Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Katastrofa w województwie śląskim.

Czy po końcu świata w 2012 r. można się było spodziewać jeszcze czegoś gorszego? - pyta Recenzent JM portalu www.niepoprawni.pl. Rozum i serce mówią - że nie. Ale żyjemy przecież w rzeczywistości tworzonej od pięciu lat przez PO, a w tej rzeczywistości rozum i serce nie mają nic do gadania. No i stało się.
Marszałkiem województwa śląskiego został zasłużony człowiek Platformy - Mirosław Sekuła, przewodniczący sławetnej komisji sejmowej powołanej do sprawy afery hazardowej w poprzedniej kadencji sejmu.Komisję pamiętam głównie z tego, że jej przewodniczący, aby uniemożliwić członkom komisji dalsze zadawanie świadkowi (Chlebowskiemu) niewygodnych dla PO pytań, ogłosił przerwę i w czasie przerwy, gdy członków komisji nie było jeszcze na Sali, zakończył przesłuchanie, pytając puste krzesła – czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania do świadka.
Chyba nikt inny w Platformie nie potrafi tak, jak on poświęcić się dla obrony, wydawałoby się, z góry przegranej sprawy - dobrego imienia swojej partii.

Pomyślcie, czy to nie jest poświęcenie godne nagrody? Moim zdaniem przewodniczący Sekuła to taki „święty”, oczywiście na miarę naszych, platformerskich czasów. Bo kto inny w dzisiejszych czasach potrafiłby tak (pisząc bardziej poetycko):
Nisko, aż do ziemi przed partią się skłonić
i swą własną piersią jej tyłek osłonić.
OK. Zgadzam się z Wami, że tutaj być miała,
Zamiast słowa „piersią”, użyta inna część ciała.

A wracając do prozy życia – tak się zgiąć i nadstawić, to naprawdę nie jest łatwe, zwłaszcza dla człowieka przecież już niemłodego. Niejeden po takim „wygibasie” już by się nie wyprostował, przynajmniej na tyle, by móc spojrzeć porządnym ludziom w oczy.
Dlatego, widząc to bezgraniczne oddanie, władze partii odwdzięczyć się musiały. Pojawił się najpierw makiaweliczny pomysł ze startem w wyborach na prezydenta Zabrza.
Gdyby się udało – Sekuła byłby odpowiednio nagrodzony i przez dłuższy czas nie trzeba by było w Warszawie na niego patrzeć. Jednak coś się nie udało. Kandydat Sekuła „poległ” - uzyskując tylko ok. 13% głosów.
No cóż – Sekuła chciał, Platforma chciała, a mieszkańcy Zabrza pokazali im gest Kozakiewicza.
Nie wiem, czemu - ale lubię ich.

Z wymyślonej nagrody wyszły nici, trzeba było wymyślić coś innego. Jak wiecie – przygarnął go na przechowanie w ministerstwie finansów inny mistrz „zamiatania pod dywan”. Może chodziło o to, by się czymś zajął i nie naprzykrzał ważnym osobom, ale z drugiej strony dla Vincenta to też miało swoją wartość. Bo, jak na to nie patrzeć, to zawsze pociecha, kiedy jest pod ręką ktoś gorszy od szefa. I nie tak ładny.

A teraz – stanowisko marszałka województwa śląskiego. Trudno będzie zdać ten kolejny już w życiu egzamin. To jest rzeczywiście ogromne wyzwanie.
Dla całego Śląska i wszystkich jego mieszkańców.
Taki wstyd i nie każdy może tak od razu się wyprowadzić w inny region kraju. Zresztą to byłoby i tak niepewne. Bo, jak się zastanowić, to w rozdzielniku są jeszcze inne, bardziej skompromitowane i budzące wstyd nazwiska. A wszyscy zasłużeni, godni nagrody i do ukrycia z dala od Warszawy. Nie ma żadnej pewności gdzie i jaką posadą ci weterani zostaną nagrodzeni. Przecież, jak wiemy, nawet przeprowadzka do Hiszpanii dobrego samopoczucia człowiekowi nie gwarantuje, bo stanowisko ambasadora też może być nagrodą. I nie jest to żadne pocieszenie, że Platforma odwdzięcza się nie tylko swoim członkom.

Wg mediów (wpolityce.pl) marszałek Sekuła za największy obecny problem regionu uznał "wizerunek województwa". Powiedział:
„Za główny problem uważam to, że przeznaczając bardzo duże środki na promocję województwa, jednak ponieśliśmy tu porażkę. Problem z Kolejami Śląskimi, problem ze Stadionem Śląskim - powiem wręcz, bo mam tu również perspektywę warszawską - jest przedmiotem kpin z nas”.
PO nadal przy władzy: zapaść na kolei, w lotnictwie, w służbie zdrowia, w gospodarce, finansach, w polityce zagranicznej – wszędzie zapaść.
Czy nowy marszałek to nie jest kolejne nieszczęście wykreowane przez Platformę?
Marszałek przyjeżdża na Śląsk i przywozi ze sobą „perspektywę warszawską”, przez co od razu dostrzega sedno problemu. Oczywiście, nie brak organizacji, logiki w rządzeniu, gospodarności, bezrobocie, kryzys, ogólny bałagan - na kolei, na budowie stadionu Śląskiego itp. Zdaniem marszałka problem tkwi w niewłaściwej promocji województwa. W wizerunku.
Ach ta warszawska perspektywa. Namalujmy fabrykę samochodów i zniknie problem Fiata w Tychach. Zróbmy makiety domów i po problemie z bezdomnymi.
A wydano na promocje „bardzo duże środki”. To pewnie powinny już wszędzie wisieć nowoczesne składy pociągów na reklamowych banerach, a może i zdjęcia nowoczesnego Stadionu Śląskiego. Aż żal.

I pomyśleć tylko. Jak nisko musieliśmy upaść, by to właśnie Mirosław Sekuła zwracał nam uwagę, że nasze problemy są przedmiotem kpin.
To ciekawa wypowiedź, bo mnie się wydawało, że stan naszego województwa i nasze problemy wynikają głównie z działań naszych władz. Przypomnę tylko, że województwem od dłuższego już czasu rządzi ta sama Platforma i PSL, z przypiętym do kożuszka kotylionem w postaci RAŚ.
To w Warszawie z nas kpią? Z naszych problemów, a nie z naszych władz? Ciekawa ta warszawska perspektywa.
A teraz jeszcze naszą reputację i wizerunek będzie ratował „rozmawiający z pustymi krzesłami”.
Działania marszałka i jego twarz mają poprawić nasz wizerunek. Totalna katastrofa!

źródło: Recenzent JM, www.niepoprawni.plAutor: Redakcja | 23/01/2013
Komentarze
#1 | lifny dnia 24.01.2013 06:42
Bardzo trafna ocena skandalicznej decyzji władz krajowych przy obsadzaniu (nagradzaniu) swoich najwierniejszych "żołnierzy". Osobiście wstrętna jest dla mnie dotychczasowa (p-owska) postawa pana S. który kilka lat temu dzięki Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich diecezji gliwickiej dostał mandat do sejmu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney