Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


List Adama Dudały

Adam Dudała s. Wojciecha
Areszt Śledczy w Sosnowcu
ul. Radocha 25
41-200 Sosnowiec

Piszę ten list do Państwa z prośbą o pomoc w mojej sprawie i jeśli to możliwe o interwencję.

Szanowni Państwo, przykro o tym mówić, ale odnoszę takie wrażenie, że jestem ofiarą nieporadności i rażącej obojętności naszego Państwa Polskiego i Wymiaru Sprawiedliwości. Bardzo Was proszę o poświęcenie trochę czasu na zapoznanie się z wszelkim zebranym materiałem, opublikowanym do wiadomości publicznej w mediach, gdzie wszystko jest wyjaśnione. Przedstawię Państwu, co się ze mną stało, a dokładniej, jak mnie potraktował WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI. Tego materiału jest bardzo dużo. Były przeprowadzane reportaże telewizyjne z udziałem moim oraz moich bliskich, pisane artykuły w gazetach oraz rozdziały dwóch książek. Ich autorzy byli na tyle zbulwersowani i zniesmaczeni całą tą sytuacją, że postanowili podać mi dłoń w potrzebie.Wiele faktów, dowodów świadczących o mojej niewinności wyszło na jaw. Wiele osób zaoferowało pomoc, gdy zobaczyli z jaką spychologią mam do czynienia i co robi ze mną wymiar sprawiedliwości. Wszystkie możliwe instytucje państwowe, które na ogół powinny pomagać obywatelom po prostu starały się zapomnieć, a wręcz zamieść wszystko pod dywan tak, żeby nikt już nie miał możliwości zainteresowania się moja sprawą. Począwszy od prokuratora, a skończywszy na sądzie.

Sędzia Orłowski bo tak nazywa się człowiek, który prowadził moją sprawę brał udział w wydaniu postępowania przygotowawczego o tymczasowe aresztowanie. W takim przypadku stwarza uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności. Mówi o tym art.41par.1KK. Sędzia ten został oddelegowany z Sądu Rejonowego w Łomży do Sądu Okręgowego w Białymstoku specjalnie do mojej sprawy. Najpierw zadecydował o mojej sankcji, a później mnie sądził. Po zakończeniu procesu 30 września 2004r przestał pracować jako sędzia lecz awansował i rozpoczął prace w Ministerstwie Sprawiedliwości. Informację taką dostałem od adwokatów z Białegostoku: mec. Skolimowskiego oraz Kudryckiego. Dowodem na jego stronniczość jest chociażby przesłuchanie świadka Hanny Piorunek z miejscowości Wiartel. Na pytanie sędziego Orłowskiego, czy mnie zna i jakim jestem człowiekiem ta odpowiedziała, iż zna mnie od dziecka i jestem normalnym, spokojnym człowiekiem. Sędzia z niezadowoloną miną, zdenerwowany odpowiedział świadkowi, że on uważa inaczej. Nie dostałem prawa głosu i nie dopuszczono mnie do zadawania pytań świadkowi, po tym Hannę Piorunek zakończono przesłuchiwać. To samo było ze świadkiem Janem Biernackim.

Kolejnym faktem, iż zostałem we wszystko wplątany to postawa prokuratora Giedrysa oraz Centralnego Biura Śledczego w Białymstoku. Prokurator złożył wniosek o to, żeby moja sprawa odbyła się przy drzwiach zamkniętych, a więc utajniona. Sędzia wyraził na to zgodę i poimformował, iż ujawnienie tego co dzieje się na sali rozpraw podlega karze. W sądzie Apelacyjnym również pojawił się taki wniosek, lecz został odrzucony. Od samego początku prokurator i CBŚ mieli wiele do ukrycia. Kiedy prokurator wręczył mi akta usilnie zależało mu, żebym nie zapoznawał się z I i II tomem, ponieważ mnie nie dotyczą i nie ma w nich żadnych informacji na mój temat. Jak się później okazało były to tomy z zeznaniami Roberta Paca oraz Pawła Skorulskiego, w których obszernie wyjaśnili, co stało sie w miejscowości Wiartel. M.in. były tam wyjaśnienia i opisy osób, które tam były z poza Łomży i że są w stanie je rozpoznać. Jeden z opisów człowieka z poza Łomży, jak stwierdzili, był taki sam jak później opisywał Rarajczyk ADAMA Z WARSZAWY. Odbyła się również wizja lokalna Roberta Paca, która dotyczyła zdarzeń z Wiartla. Niestety ten dowód w sprawie zaginął i nie był odtwarzany w trakcie procesu. Prokurator nie potrafił wyjaśnić, co się z nią stało, natomiast wizja lokalna Ratajczyka została odtworzona. P. Giedrys w sądzie złożył wniosek o nie odczytywanie akt z tomu I i II gdzie były zeznania Paca. Stwierdził, iż jest to zbędne zabieranie czasu. Sąd oczywiście przychylił się do tego wniosku, mimo sprzeciwu mojego adwokata. Następnie prokurator Giedrys w trakcie mojego procesu prowadził inna sprawę współoskarżonego Pawła Skorulskiego. Zadawał mu pytania odnośnie mojej osoby i zdarzeń z Wiartla. Oskarżony Skorulski przychodząc do Sądu, ponieważ odpowiadał z wolnej stopy złożył oświadczenie, iż w trakcie przesłuchania zeznał prokuratorowi że mnie nie zna oraz że nie uczestniczyłem w popełnionym przestępstwie i poznał mnie dopiero gdy zasiadłem na ławie oskarżonych. Sąd próbował wyjaśnić tą sprawę z prokuratorem, lecz nie miał on nic do powiedzenia na ten temat.

Na podstawie tych faktów stwierdzam, iż zostało załamane prawo z art.236par1KK, ponieważ powinno być zgłoszone to do sądu. Artykuł ten wyraźnie mówi : "KTO ZATAJA DOWODY NIEWINNOŚCI OSOBY PODEJRZANEJ PODLEGA GRZYWNIE, KARZE OGRANICZENIA WOLNOŚCI ALBO POZBAWIENIA WOLNOŚCI DO LAT 2. PRZEZ DOWODY NIEWINNOŚCI NALEŻY ROZUMIEĆ WSZELKIE DOWODY ŚWIADCZĄCE O TYM ŻE OKREŚLONA OSOBA NIE JEST WINNA POPEŁNIENIA ZARZUCANEGO JEJ PRZESTĘPSTWA. CZYNNOŚĆ SPRAWCZA POLEGA NA ZATAJENIU DOWODÓW NIEWINNOŚCI A ZATEM NA ICH NIEUJAWNIENIU.
ZATAJANIE JAK WSKAZYWANO W DAWNEJ DOKTRYNIE PRAWA KARNEGO JEST DZIAŁANIE W POSTACI UKRYWANIA, USÓWANIA, USZKADZANIA, NISZCZENIA LUB PRZEKSZTAŁCANIA DOWODU W TAKI SPOSÓB, ŻE TRACĄ SWOJĄ MOC DOWODOWĄ ALBO ZANIECHANIE KTÓRE MOŻE POLEGAĆ NA PRZEMILCZENIU WŁASNYCH LUB CUDZYCH WIADOMOŚCI W DANEJ SPRAWIE, NP. PRZEZ ZATAJENIE NAZWISKA ŚWIADKÓW PRZESTĘPSTWA, KTÓRYCH ZEZNANIA WYKAZAŁYBY NIEWINNOŚĆ OSOBY PODEJRZANEJ."

A więc treść art.236KK sugeruje, że obowiązkiem prokuratora i policjantów CBŚ było ujawnienie dowodów niewinności osoby podejrzanej i mogło nastąpić do ostatniego momentu, gdy dana osoba jest podejrzana, a nie skazana. Powinni to zgłosić do sądu, kiedy trwał proces. Policjanci Centralnego Biura Śledczego też złamali prawo w związku z art.236par1KK. Prowadząc śledztwo w innej sprawie przesłuchiwali podejrzanych, którzy zeznawali w sprawie Wiartla. Wyszło na jaw, iż nie mam nic wspólnego ze zdarzeniem i jestem niewinny, fałszywie pomówiony. Policjanci CBŚ z Białegostoku ukryli te fakty, a powinni natychmiast zgłosić to do Sądu Okręgowego, gdzie jeszcze toczył się mój proces.

Zacząłem walczyć i nagłaśniać sprawę, gdzie się da i komu się da. Dzięki temu właśnie zaczęli wypowiadać sie coraz to nowi ludzie, często związani ze stronami prawnymi, m.in. była Minister Sprawiedliwości sędzia Barbara Piwnik. Wypowiadała się w programie p. Elżbiety Jaworowicz ''Sprawa dla reportera'', który emitowny był w TVP1 24.05.2012r. Również w TVP-info ''Prywatne Śledztwa'' głos zabrał detektyw Michał Rapacki.

W tygodniku "Polityka" ukazały się dwa artykuły autorstwa Piotra Pytlakowskiego:
1)''Dziesięć grzechów prokuratorów-choroba dwubiegunowa"nr 36 z dnia 5.09.2012r. Punkt 7-BEZKARNOŚĆ odnosi się do mnie.
2)"Ten Adam to był inny Adam" nr 46 z dnia 8.11.2012

Na stronie Wprost.pl Sylwester Latkowski opublikował mój list, który zatytuował "To nie jest list od zabójcy" w dniu 6.06.2012r. Razem z redaktorem Piotrem Pytlakowskim napisał książkę "Biuro tajnych spraw". W IX rozdziale dokładnie opisana jest moja sprawa jak policjanci, Centralne Biuro Śledcze oraz Prokuratura w Białymstoku łamali prawo, fałszowali protokoły, ukrywali fakty i dowody świadczące o tym, że jestem fałszywie pomówiony i niewinny, nie zgłosili tego do sądu kiedy trwał proces, a mieli taki obowiązek. Konsekwencją tego zostałem niewinnie skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Dopiero teraz wszystko to wyszło na jaw.

Helena Kowalik w swojej książce "Warszawa Kryminalna tom II" również poświęciła kilka stron mojej sprawie. Tu zaś łączy się ta sprawa z trzema innymi sprawami miedzy innymi z prof. Janem Widackim, który został fałszywie pomówiony za namową CBŚ i prokuratury w Białymstoku przez tą samą osobę, która mnie wrobiła w to bagno. Sprawy te znajdują się na str.42 do 62, 319 do 339 oraz 340 do 347.


W tygodniku "Detektyw" został opublikowany artykuł p. Elżbiety Ostrowskiej w dniu 20.03.2011r. pt. "Pocztówka".

Szanowni Państwo tych artykułów jest jeszcze wiele. Zastanawiam się, co jeszcze musi się stać, żeby nasze Państwo oraz organy odpowiadające za ten stan sprawy zainteresowały się mną i tym, żeby w końcu zakończyć koszmar, który trwa już tyle lat. Dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Dość mam już zamiatania wszystkiego pod dywan, bo odnoszę wrażenie, że właśnie o to chodzi. Dlaczego tylko mnie zależy na tym, a osoby i instytucje, które ponoszą za to odpowiedzialność, próbują skutecznie wyciszyć tę sprawę. Nie poddam się i będę walczył o to, żeby moja osoba została oczyszczona z zarzutów.
NIKOGO NIE ZABIŁEM i SĄ NA TO DOWODY


Z poważaniem

Adam Dudała

Ps. Petycję w sprawie Adama Dudały podpisało już 1648 osób. Patrz: kliknij tu
Ojciec Adama, Wojciech Dudała urodził się w Sosnowcu przy ul. 1 Maja 14.
Autor: Redakcja | 08/01/2013
Komentarze
#1 | ULA dnia 17.01.2013 00:15
Co za patologia zero szacunku dla innych co wy tu chłopcy wypisujecie !!!
#2 | PAWLO dnia 16.01.2013 20:39
Aleś, tępa, BABO, Bu, Ha, Ha, Ha
#3 | !!! dnia 16.01.2013 17:44
@Monika75 badam przypadki bezmózgowia, płytkiej inteligencji - jesteś ciekawym przypadkiem wypalenia mózgu przez wódę Shock
#4 | Monika75 dnia 15.01.2013 13:02
A ty kurwa książkę piszesz i tytułu szukasz czy co ? debilu!!!
#5 | @Monika75 dnia 14.01.2013 22:02
Shock mózgu nie stwierdzono-BEZMÓZGOWIE Grin. A, do kościoła chodzisz ...?
#6 | Monika75 dnia 13.01.2013 23:35
Wez berecie sie ogarnij .
#7 | @Monika75 dnia 13.01.2013 19:59
Ynteligencją nie grzeszysz. "Garujesz"?
#8 | Monika75 dnia 13.01.2013 14:27
Ciekawa ciekawa nie lubię głupio mądrych ludzi w dupie był gówno widział a się tu mądrzy beret jeden.
#9 | Marian dnia 13.01.2013 08:28
ciekawa dyskusja Grin!
#10 | Monika75 dnia 13.01.2013 00:16
Ty PAWLO czy jak ci tam imbecylu może te osoby co nie znają ortografii są dużo mądrzejsze od ciebie ćwoku jeden z PIS-u jesteś czy co a wszegmogacy Pan Dudala nie usunął wpisów bo jeżeli kurwa nie wiesz od 11 lat przebywa w AS wiesz nikomu sie zle nie zyczy ale tobie wlasnie zycze bys tam trafil przeorcuja ci dupsko to zamkniesz morde i bedziesz pokorny jak baranek he he he.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney