Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Piotr Zarzycki - kandydat sosnowieckiej PO do sejmiku samorządowego województwa śląskiego

Piotr Zarzycki jest najpoważniejszym i głównym kandydatem sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej RP do sejmiku samorządowego województwa śląskiego. Świadczy o tym wysoka 3 trzecia pozycja na liście w zagłębiowskim okręgu wyborczym, najwyższa spośród kandydatów z naszego miasta, jak również poparcie i jakiego udzielają mu władze lokalnych, miejskich i powiatowych struktur PO. Ja też osobiście tą kandytaturę popieram. Postać to ciekawa, w mieście od lat znana, m.in ze świetnych felietonów publikowanych w Naszym Sosnowcu i w Wiadomościach Zagłębia. Najważniejsze informacje o drodze życiowej i poglądach Pana Piotra możemy zaczerpnąć z jego strony internetowej www.piotrzarzycki.pl.. Przypomnijmy kilka podstawowych faktów z jego życiorysu.
Piotr Zarzycki syn Jerzego i Edyty urodzony w 1951 roku, pochodzi z jednej z najstarszych sosnowieckich rodzin, od czterech pokoleń związanych z miastem - syn urzędnika bankowego, przedwojennego właściciela hotelu " Victoria ". Ukończył liceum ogólnokształcące im. E. Plater w Sosnowcu, 1976- inżynier w Instytucie Transportu Samochodowego na Wydziale Mechaniczno – Energetycznym Politechniki Śl. Jako specjalista technicznej eksploatacji pojazdów w latach 1976-84 pracownik Dyrekcji Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Katowicach na stanowiskach od stażysty do starszego inspektora, nadzorujący budowę i uruchamianie nowych zajezdni i zakładów remontowych komunikacji miejskiej regionu Śląsko-Zagłębiowskiego. W latach 80-tych współwłaściciel zakładu usług motoryzacyjnych i pomocy drogowej w Sosnowcu. W latach 1990-97 przedsiębiorca prywatny zajmujący się wielobranżową działalnością handlową na rynku księgarskim i urządzeń technicznych, a także partner firmy BOSCH w zakresie handlu elektronarzędziami. Od roku 1997 zarządca nieruchomości w Sosnowcu.Jako zwolennik idei konserwatywno-liberalnych od 1992 roku rozpoczyna działalność w Unii Polityki Realnej. Od 1995 jest prezesem oddziału sosnowieckiego a w 2002 zostaje powołany na jedną kadencję do Rady Głównej UPR. Bierze udział w wyborach 2001 roku jako kandydat na senatora RP. Również z ramienia UPR uczestniczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a następnie w wyborach uzupełniających do Senatu w roku 2004. Sygnatariusz porozumienia PO, PiS, UW i UPR w czasie wyborów samorządowych 2002. Członek redakcji i publicysta miesięcznika „Nasz Sosnowiec”. Członek Stowarzyszenia „Wolny Wybór”W roku 2003 wybrany na ławnika Sądu Okręgowego w Katowicach.Żona Anna-od 1974 roku-absolwentka Uniwersytetu Śl, syn Łukasz – przedsiębiorca, córka Ewa-uczennica liceum.Preferuje spędzanie czasu z rodziną, podróże krajoznawcze, zabytkową technikę i motoryzację.Pasjonuje się architekturą, budownictwem i kreowaniem przestrzeni.
Autor: Piotr Dudała | 19/10/2006
Komentarze
#1 | gucio dnia 25.10.2006 18:44
TYLKO CO ON TAM JEDYNAK BIDNY ZWOJUJE ? MIMO, ŻEM JEST INNA OPCJA TYŻ BĘDĘ NA NIEGO GŁOSOWAŁ.MYŚLĘ ŻE MA KLASĘ !POWODZENIA PANIE PIOTRZE.
#2 | Wilhelm Zych dnia 24.10.2006 16:41
Pan Piotr Zarzycki,to dobry kandydat do Sejmiku.
Doświadczenie w problemach gospodarczych oraz
w laściwe wyrobienie polityczne dobrze rokuje
na jak najlepszą reprezentację Sosnowca na forum
władz samorządowych naszego województwa.
#3 | anonim dnia 24.10.2006 06:19
KAZIU GÓRSKI !
#4 | Anna dnia 24.10.2006 05:29
Oczywisce ze zaglosuje na Piotrka!
#5 | juror dnia 23.10.2006 20:16
Adamiec! Adamiec! Adamiec!
#6 | anonim dnia 23.10.2006 19:08
nie zapomnijcie zabrać ze sobą dowodów osobistych
#7 | anonim dnia 23.10.2006 09:39
JA również głosuję na Panów Piętę i Zarzyckiego
#8 | Jerzy dnia 23.10.2006 09:07
A ja zagłosuję na prezydenta Górskiego, radnego Adamca i radnego Krawczyka i już dawno namówiełem zanjomych... :-)
#9 | Basia dnia 23.10.2006 08:37
Zaglosuje z cala rodzina w nastepujacym zestawieniu. Prezydent - Jarosław Pięta Rady - Mateusz Rykała Radny Sejmiku - Piotr Zarzycki, namowie tez wszystkich znajomych
#10 | za! dnia 21.10.2006 11:24
Powiem jedno: nie przepadam za sosnowieckimi działaczami PO i z pewnością nie będę popierał tej partii w wyborach samorządowych. Ale Pan Piotr to zupełnie co innego. Klasa sama dla siebie i co ważniejsze człowiek spoza wszelkich układów. On ma mój głos!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney