Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przy mizerii finansowej, w czołówce krajowej

W Sali Sejmu Śląskiego odbyła się 30 października 20006 r. narada dyrektorów i przewodniczących rad społecznych Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej prowadzonych przez Województwo Śląskie. Poprzedziła ją konferencja prasowa z udziałem dyrektorów szpitali, które znalazły się w czołówce ogólnopolskiego "Rankingu szpitali 2006" redakcji "Rzeczpospolitej", wśród nich znalazło się sosnowieckie Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II, najlepiej zarządzana placówka w regionie.

Wśród najlepszych szpitali w kraju znalazło się sześć z naszego regionu, podległych Samorządowi Województwa Śląskiego. Są to: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej (14 miejsce), Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu (20), Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich (2), Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Daaba w Piekarach Śląskich (5), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku (80) i Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach (92) ( w nawiasach miejsce w rankingu). Wszystkie szpitale podzielono na dwie kategorie: szpitale publiczne wielospecjalistyczne i onkologiczne oraz szpitale o jednej specjalizacji. Przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę m.in. jakość zarządzania, poziom opieki i usług medycznych oraz opinie pacjentów.Pod względem zarządzania - wśród szpitali podległych samorządowi - najwyżej oceniono sosnowieckie Centrum Pediatrii, przed Centrum Leczenia Oparzeń i Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Najlepszą opieką medyczną może poszczycić się Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, który wyprzedził Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rybniku i Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. W klasyfikacji certyfikatów jakości najwięcej punktów zebrał Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, na drugim miejscu uplasowało się sosnowieckie Centrum Pediatrii, a na trzecim Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rybniku. Najwyżej oceniono komfort pobytu w Centrum Leczenia Oparzeń, następnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku oraz w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej.


źródło: www.silesia-region.pl

Autor: Piotr Dudała | 31/10/2006
Komentarze
#1 | SzWojBielskoB dnia 02.11.2006 07:10
tak tak, podziwiam i dziękuję za opiekę, dobry zespół lekarzy oddanych sercem i starannie wykonujący obowiązki oby tak dalej i z większymi środkami Unii -zmieńcie tylko nazwę(chyba, że po woj.BB ta nostalgia)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney