Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Co dalej Panie Prezydencie ze stałą ekspozycją o historii miasta w sosnowieckim Muzeum?

Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego dwa lata temu zadało kandytatom na Prezydenta Sosnowca Kazimierzowi Górskiemu i Jarosławowi Piecie m.in. następujące pytanie.

Sosnowieckie muzeum działa od wielu lat organizując bardzo ciekawe imprezy i wystawy. Nie ma niestety w nim niezwykle potrzebnej stałej ekspozycji o historii miasta i regionu. Czy Pańskim zdaniem taka ekspozycja jest potrzebna? Jeżeli tak to kiedy ma szansę powstać?

Kazimierz Górski: W sosnowieckim Muzeum, Zamku Sieleckim oraz Bibliotece Miejskiej wielokrotnie były prezentowane wystawy na temat historii miasta i regionu. Jestem zdania, że stała ekspozycja o historii regionu zagłębiowskiego jest niebywale potrzebna, jednakże należy znaleźć dla niej godne miejsce. W mojej ocenie takim miejscem będzie Pałac Schoena przy ul. 1 Maja, po przeprowadzce Sądu i przejęciu budynku przez miasto.

Jarosław Pięta: Taka stała ekspozycja musi powstać i musi się to stać bardzo szybko. Muzeum jest w posiadaniu wielu cennych eksponatów pochodzących z naszego regionu. Trzeba je wykorzystać i wyciągnąć z magazynów. Nie ograniczajmy się do ostatnich 150 lat i tradycji ruchu robotniczego. Zagłębie ma swoją starszą historię, o czym świadczą choćby ostatnie wykopaliska w Zagórzu. Jako mieszkaniec Sosnowca nie wyobrażam sobie, że urząd tworzy stanowisko archeologa miejskiego, którego efekty pracy trafiają do pudeł w magazynie.źródło: http://www.zaglebiedabrowskie.org/news.php?readmore=991Autor: Redakcja | 02/12/2012
Komentarze
#1 | Riska dnia 18.04.2014 16:52
I just could not depart your wsebite before suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person provide for your visitors? Is gonna be back often in order to check up on new posts
#2 | Mateusz dnia 05.12.2012 06:53
zróbcie coś!
#3 | gggg dnia 03.12.2012 12:05
znowu ten pinta wtym portalu cholera
#4 | srfh dnia 03.12.2012 12:03
Komentarze (62) popularne|najnowsze|wątki|moje
~kunegunda de Free Użytkownik anonimowy ~kunegunda de Free
~kunegunda de Free Użytkownik anonimowy
do ~def:
~def Użytkownik anonimowy dzisiaj, 11:33 użytkownik ~def napisał: Debilu nie mieszaj do tego polityki, jeśli masz sprane przez mgłe smoleńską te dwa zwoje nazywane u ciebie mózgiem,to zajmij się chodzeniem na pielgrzymki z podobnymi do ciebie maryjanami,a od piłki się od...wal. przejdź do komentarza »
PRAWDZIWY STAN Państwa pod rządami Tuska na rok 2012. Liczby i jeszcze raz liczby. Prosze kopiowac i wklejać dalej. 470 zł realna średnia renta netto. 880 zł realna średnia emerytura netto. 1.420 - zł realna średnia płaca netto. 1 700 000 – tyle osób nie objętych ubezpieczeniem medycznym. 5 000 ... rozwiń całość000 bezrobotnych bez prawa do zasiłku poza rejestrem. 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto. 320 000 bezdomnych. 2 000 000 emigrantów wyjazdy w latach 2007 - 2012. 370 000 dzieci niedożywionych. 13 500 000 osób żyjących poniżej min. biologicznego, gdzie określając przyjęto kryteria ONZ dzienny (wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA). 93% - przedsiębiorstw państwowych sprywatyzo¬wa¬nych czyli zlikwidowanych. 98% - sektora bankowego w obcych rekach. 4 600 zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły, przedszkola, żłobki. 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012. 56 000 - samochodów służbowych dla naczelników, dyrektorów, krawaciarzy itp. 4 do 5 m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. Lekarza. Pod koniec 2012 roku przestano w ogóle przyjmowac dzieci do szpitali!!! 67 - lat wiek emerytalny. 2.000.000.000 zł koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie i całkowity brak szpitali. Najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi. Najdroższa energia elektryczna w Europie. Najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej. Najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki. Najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne. Najdroższe leki w Unii Europejskiej. Najdroższe opłaty za naukę i przedszkola. Euro2012: nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy; nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów; ostatnie miejsce w najsłabszej grupie daje ostatnie miejsce na mistrzostwach; nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospo¬da¬rzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku! W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony. ROK 2013: Nowa akcyza na olej napędowy i gaz LPG zgodnie (sic!) z wymogiem UE, wzrośnie cena żywności i tak już drogiej w stosunku do zarobków większości Polaków i wszelkie usługi związane z gospodarką paliwową. 80% Polaków uważa, ze sprawy w Polsce idą w złym kierunku i będzie coraz gorzej.
#5 | Marta dnia 03.12.2012 10:07
Muzeum Kuronia jest najważniejsze!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney