Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dostrzegam w Sosnowcu wielki potencjał!

Przed nami wybory samorządowe, które zdecydują o szansach na rozwój Sosnowca na następne lata. Jestem kandydatem na Prezydenta Miasta i proszę Was o poparcie - pisze na swojej stronie internetowej Jarosław Pięta, kandydat Platformy Obywatelskiej RP, patrz:www.jaroslawpieta.pl. Wcześniej jednak chciałbym krótko przedstawić się oraz wskazać problemy, które uważam za najistotniejsze do rozwiązania dla Naszego Miasta.Urodziłem się w Sosnowcu, z którym moja Rodzina związana jest od wielu pokoleń. Tata - górnik na kopalni Mortimer-Porąbka. Mama- pracownica Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, od najmłodszych lat wpajali we mnie najważniejsze wartości życiowe: uczciwość i odpowiedzialność. Wychowano mnie w duchu wiary i zaufania do ludzi. Z żoną Renatą ma my dwie wspaniałe córki ośmioletnią Aleksandrę i pięcioletnią Dominikę.Swoje życie zawodowe związałem z prącą i działaniami społecznymi na rzecz Sosnowca. Ukończyłem studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego! następnie pracowałem w sądzie. Po uzyskaniu uprawnień radcy prawnego zająłem się zagadnieniami związanymi z prawem pracy. Stąd wiem, jak wiele można zrobić dla Sosnowca stwarzając odpowiednie warunki dla pracodawców, pomagając pracownikom i osobom bezrobotnym. W tym celu, wraz z gronem współpracowników, założyłem Stowarzyszenie Zagłębie - Twoja Przyszłość, którego jestem Honorowym Przewodniczącym. Działamy na rzecz rozwoju Miasta, prowadzimy przedsięwzięcia edukacyjne, ale także organizujemy bale charytatywne na rzecz chorych dzieci z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.Nasze Miasto zarządzane jest przeciętnie, wystarczy spojrzeć na najważniejsze rankingi samorządowe, bo jak wytłumaczyć to, że co roku Sosnowca w nich nie ma ? Dlaczego żyje nam się mniej bezpiecznie, Sosnowiec pojawia się w telewizji tylko przy okazji okrutnych morderstw i napadów? Dlaczego drogi i chodniki w Naszym Mieście pozostawiają wiele do życzenia?.Ja dostrzegam w Sosnowcu wielki potencjał, który można wspólnie wykorzystać. Pragnę, żeby w Naszym Mieście chciało się mieszkać i pracować! Jestem przekonany, że razem możemy Go zmienić, ale do tego potrzebuję Państwa pomocy.Proszę o zaufanie i Wasz głos w wyborach na Prezydenta Sosnowca. Proszę także o głos na kandydatów Platformy Obywatelskiej do Rady Miasta.Razem zmienimy Sosnowiec!


z poważaniem


Jarosław Pięta
Autor: Piotr Dudała | 17/10/2006
Komentarze
#1 | nie ma mocnych dnia 12.09.2007 12:25
...dostrzegam w Sosnowcu wielki potencjal!W jakim zakresie,jezeli mozna wiedziec,ciekawe,ze inni to tez mowia,wymazac moze nazwe mista i bedzie abstrakcja!Jezeli inaczej to wodzowie KONKRETNIE - prosze?i na ziemi zostancie!Bez bujania w oblokach...
#2 | anonim dnia 25.10.2006 18:09
kandydat na Prezydenta - prawnik. Kandydat na radnego Tomcio Jamrozy - prawnik. Prawnicy trzymajmy sie razem . Nie ruszy nas nikt. Jamrozy na radnego _ hahahahaha gdzie on sie pcha.
#3 | anonim dnia 25.10.2006 17:57
Razem zmienimy Sosnowiec? Chyba Pan Pieta zasmiecajac miato swoimi listami do mieszkancow.
#4 | ????????????? dnia 25.10.2006 16:24
Dalej chcemy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie : co ze składowiskiem trujących odpadów w kopalni Maczki Bór ?????????? Czemu ta sprawa tak szybko ucichła ? Nikt z andydatów nie zabiera już głosu. A w tej sprawie powinna powstać po wyborach komisja do wyjaśnienia zagrożeń. Bo wyjaśnienia dyrekcji kopalni nie są wiarygodne. I te ekspertyzy na zamówienie.
Pytanie za trudne dla kandydata ????????
#5 | kika dnia 23.10.2006 17:07
Dzisiaj dostałam list od Pana Pięty. Niestety jest tak słaby, ze chyba przyniesie mu więcej szkody niż pożytku. Kandydat naprawdę nie ma się czym pochwalić...
#6 | PREZES dnia 23.10.2006 09:00
do SZARISZA
Dziękuję za odzew.Odezwe się,tu,lub na adres.
Pozdrawiam
#7 | polu dnia 22.10.2006 19:38
Ciekawe ile zapłacił Szyjkowski za reklamę wyborczą "Gazecie Wyborczej". To jest etyka niezależnych mediów .Kpina !!
#8 | szarisz dnia 22.10.2006 09:00
do PREZES-a
Na czym polega ten los pokopalnianych "sierot"?
W czym można pomóc?
Jak nie chcesz pisać tu, pisz:

Pozdrawiam
#9 | anonim dnia 21.10.2006 15:50
Program Pana Pięty jest i tak najbardziej szczegółowy w porównaniu do innych. Ale chcemy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie : co ze składowiskiem trujących odpadów w kopalni Maczki Bór ?????????? Czemu ta sprawa tak szybko ucichła ? Nikt z andydatów nie zabiera już głosu. A w tej sprawie powinna powstać po wyborach komisja do wyjaśnienia zagrożeń. Bo wyjaśnienia dyrekcji kopalni nie są wiarygodne. I te ekspertyzy na zamówienie.
#10 | PREZES dnia 21.10.2006 15:43
Szanowni państwo!
Czytam te wszystkie komentarze i wniosek dla mnie z tego jest następujący.To czego chce dokonać P.Pięta , wczesniej tego prawie samego chciał P.Górski, przed panem Górskim Pan.... itd itd.Jest mi wszystko jedno jakie nazwisko będzie na drzwiach gabinetu.Od człowieka wymagam jedynie uczciwego wypełnienia wyborczych obietnic. Jestem prezasem (fajnie brzmi) jednaj z niedawno powstałych tzw."wspólnot "mieszkaniowych, po byłej KWK NIwka-Modrzejów.To co zostawili po sobie "BOGOWIE" likfidujący kopalnie to,bieda.smród.itd.Wszystko się wali a kasy brak.Jest nas około 250 potencjalnych wyborców.Sprzedamy swoje głosy każdemu kandydatowi, który nas uwolni od naszej nieciekawej sytuacji.Nie chodzi tu oto, aby dał kasę ma remonty,ale by potrafił wskazać kogoś kogo zainteresowałby los pokopalnianych "sierot",bo jak narazie siedzimy po uszy w wielkiej pustej dziurce(choć bardzo się staramy sami sobie radzic).Tak więc kandydaci do dzieła!!!!!! 250 głosów czeka.!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney