Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


"Nie" dla Sedlaka

Wniosek o nadanie pośmiertnie ks. prof. Włodzimierzowi Sedlakowi, twórcy polskiej szkoły bioelektroniki i elektromagnetycznej teorii życia, tytułu honorowego obywatela Sosnowca wpłynął do prezydenta miasta i przewodniczącego Rady Miejskiej w listopadzie ubiegłego roku.

We wniosku podpisanym przez redaktora naczelnego serwisu sosnowiecfakty.pl, Piotra Dudałę, czytamy m.in.: Polska Agencja Prasowa w newsie dotyczącym 100-lecia urodzin Włodzimierza Sedlaka podała, że prof. Sedlak jest Honorowym Obywatelem Miasta Sosnowca. Niestety nie jest to zgodne z prawdą. Uważam, że należy to szybko zmienić. Ks. prof. Włodzimierz Sedlak należy niewątpliwie do najwybitniejszych uczonych polskich. Urodził się i dzieciństwo spędził w Sosnowcu, o którym wielokrotnie ciepło wspominał.

Sadzę, że nadszedł już czas, by w naszym mieście godnie uczcić tę postać.Wniosek nie wzbudził emocji wśród radnych z komisji samorządności i organizacyjnej. Tomasz Bańbuła powiedział: - Honorowe obywatelstwo to najwyższe wyróżnienie w naszym mieście przyznawane osobom, które dla Sosnowca zrobiły bardzo dużo. A Włodzimierz Sedlak poza tym, ze się tu urodził i mieszkał przez kilka lat, niczym szczególnym pod tym względem się nie wyróżnił. Bardziej zasłużył się dla Radomia czy Lublina, w których mieszkał i prowadził działalność naukową i duszpasterską. Honorowe obywatelstwo nie może być wyrzucone z kapelusza. Jest dla osób w szczególny sposób zasłużonych dla Sosnowca.

Przewodniczący Rady Miejskiej, Mateusz Rykała, dodał, że podpisuje się pod słowami Tomasz Bańbuły i to była cała dyskusja na ten temat.

Przeciwko przyjęciu pozytywnej opinii do wniosku opowiedziało się siedmiu radnych, a tylko jedna radna głosowała za pozytywną opinią (...).

źródło: (j) / sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 21/10/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?