Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


(PO)obsadzani

Kiedy przyszłoby mi wymienić kluczowe elementy polityki, na jednym z pierwszych miejsc znalazłaby się bez wątpienia skuteczność. Im większa, tym oczywiście lepiej. Na igrzyskach politycznej skuteczności sosnowiecka Platforma Obywatelska jest póki co bezkonkurencyjna. Sposób w jaki wykorzystuje dobrodziejstwa koalicji przy obsadzie stanowisk w rozmaitych miejskich spółkach i jednostkach jest doprawdy imponujący. Zastanawiające jest tylko z czego ta skuteczność wynika. Z siły samego ugrupowania, czy może bardziej ze słabości miejscowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej?Dziwi nie sam sposób a łatwość z jaką stanowiska w miejskich jednostkach obsadzane są przez ludzi związanych z sosnowiecką Platformą Obywatelską. Były radny PO Andrzej Madej w Urzędzie Pracy (choć on akurat nie wziął się tam znikąd), kandydatka z list PO Joanna Sekuła w Miejskim Zakładzie Zasobów Lokalowych, Tomasz Kamiński widniejący jako skarbnik partii w Agencji Rozwoju Lokalnego, Agnieszka Kostempska, rzeczniczka śląskiej PO w Miejskim Zakładzie Składowania Odpadów, szefowa Wydziału Zdrowia Halina Czapla, która również startowała w wyborach samorządowych z list PO, ale dla odmiany w Będzinie oraz jej bezpośredni zwierzchnik, zastępca prezydenta Zbigniew Szaleniec, któremu nie powiodło się w wyborach parlamentarnych. Do tego konkurs na dyrektora Szpitala Miejskiego w Sosnowcu wygrywa Artur Nowak, o którym w urzędowych kuluarach mówi się, że jest osobą z otoczenia Daniela Miklasińskiego. Niech to będą przykłady, które obrazują tendencję.

Tendencję, która wydawać by się mogło, wymknęła się spod kontroli sosnowieckiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Bo oto Platforma stworzyła doskonałe zaplecze, które będzie za nią stało w najbliższych wyborach samorządowych. Zaplecze, którego dotąd nie miała. A przecież to jeszcze nie koniec kadencji. Już chodzą słuchy, że trzeba będzie wybrać dyrektora jednostki, która powstanie poprzez połączenie Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych i Miejskiego Zakładu Ulic i Mostów. Czy będzie to kolejna osoba związana z PO, okaże się już niebawem.

Ta zadziwiająca skuteczność Platformy zaczyna już nawet zadziwiać radnych SLD, którzy podobno na spotkaniach klubu zachodzą w głowę co jeszcze można politycznemu rywalowi oddać. Czyżby zastanawiali się nad tym, że bez otrząśnięcia będzie kiepsko?

Na szczęście dla nich, a nieszczęście Platformy jest jeszcze drugi rodzaj skuteczności. Ten, który oceniają wyborcy. A oni zawsze mogą zapytać o plan naprawy sytuacji Szpitala Miejskiego, perypetie z kontraktami na nocną i świąteczną opiekę medyczną, skuteczność i efektywność w pozyskiwaniu pieniędzy na remonty dróg, czy efekty szumnego planu „ożywiania centrum miasta". Kiedy ludzie zaczną o to pytać, obawiam się, że postawienie dla równowagi na szali wodnych kurtyn czy wybiegu dla psów w Parku Sieleckim może nie wystarczyć. Władza co prawda daje przywileje, ale zawsze przychodzi czas rozliczeń.

Jedno jest w tym wszystkim pewne. Ciężko się spodziewać, żeby podobna tendencja utrzymała się jeszcze długo. Zbyt wielu osobom zaczyna to przeszkadzać. A wtedy dopiero będzie ciekawie. Bo przecież, jak usłyszałem od jednego z sosnowieckich samorządowców, zawsze można urządzić takie „żniwa" jak w Będzinie. Ciekawe tylko kto będzie kosił...

źródło: red. Arkadiusz Kaczor, www.esosnowiec.pl
Autor: Redakcja | 10/09/2012
Komentarze
#1 | Julia dnia 12.09.2012 04:19
Prezes Donek daje przyklad :-)
#2 | Milosz dnia 11.09.2012 14:44
robotniczo - chłopska Wink!
#3 | Leszek dnia 11.09.2012 05:37
...spółdzielnia?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney