Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Oświadczenie Przewodniczącego Solidarnej Polski Województwa Śląskiego Michała Wójcika

W imieniu struktur Solidarnej Polski Województwa Śląskiego, wyrażam ogromne ubolewanie z powodu niedopuszczenia do głosu przedstawiciela naszej formacji na początku wiecu, który odbył się 7 października 2012 w Sosnowcu w obronie Telewizji Trwam. W marszu uczestniczyło ponad 700 osób, z czego znaczną część stanowili przedstawiciele Solidarnej Polski, którzy współuczestniczyli w organizacji tego masowego protestu, mającego na celu wyrażenie dezaprobaty wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.Pomimo domagania się przez część protestujących udzielenia głosu przedstawicielowi Solidarnej Polski - Przemysławowi Wydrze, wiceprzewodniczącemu Rady Miasta w Sosnowcu i jednocześnie szefowi struktur zagłębiowskich Solidarnej Polski, nie wpuszczono go na mównicę na wyraźne polecenie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy jako jedyni przemówili do manifestujących.
reklama

Przyjmujemy z wielkim ubolewaniem, że jedno ugrupowanie prawicowe próbuje zawłaszczać tego rodzaju manifestacje dla realizacji własnych celów politycznych. Od wielu tygodni Solidarna Polska przygotowywała swój udział w tym proteście, a incydent i zachowanie niektórych posłów Prawa i Sprawiedliwości nie licuje z charakterem manifestacji, która ma w swoim tle walkę o wolność słowa. Przypominamy, że z inicjatywy Solidarnej Polski próbowaliśmy przeforsować w Sejmiku Śląskim uchwałę popierającą Telewizję Trwam w tej sprawie, ale nikt z nas nawet nie pomyślał o tym, by uczynić to bez poparcia innych sił politycznych, w tym przypadku Prawa i Sprawiedliwości. Nigdy nie próbowaliśmy zawłaszczyć sceny politycznej dla własnych, doraźnych interesów politycznych. Wyrażamy wobec takich zachowań, jakie miały miejscu w ostatnich dniach w Warszawie oraz dzisiaj w Sosnowcu, najwyższe oburzenie.
Niezależnie od powyższego pragnę podkreślić z całą mocą, że są takie sprawy i wartości, które powinny łączyć wszystkich, mających na celu dobro Polski i Polaków. Do nich należy wolność słowa, w obronie której powinniśmy iść ramię w ramię, odkładając na bok wszelkie spory i podziały.

Michał Wójcik
Przewodniczący Solidarnej Polski Województwa ŚląskiegoAutor: Redakcja | 08/10/2012
Komentarze
#1 | @ewelina dnia 10.10.2012 13:53
Właśnie, dobrze, napisałaś" Jedną z najważniejszych cnót chrześcijanina jest pokora. Panu jej zabrakło tym razem, ale człowiek uczy się na błędach." !!! POKORA, a tu jej w ogóle nie ma!!! Albo, w większości wypowiedzi
#2 | @słuchaczka dnia 10.10.2012 11:50
Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.
Powtarzasz bezmyślnie to o czym na okragło plotą z Torunia.
To nie uczciwe i nie po katolicku.
Masz swój rozum to sama sprawdź jak to jest z tym opłatami - bez trudu wszystko znajdziesz w necie - poczytaj, sama się zorientujesz kto tu manipuluje.
#3 | słuchaczka dnia 10.10.2012 07:09
... a Solidarna Polska niech przestanie wylewać publicznie żale, tylko organizuje kolejny marsz, bo jest taka potrzeba. Trzeba działać> "Rząd Donalda Tuska chce wyeliminować z rynku medialnego Radio Maryja i Tv Trwam. Tym razem chce to zrobić nowelizacją ustawy o prawie telekomunikacyjnym.

Nowela w drastyczny sposób podwyższa opłaty koncesyjne. We wtorek nad rozwiązaniami jakie znalazły się w dokumencie debatowały połączone sejmowe komisje: Infrastruktury oraz Kultury i Środków Przekazu.

Magdalena Gaj prezes UKE poinformowała, że urząd przygotował poprawkę, przerzucającą zapisy z rozporządzenia do ustawy. Zakłada on, że opłata z 300 mln zł ma spaść do ok. 1,5 mln zł. Jest to jednak i tak kilkukrotny wzrost."
#4 | Ewelina dnia 10.10.2012 07:03
Pan Wydra powinien się zastanowić czy takimi żalami buduje zgodę. Przemawiali tylko posłowie, współorganizatorzy i popierający marsz z innych organizacji nie zabierali głosu i nikt się nie skarży poza panem "nieposłem" z SP. Wiec był pod Katedrą, przed nim była Msza. Jedną z najważniejszych cnót chrześcijanina jest pokora. Panu jej zabrakło tym razem, ale człowiek uczy się na błędach. Głosowałam na pana w wyborach prezydenckich, gdy startował pan jak kandydat PiS tym bardziej przykre pana zachowanie w stosunku do partii, z której pan wyszedł.
#5 | @politolog dnia 10.10.2012 06:12
i dlatego tak śmierdziGrin
#6 | Politolog dnia 10.10.2012 05:41
warto się dogadać, pamiętajcie Panowie i Panie: ZGODA BUDUJE! SLD wygrywa tuataj, bo się trzyma w kupie!
#7 | Benek dnia 09.10.2012 18:10
Uważam, ze dwie prawicowe partie powiiny być z sobą w zgodzie.
Jeżeli PIS nie dopuściło Solidarnej Polski do głosu to świadczy o nich jak najgorzej. Czy to jest pluralizm PIS o ,który rzekomo tak walczą.Już nawet pan Duda powiedział,ze bez Solidarności PIS NIC NIE ZROBI.Nabrałam dystansu do tej partii jaka jest PIS I TYLE W TEMACIE.
#8 | -latek dnia 09.10.2012 07:25
"starsi ludzie walczą o wolność słowa, gdy 30 i 40-latki dziobią ziarno fałszywych wiadomości w tvn-ie, a 20 latki stroszą fryzury." - dlatego nie chcą wpuścić trwam na multipleks, by lemingi nie nie zatrzymały się klikając po kanałach na początek choćby tak dla beki, bo jeszcze pojawi się refleksja nad życiem własnym i społecznym.
#9 | Bezpośredni dnia 09.10.2012 07:20
Nie dali ani złotówki na organizację i NIKT z nich bezpośrednio nie zaangażował się w organizację ... zatem ich przedstawiciel nie przemawiał. Dla mnie oczywiste, zresztą i tak wg mnie wiec pod Domem Katolickim trwał przynajmniej o 20 minut za długo i dlatego część ludzi rozeszła się do domów.
#10 | Krysia dnia 09.10.2012 06:43
Redakcjo może by tak coś więcej o Marszu, jakieś dobre słowo, o ludziach, którzy mimo deszczu itd. Właśnie! Gdyby wszyscy, którzy czują się ważni chcieli pod Domem Katolickim przemawiać to w końcu całe towarzystwo rozeszłoby się do domów, bo był deszcz i ziąb. Może o to chodziło. Tutaj coraz więcej o PO czyżby sosnowiecfakty wracało do korzeni, to Matkę Boską z klapy trzeba będzie wypiąć gdy znowu narzucą sztywne głosowanie w sprawie obrony życia nienarodzonych - czyli by utrzymać obecne prawo, które pozwala na zabijanie tych "gorszych" dzieci.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney