Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jak udowodnić, że się nie jest wielbłądem!

Wybory już blisko, kandydaci na radnych i prezydenta zarejestrowani. Ruszyła kampania pełną parą. Kandydatom na prezydenta poparcia udzielają partie polityczne lub komitety. Wiadomo że Jarosław Pięta to Platforma Obywatelska, Krzysztof Haładus - kandydat PiS, Damian Grzegorzewski - to Samoobrona i Karol Winiarski - bezpartyjny kandydat popierany przez obywatelski komitet wyborców Komitet Rozwoju Sosnowca. I to jest wszystko jasne. Natomiast Kazimierz Górski na plakatach i billbordach jawi się jako kandydat koalicji SLD, SDPL, UP i PD.
To jest ogromne nadużycie - pisze Anna Sporyszkiewicz. K.Górski nie jest kandydatem sosnowieckiej Partii Demokratycznej na Prezydenta Sosnowca.
Sosnowiecka Partia Demokratyczna popiera KAROLA WINIARSKIEGO na Prezydenta Sosnowca.
Z tego co m wiadomo nie jest też kandydatem Unii Pracy., których struktur nie ma w Sosnowcu.
Rzeczywiście zostało podpisane porozumienie programowe Lewica i Demokraci w wyborach do Sejmików ( uchwała Rady Krajowej PD), ale już jako komitet wyborczy do rady miejskiej wydaje się to nadużyciem ( nie podpisały struktury lokalne sosnowieckie PD i UP).
A już skandalem jest obwieszczanie się jako kandydat czterech partii, a nie faktycznie tylko dwóch.
Ale jak sosnowieccy demokraci mają udowodnić że nie są wielbłądami ???Anna Sporyszkiewicz - przewodnicząca Koła Partii Demokratycznej w SosnowcuAutor: Redakcja | 19/10/2006
Komentarze
#1 | Jans dnia 24.10.2006 09:31
jakby nie urzad miasta w sosnowcu to ten facet nigdy w zyciu by nie zostal rzecznikiem a tak moze sie przyuczyc do zawodu Smile)
#2 | Pani Aniu dnia 24.10.2006 05:28
Niestety przejedziecie sie na wspolpracy z Karolkiem, wspolczuje. Czy bardzo bedzie zal oddac mandat radnej? Przykre ze ten "maly" czlowiek znowu rozwala sosnowiecka prawice, on sie nigdy nie nauczy...
#3 | do abacil dnia 23.10.2006 21:30
Jeszcze ostatnie słowo. W sosnowieckim Kole Partii Demokratycznej nie nastapił rozłam.Sprawa używania loga PD w wyborach jest zgodna z uchwałą Rady Krajowej Demokratów ( lipiec 2006). Członkowie PD starując w komitetach wyborców (tzw.obywatelskich )nie muszą, ale mogą stosować skrót PD przy nazwisku na listach wyborczych. MAMY PRAWO, A NIE OBOWIAZEK.Natomiast startując na listach innych partii politycznych - MUSZĄ oznaczyć swoje nazwisko logiem.Decydując się na start w komitecie wyborców,przyjęlismy zasadę że KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY LUDZI A NIE PARTIE.Mozemy popierać kandydata na prezydenta jakiego chcemy, a w Sosnowcu świadomie i stanowczo KAROLA WINIARSKIEGO.
To już zapewne ostatnia moja wypowiedż w tym temacie. A jesli chodzi o mnie to rzeczywiście należałam od poczatku do Unii Demokratycznej a potem do Unii Wolnosci, natomiast przewodniczacą koła jestem od 2001.
A tak na marginesie.Dziwi mnie brak odwagi "dyskutantów" aby podpisać sie swoim nazwiskiem.
Anna Sporyszkiewicz
#4 | Parol dnia 22.10.2006 20:20
na właśnie - to na pewno rzecznik!
#5 | Parol dnia 22.10.2006 19:52
abacil musi być rzecznikiem Urzędu - za dużo wie, żeby nim nie był.
#6 | moll dnia 22.10.2006 19:08
Sporyszkiewicz do domu starców.
#7 | abacil dnia 22.10.2006 12:38
Przytoczę wypowiedź Pana Kazimierza Górskiego w tej sprawie:
"Porozumienie z Partią Demokratyczną jest podpisane tak na szczeblu centralnym, jak i wojewódzkim. PD w Sosnowcu jest podzielona, a przewodnicząca sosnowieckiego koła PD od czasów Unii Demokratycznej, pani A. Sporyszkiewicz od lat nie ukrywa dużej sympatii osobistej do K. Winiarskiego. Nie ma jednak prawa używać logo PD w swojej i jego kampanii, nie startując z list KKW "Lewica i Demokraci".

Można rozumieć jej rozterki, ponieważ program pana Winiarskiego w większości pokrywa się z działaniami sosnowieckiej Rady Miejskiej i prezydenta obecnej kadencji oraz z naszym programem na najbliższe lata."
#8 | Pardon dnia 21.10.2006 19:22
Pardon, ale o co chodzi rozmówcom na, jakby to rzecz, forum?Kazimiezr Górski zrobił nadużycie wyborcze to podajcie go do sądu. Nie podajecie, to znaczy, ze chcecie i byc..., i zachowac cnotę. A kto śpi? Nie ważne kto z kim (na kim, na czym) śpi, ważne żeby się wyspał.
#9 | do wielbłąda dnia 21.10.2006 19:15
uważaj bo stracisz garb.

JASNOWIDZ
#10 | Wielbłąd dnia 21.10.2006 16:23
Do Karol
Żeby podsumować czyjeś wypowiedzi, pewnie kilku przedmówców, trzeba ich uwaznie do końca wysłuchać, następnie dołożyć własne zdanie i inteligencję i przy użyciu elokwencji dokonać podsumowania. Radny/a śpiący/a podczas obrad nie tylko niczego nie podsumuje , ale nawet nie wie za czym lub przeciw czemu głosuje.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney