Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jak cię widzą, tak cię piszą - w internecie wygrali Jarosław Pięta i Karol Winiarski

Zbliżają się wybory samorządowe. W Sosnowcu, tak jak w wielu innych miastach, odbywa się walka o fotel prezydenta. Przyjrzałem się kampanii wyborczej prowadzonej w internecie przez kandydatów na prezydenta miasta - pisze Artur Szczęsny w www.wiadomosci24.pl. Głównymi kandydatami na stanowisko prezydenta Sosnowca są : obecny prezydent Kazimierz Górski (34% poparcia w ostatnim sondażu Gazety Wyborczej), Jarosław Pięta (PO - 22%), Karol Winiarski (kandydat niezależny - 15%) oraz Damian Grzegorzewski (Samoobrona - 5%). Kandydaci stosują stare, sprawdzone metody dotarcia do wyborców - plakaty, billboardy i ulotki. A co z internetem? Czy w erze internetu sosnowieccy kandydaci postarali się i stworzyli ciekawe i profesjonalne witryny?

Górski - "nie można znaleźć strony"Niestety nie udaje mi się znaleźć witryny Kazimierza Górskiego. Może uznał on, że jako urzędujący prezydent nie musi się w taki sposób prezentować. A może zrezygnował z uruchomienia witryny gdyż domeny kazimierzgorski.pl (poświęcona słynnemu trenerowi piłkarskiemu), gorski.pl, a także k.gorski.pl są już zajęte ? Aby dowiedzieć się czegoś więcej o prezydencie musimy się więc udać na stronę urzędu miasta (um.sosnowiec.pl). Tam możemy przeczytać notę biograficzną Kazimierza Górskiego i obejrzeć dwa zdjęcia. To niewiele.Pięta - w kolorach POTeraz szukam witryny kandydata Platformy. Niestety po wpisaniu w Google "Jarosław Pięta" nie pojawia się na ekranie wynik z oficjalną stroną kandydata. Do jego strony docieram dopiero przez stronę sosnowieckiej PO.
Strona nie odbiega stylistyką i kolorystką od innych witryn ludzi Platformy które widziałem. Dominuje kolor biały, niebieski i pomarańczowy - kolory PO. Znajdujemy tutaj dość dużo informacji poukładanych w kilka działów. W dziale "o kandydacie" znajdziemy krótką notkę biograficzną. Jest także dział "aktualności" (można tam m.in. przeczytać o zniszczeniu billboardów Jarosława Pięty - to zdarzenie dowodzi, że walka wyborcza zaczęła się na dobre), dział "galeria" (niestety "w przygotowaniu" - zapewne do wyborów nie zdąży być przygotowana) oraz "program" (na szczęście po wejściu do tego działu nie pojawia się napis "w przygotowaniu"). Strona Jarosława Pięty wygląda profesjonalnie, zawiera dość dużo informacji, chociaż mogłoby na niej być więcej niż jedno zdjęcie kandydata. Nie można też napisać e-maila do kandydata, co jest bardzo dużym minusem.Winiarski - wesoła zieleńKolejnym kandydatem którego spróbuję znaleźć w sieci jest Karol Winiarski. Po wpisaniu w Google jego imienia i nazwiska łatwo udaje się nam znaleźć jego stronę.
Witryna zaskakuje kolorystyką - dominuje na niej jaskrawa, wesoła zieleń. Nie za często się zdarza, że politycy decydują się na taką żywą kolorystkę swoich billboardów czy stron internetowych.
Co do strony merytorycznej, to na stronie Winiarskiego informacje umieszczone są w dwóch działach. Mamy tutaj dział "o sobie", oraz bardzo obszerny dział "program" podzielony na kilka mniejszych działów tematycznych.
Bardzo dużym plusem tej strony jest umieszczenie na niej adresu mailowego kandydata. Znając aktywność Pana Winiarskiego na forach internetowych dotyczących Sosnowca, można mieć nadzieję, że otrzymamy odpowiedź na pytanie przesłane e-mailem do tego kandydata.Grzegorzewski - "nie można znaleźć strony"Ostatnim kandydatem którego stronę spróbuję znaleźć jest Damian Grzegorzewski. Po wpisaniu do wyszukiwarki jego imienia i nazwiska nie natrafiam na jego oficjalną stronę. Nie udaje mi się też dotrzeć na nią przez witrynę śląskiej Samoobrony, ani wpisując adres damiangrzegorzewski.pl, grzegorzewski.pl i kilka innych. Daję sobie więc spokój z dalszymi poszukiwaniami.Podsumowując, na czterech głównych kandydatów na prezydenta Sosnowca znalazłem strony internetowe tylko dwóch kandydatów. Obie są zrobione dość profesjonalne i zawierają wiele ważnych informacji. Tak więc w internecie wygrali Jarosław Pięta i Karol Winiarski. Czy w wyborach także oni zajmą dwa pierwsze miejsca?Artur Szczęsny - www.wiadomosci24.plAutor: Redakcja | 22/10/2006
Komentarze
#1 | raga dnia 31.10.2006 18:37
zapraszam na strone kandydata lpr www.mirowski.repu... po wysłuchaniu go w radio to jest mój czarny koń oddaje na niego swój głos i zachęcam innych
#2 | Krzysztof Haładus dnia 25.10.2006 21:30
Panie Arturze. Komentarz zamieściłem zanim skierował Pan do mnie wyjaśnienie.

Zamieszczanie artykułow o kandydatach na prezydenta miasta 21.10. tj. w trzy dni po terminie ich rejestracji,bez sprawdzenia listy na stronie internetowej PKW, a oparciu się na wynikach sondaży sprzed miesiąca, jest w mojej ocenie - delikatnie mówiąc - nieporozumieniem.

Ja przyjąłem Pana wyjaśnienia - i zakładam, że Pan nie chciał być stronniczy. Z jakichś tam względów popełnił Pan jednak merytoryczny błąd, do czego Pan się uczciwie przyznaje.

Pana tekst jest elementem kampani wyborczej, tak jak każdy tekst odnoszący się do kandydatów, opisujący ich czy oceniający. Pominięcie jednej osoby, nawet nieumyślne, jest elementem takiej kampani. To nie jest kwestia imputowania z mojej strony, tylko obiektywnych zjawisk dotyczących funkcjonowania mediów i opinii publicznej.

Proponuję jednak zostawić ten niefortunny artykuł. Ja również chciałbym życzyć: dobrych tekstów i wielu osiagnięć. Pozdrawiam.
#3 | Artur Szczęsny dnia 25.10.2006 11:39
W moim artykule opisałem tylko strony kandydatów, które można łatwo znaleźć. Tak jak większość mieszkańców nie znam nazwisk wszystkich kandydatów na prezydenta Sosnowca. Ten tekst był właśnie pisany z pozycji osoby przeciętnie zorientowanej w temacie wyborów. To kandydaci powinni zadbać o rozpowszechnienie swoich witryn , w innym wypadku strony te będą odwiedzane tylko przez garstkę osób których pasjonuje sonowiecka polityka (takich jak osoby wypowiadające się na forum sosnowiecfakty.pl). A co ze "zwykłymi wyborcami" ? Takie podejście kandydatów (nie tylko w tej sprawie) do kampanii wyborczej sprawia, że frekwencja w wyborach może znowu być jedną z najniższych w kraju.

Mimo wszystko chciałem się jednak przyznać do niedochowania rzetelności przy pisaniu tego tekstu, dziś napisałbym go inaczej. Zaskakuje mnie jednak reakcja niektórych kandydatów. Panie Krzysztofie, proszę mi nie zarzucać nieuczciwości i stronniczości, gdyż wytłumaczyłem Panu dlaczego w tekscie nie wspomniałem o Panu. Może mi Pan zarzucać niefachowość i nierzetelność, ale proszę nie sugerować, że ten tekst jest częścią kampanii wyborczej i że ja w tej kampanii uczestniczę. Życzę Panu powodzenia w wyborach (naprawdę szczerze), tak jak innym kandydatom.

Pozdrawiam.

Artur Szczęsny
#4 | anonim dnia 24.10.2006 17:44
amma kopertyz listami do mieszkancow pana jaroslawa piety walaja sie po klatkach w bloku sa tego stosy . czy mozna zasmiecac miasto ktore pan Pieta chce "razem zmienimy sosnowiec"
#5 | Sprostowanie !!! dnia 24.10.2006 16:00
Szanowny Panie Redaktorze! Pan Damian Grzegorzewski korzysta z portalu stowarzyszenia Mieszkańcy RP a jego adres to www.grzegorzewski...
PS Mam nadzieję, że Pana komentarz jest wynikiem przypadku a nie przygotowania artykułu na zlecenie. Szkoda, że się Pan nie próbował skontaktować się w tej sprawie ze mną lub samym kandydatem to źle o Pana fachowości świadczy, ponieważ na pewno otrzymałby Pan pełną informację o stronie.

Marcin Latos
#6 | boo dnia 24.10.2006 11:58
Toteż nikt nie wini Pana Szczęsnego...
#7 | Błażej dnia 24.10.2006 11:43
Takie kłopoty, jak Red. Szczęsny mogło miec wielu internautów. Widać nie wszyscy kandydaci byli zainteresowani tym by ich strona była widoczna w necie. Winienie za to kogokolwiek poza tymi, którzy zawalili, czyli nimi samymi nie ma sensu.
#8 | Krzysztof Haładus dnia 24.10.2006 10:39
Przedrukowywanie w serwisie sosnowiefakty.pl tego zupełnie absurdalnego i nierzetelnego tesktu uważam za nieporozumienie. Ma on wiele wspólnego z "kampanią wyborczą", ale niewiele z uczciwością.

Pozdrowienia dla "Redakcji"(?)
#9 | kobieta dnia 24.10.2006 10:16
szkoda że nie ma strony o Damianie Grzegorzewskim ;-/
#10 | szarisz dnia 24.10.2006 09:28
Sztab zrobił błąd i nie wypozycjonował. OK.
W konsekwencji Pan Szczęsny nie strony znalazł. OK.
Ale "Redakcja" zmanipulowała całą sprawę wykorzystując powyższe...
To wszystko w ramach uczciwej, czystej i merytorycznej kampanii...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney