Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Prezes zrujnował klub. To koniec hokeja w Sosnowcu?

Pożyczki na lichwiarski procent ukrywane przed radą nadzorczą i władzami miasta, ponad milion złotych zadłużenia, wielomiesięczne zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym – to obraz hokejowego Zagłębia Sosnowiec jaki wyłonił się po kontroli w klubie. Klubie, który stanął nad przepaścią, bo dzisiaj nikt świadomie nie jest w stanie zapewnić, że aktualny sezon nie jest ostatnim.

fot. TVS+ Zobacz więcej zdjęć (4)AAASkomentuj Trudno uwierzyć, ale w przetrwanie można już tylko wierzyć. Hokeiści sosnowieckiego Zagłębia zostali na lodzie, po tym jak do zera miał ograć ich sam prezes klubu. - Myślę, że każdy ma w głowie już jakiż plan, co będzie robił, czy będzie szukał klubu, czy pójdzie gdzieś do pracy - mówi Krzysztof Podsiadło, trener Zagłębia Sosnowiec.

Niewykluczone, że aktualny sezon dla sosnowieckiego klubu jest tym ostatnim. I choć wiele na to wskazuje, to na razie w tym miejscu, takiej myśli do siebie nikt nie dopuszcza. - Może mieć Mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie. To jest mój ukochany klub, chciałbym by nadal istniał - mówi Adrian Duszak, zespół juniorów Zagłębia Sosnowiec. - Dzieci są rzeczywiście za hokejem niesamowicie. Odradzałem wnuczkowi grę, a on stwierdził, że będzie grał. Chce chodzić na hokej, dlatego z nim jeżdżę dzień w dzień - mówi Bogusław Stachurski, kibic Zagłębia Sosnowiec.

Niestety czas mecenatu już dawno minął. Klub od jakiegoś czasu pod względem finansowym stał nad przepaścią. Teraz postawił krok w przód. Obraz spółki jaki wyłonił się po kontroli rady nadzorczej jest katastrofalny. Wstępne informacje mówiły o blisko dwumilionowym zadłużeniu. - To jest nieprawda. Jest niewiele ponad milion złotych długów. Wykryliśmy to po wstępnych badaniach dokumentacji finansowej - informuje Grzegorz Dąbrowski, prezes rady nadzorczej Zagłębia Sosnowiec.

Odpowiedzialny za całe zamieszanie ma być były już prezes. Prokuratura prowadzi śledztwo. - Miał doprowadzić do niegospodarności, polegającej na zawieraniu umów szkodliwych dla spółki - mówi Mirosław Miszuda, Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ w Sosnowcu. Chodzi o pożyczki na wysoki procent, jakie miały być ukrywane przed radą nadzorczą i władzami Sosnowca, a także wielomiesięczne zaległości w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. - W moim głębokim przekonaniu należy znaleźć prezesa, który odpowiedzialnie zajmie się hokejem, dofinansować klub i sosnowiecki hokej musi trwać dalej - mówi Maciej Adamiec, radny Sosnowca.

Plan opozycji, która szumnie zorganizowała dziś konferencję ratunkową z tematem hokeja na świeczniku, jest nawet dobry. Rujnuje go tylko pytanie JAK. - Panowie i panie nie mają żadnych argumentów, którymi mogliby się pochwalić, mogliby nam przedstawić. Nie mają również żadnego programu naprawczego - zaznacza Rafał Łysy, rzecznik UM w Sosnowcu.

Akurat ten przydałby się bardzo, bo poza gigantycznym długiem, który już jest, na normalne funkcjonowanie klub potrzebuje jeszcze dodatkowo około 2 milionów złotych. Na sponsorów raczej nie ma co liczyć. - Jeżeli nie mamy Orlenu, Miedzi, a mamy kopalnie, które ledwo wiążą koniec z końcem, to nie przyjdą, bo nie ma w Sosnowcu takiego dobrego wujka, który by ewentualnie wsparł Zagłębie - stwierdza Włodzimierz Sowiński, dziennikarz "Sportu". I byłoby dobrze, gdyby nie był to jedynie wujek - dobra rada.

źródło: red. Paweł Matyja, TVSAutor: Redakcja | 06/03/2013
Komentarze
#1 | Seto dnia 27.11.2015 05:22
been awhile since I left you with a piervew from Lacey and Ryans wedding, you've waited long enough so here are some of my favorites from their wedding! She chose
#2 | KIBIC ORŻNIĘTY PRZEZ CWANIAKÓW dnia 10.03.2013 05:25
,,Obraz spółki jaki wyłonił się po kontroli rady nadzorczej jest katastrofalny. Wstępne informacje mówiły o blisko dwumilionowym zadłużeniu. - To jest nieprawda. Jest niewiele ponad milion złotych długów. Wykryliśmy to po wstępnych badaniach dokumentacji finansowej - informuje Grzegorz Dąbrowski, prezes rady nadzorczej Zagłębia Sosnowiec."

Panie Dąbrowski jak tylko ponad milion to wyciągaj Pan z własnej kieszeni i płać Pan za swojego kolegę. Mądrala który tylko żyje za pieniądze podatników. Madrala z Będzina za Radę Nadzorczą kase się brało a pilnować to społeczeństwo. Wy też odpowiadacie za to co się stało NIEROBY.


NASTĘPNY CWANIAK
,,W moim głębokim przekonaniu należy znaleźć prezesa, który odpowiedzialnie zajmie się hokejem, dofinansować klub i sosnowiecki hokej musi trwać dalej - mówi Maciej Adamiec, radny Sosnowca."

WYCIĄGAJ KASE ADAMIEC - ale z własnej kieszeni zarobiłeś na polityce to płać. Nie każ płacić mieszkańcom za swoich kolegów. Dobry wujek Adamiecc szuka głosów wśród kibiców. Twój kolega Pisalski i ty Adamiec raz już zakładałeś Stowarzyszenie dla Zagłębia. Weszliście do Rady Miasta Pisalski na Posła i co ustawiliście się a sport był w dupie CWANIAKU.
#3 | eeeeee dnia 06.03.2013 21:48
ccccccccc
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney