Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Gierek rok po roku

Propozycja ogłoszenia 2013 „rokiem Gierka” jest zasadna, ale spóźniona. Od 2007 każdy rok godny był takiego patrona. Spójrzmy na ten ostatni – kilkakrotnie otwierany i wciąż formalnie pozostający w budowie „basen narodowy” z przeciwsłonecznym dachem i murawą wymienianą, ale jednorazową, plus setki milionów wydane na piłkarskie „zastaw się, a postaw się”; potiomkinowskie dworce kolejowe zasłaniane przed oczyma zagranicznych kibiców „siatkami solwentowymi” względnie poddane „liftingowi” – jak warszawski Centralny, który już się zaczął sypać; autostrady „w stanie przejezdności”, czyli bez zjazdów pomiędzy głównymi miastami, nietrafiająca w drogę obwodnica Warszawy, kosztowne ekrany przeciw hałasowi w szczerym polu, pas startowy w Modlinie łuszczący się przy pierwszych przymrozkach; w służbie zdrowia cyrk z refundacjami i kontraktami, na kolei chaos nieustannie zmienianych rozkładów jazdy, megakatastrofa Kolei Śląskich i miliony wyrzucone na zakup porady, by oczekującym na spóźnione pociągi pasażerom opowiadać dowcipy i puszczać muzykę… Mam wymieniać dalej? Przecież starczyłoby na cały felieton.Współczynnik 1,2 żołnierza na 1 dowódcę osiągnięty w trudnym procesie „uzawodowiania” armii, ciągnąca się latami reforma praw jazdy i w ogóle cała informatyzacja państwa, ze szczególnym uwzględnieniem odłożonego po raz kolejny wprowadzenia nowych dowodów osobistych, reforma posyłająca do szkół sześciolatki, też – po doprowadzeniu do kosmicznego bajzlu – odłożona, uzdrowienie finansów publicznych „regułą wydatkową”, również w końcu zaniechaną, ale dopiero po tym, jak doprowadziła do kompletnego zamętu w samorządach. A sukces „przekazania” samorządom obowiązkowo skomercjalizowanych placówek służby zdrowia, które po tej genialnej reformie, mającej raz na zawsze zapobiec ich zadłużaniu, zadłużają się jeszcze szybciej niż przed nią? A odtrąbiony z hukiem „eWuś”?

Można by tak w nieskończoność. Szpitale? „Rzeczpospolita” ogłasza corocznie dwa rankingi: najlepszych polskich szpitali i najbardziej zadłużonych. Od kilku lat czołówki obu dokładnie się pokrywają. Im szpital lepszy, tym ma gorzej, bo tym więcej ludzi chce się w nim leczyć, co przy obecnym systemie finansowania wpędza go w tym większe długi. Czy takiego debilizmu powstydziłby się towarzysz Edward? Nie, on by tylko mógł pozazdrościć.

A skoro wspomniałem o „Rzeczpospolitej”… Jej obecny właściciel ogłosił był konkurs na nowego redaktora naczelnego, wyznaczając termin na zgłaszanie się kandydatów do 21 grudnia. 20 grudnia ogłosił, że konkurs wygrał Bogusław Chrabota, wygrywając z Robertem Krasowskim. Robert Krasowski ogłosił, że nie startował wcale w konkursie, przeciwnie, proponowano mu szefowanie „Rz”, a on nie chciał. Bogusław Chrabota także dementował – nie stawał do żadnego konkursu, tylko mu zaproponowano, i przyjął.

Teoretycznie „Presspublika” jest spółką prywatną, ale dziś to żadna różnica. Pod rządami Tuska bowiem każdy rok jest rokiem Gierka. I to coraz bardziej.


Autor: Rafał A. Ziemkiewicz

Żródło: Gazeta PolskaAutor: Redakcja | 13/01/2013
Komentarze
#1 | poznaniak dnia 16.01.2013 14:41
Dlaczego PIS-owcy nie piszą wyważonej prawdy , tylko ograniczają się do przypodobania się Kaczyńskiemu i jrgo politycznym klakierom . Z dalekiego Poznania widzę co Gierek zrobił dobrego na tamten czas dla Sosnowca . To miesto jest cudowny miastem dla kierowców , a dla młodych z tamtego okresu prawdziwym eldorado z mieszkaniami włącznie . Stuknijcie się i to solidnie w głowę . przed pisaniem głupot.
#2 | Sosnowiec dnia 13.01.2013 20:47
PO-land to kraj PO .Niestety.

S T O P !!!!!!!
#3 | gosc dnia 13.01.2013 18:56
bu ha aha ,nic sie nie stało,a o ile ludzi zmniejszył sie Sosnowiec?50 tys.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney