Gdańska. Życie dopisuje puentę: to rząd Donalda Tuska jest jak Amber Gold - na zewnątrz ładne opakowanie, ale w środku złota nie ma.

Sprawa Amber Gold to nie sprawa parabanków, to sprawa parapaństwa, w którym jak się ukradnie 50 milionów, to włos z głowy nikomu nie spadnie, a w sprawach zwykłych obywateli władza jest potwornie opresyjna.

Tymczasem rządzący próbują wmówić Polakom, że jedynym winnym całej afery jest kurator sądowy, który popełnił błąd. To żenujące szukanie kozła ofiarnego: winne jest państwo, które pod rządami Donalda Tuska zagraża bezpieczeństwu własnych obywateli i tworzy z Polski republikę kolesi.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w aferę zamieszany jest syn premiera. Nie tylko został zatrudniony "na boku" przez aferzystę z Amber Gold, nad którym - by mógł uprawiać swój proceder - wpływowe środowisko biznesowo-polityczne, powiązane ze służbami i obozem rządzącym, rozpostarło parasol ochronny, ale jeszcze jego zatrudnienie skutkowało - według niektórych - tym, że Michał Tusk zdradzał Marcinowi P. tajemnice handlowe swojego podstawowego pracodawcy, czyli Portu Lotniczego w Gdańsku.

Widzimy hipokryzję i obłudę szefa rządu, który na pokaz od innych wymaga przestrzegania standardów etycznych w życiu publicznym, ale jego najbliżsi są z nich zwolnieni. Nawet w niemieckiej prasie napisano, że Donald Tusk ma problem, bo nie może jak zderzaka wymienić własnego syna. Może zatem najlepiej wymienić premiera?

Jan Maria JackowskiAutor: Redakcja | 26/08/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney