Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jerzy Buzek w Sosnowcu - kronika wydarzeń!

30 pażdziernika 2006 r. gościł w Sosnowcu poseł do Europarlamentu, były premier RP, pan Jerzy Buzek. Na Placu Stulecia, razem z Jarosławem Piętą, kandydatem sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej RP na prezydenta miasta, Jerzy Buzek spotkał się z mieszkańcami miasta. Następnie w towarzystwie członków sosnowieckiej Platformy oraz posła Grzegorza Dolniaka i Senatora Zbigniewa Szaleńca przeszedł ulicami Modrzejowską, Małachowskiego, 3-ego Maja oraz Warszawską. Później w biurze senatorsko-poselskim PO przy ul. Warszawskiej 1/2 odbyło spotkanie Jerzego Buzka z kandydatami Platformy do Rady Miejskiej m. Sosnowca.
Jerzy Buzek z Jarosławem Piętą
Piotr Dudała z Jerzym Buzkiem
Autor: Piotr Dudała | 31/10/2006
Komentarze
#1 | Heniek dnia 13.11.2006 21:28
Cóż za ironia losu!? Myślałem, że już w tych wyborach ludzie "pójdą po rozum do głowy" i dadzą odprawę kandydatom, którzy już rządząc,
niszczyli tak regionalną gospodarkę jak i ogólno-krajową.Swoimi rządami uderzali w najszersze i najuboższe masy społeczeństwa i co? Jak przychodzi do wyborów - tacy ludzie dostają najwięcej głosów. Przykład chociażby p.Buzka. Jego ekipa w dużej mierze rozwaliła gospodarkę, a w wyborach do Europy dostał rekordową ilość głosów,jak pamiętam chyba ponad 170 tys. Można by tu wskazać wielu podobnych, włącznie z gospodarzami naszego miasta i innych. Państwo socjologowie,psycholodzy, politolodzy jeżeli jeszcze nie zrobiliście doktoratów wt.zależności służlczego oddania gnębionych, swoim gnębicielom to poddaję temat po rozwagę. Chętnie poczytałbym Wasze specjalistyczne wywody takiej zależności. Może to wynika z wielowiekowego poddaństwa Polaków różnym nacjom "nadludzi" i ten gen wiernopoddaństwa mamy głęboko gdzieś tam ukryty. Czasami targają nami jakieś zrywy - jakieś powstania w dawnych czasach. Ostatnio zryw Solidarnościowy, ale to wszystko na krótko i po chwili odpuszczamy. Ponieważ ja takiego genu niewolniczego w sobie nie choduję,chciałbym zrozumieć tych wszystkich poddanych. Do tych wyborów myślałem, że to może zwykła głupota, nie doinformowanie. Dzisiaj jednak widzę, że jest to poważniejszy problem Polaków, wymagający analizy.
#2 | S dnia 05.11.2006 18:34
Buzek by miał ciut godności i nie pokazywał się na terenie Sosnowca po tym co za kadencji jego rządu zrobiono z Sosnowcem Buzek i minister Szlęzak zabili Niwke i kopalnię na niej
#3 | Wacław Pochwalnik dnia 03.11.2006 15:15
Ależ śliczny ten nasz Jarek. Ale piękny ten nasz Piotrek. Ależ piękniusia ta nasza pani Ania Ś.
#4 | Milejowice dnia 03.11.2006 08:28
nie Buzek zlikwidował ale zawistne solidaruchy spod znaku Krzaklewskiego aby zniszczyć Sosnowiec ostoje Lewicy, na nic im było społeczeństwo, jak każda prawica realizowali swoje egoistyczne interesy!!! Przykład KWK Niwka- decyzja ściśle polityczna !
#5 | Latos kontra Buzek na foto. dnia 03.11.2006 07:46
Latos walczył jak lew z Buzkiem na patelni zarzucał buzkowi ze zlikwidował nam niesłusznie sosnowieckie kopalnie.I miał racje.
#6 | anonim dnia 03.11.2006 07:23
Aptekarze, bankierzy...ale towarzystwo! W Sosnowcu będzie lepiej gdy wygra PO. Naczelny PIPowiec napewno zadba o mniej zamożne społeczeństwo, będzie rozmawiał z ludźmi tak jak na Zagórzu.
#7 | heh dnia 02.11.2006 21:02
Czy tam na zdjęciu jest apolityczny Pan Korn? W takiej komitywie?
#8 | Piotr Dudała dnia 02.11.2006 19:50
Ten news jest to fotoreportaż. Były Premier Jerzy Buzek nie przyjechał do Sosnowca, żeby przemawiać do kogoś, czy prezentować swoje czy cudze stanowisko. Przyjechał po to, żeby udzielić poparcia kandydatowi PO w wyborach na Prezydenta Miasta Jarosławowi Pięcie. Jerzy Buzek to znany polityk, ale dzisiaj jest on cenionym bezpartyjnym Europosłem, który dostał się do Europarlamentu z listy PO. Rozmawiał w Sosnowcu z wieloma mieszkańcami, na różne tematy. Była to zwykła rozmowa. Potem spotkał się kandydatami PO do Rady Miejskiej. Spotkanie miało charakter zamknięty. Tyle mam na ten temat do powiedzenia.
#9 | boo dnia 02.11.2006 18:34
boo siedzi zawsze w kieszonce u Minsca, to nie zmarznie...

Słyszałem, że Pięta chodził po Zagórzu, zagadywał ludzi (w ramach kampanii bezpośredniej oczywiście), a to przypadkowe społeczeństwo nie chciało z nim rozmawiać i odsuwało sie od niego... Brrr... Koszmar...
#10 | anonim dnia 02.11.2006 18:15
Spoko, Spiderman jest po naszej stronie Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney