Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jan Łakomski zrezygnował z mandatu radnego

Jan Łakomski, najmłodszy radny w sosnowieckiej Radzie Miejskiej podczas dzisiejszej sesji w Urzędzie Miejskim zrezygnował z pełnionej funkcji. Swoją decyzję o złożeniu mandatu radnego bardzo ostro argumentował z mównicy. Większość jego zarzutów skierowana była bezpośrednio w wiceprezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.- Miesiąc temu zagłosowałem przeciwko likwidacji szkoły specjalnej w Sosnowcu. Arkadiusz Chęciński groził mi wówczas sądem koleżeńskim i wyrzuceniem z klubu. Doszedłem więc do wniosku, że skoro nie mogę podejmować samodzielnych decyzji i muszę głosować tak jak każą mi inni, to nie chcę dalej brać udziału w tej szopce i jeszcze brać za to pieniądze – mówi o kulisach swojej decyzji Jan Łakomski. Jak podkreśla nadal w PO jest, a jego ruch nie oznacza żadnego rozłamu w partii. – Po prostu nie zgadzam się na takie funkcjonowanie PO pod nieudolnym przewodnictwem Arkadiusza Chęcińskiego – zaznacza Łakomski. Na pytanie, czy zamierza pociągnąć za sobą kolejne osoby, stwierdza, że pozostawia tę decyzję ich własnemu sumieniu.


Arkadiusz Chęciński w odpowiedzi na zarzuty Jana Łakomskiego stwierdza: – Nie mogłem mu grozić, mogłem co najwyżej uprzedzić, jakie są konsekwencje złamania dyscypliny głosowania. Jeżeli Jan Łakomski odbiera to jako groźby, to najwyraźniej nie zna zasad funkcjonowania klubów radnych.


Równocześnie Arkadiusz Chęciński również zaznacza, że nie można mówić o jakimkolwiek rozłamie w PO. – Tak się czasem zdarza, że partia jest w słabszej kondycji. Wtedy często słabe jednostki odchodzą, uciekając niczym szczury z tonącego okrętu – mówi w rozmowie z Wiadomościami Zagłębia i dodaje, że nie chciałby komentować decyzji Jana Łakomskiego. – To jego prywatna sprawa, chociaż trudno w tym wypadku mówić o złożeniu mandatu, gdyż Jan Łakomski prawie z tego mandatu nie korzystał. Był rzadkim uczestnikiem komisji i sesji ze względu na sprawy zawodowe. Dlatego na pewno nie jest to duża strata dla sosnowieckiej Rady Miejskiej – stwierdza wiceprezydent.Jan Łakomski radnym został w sierpniu ubiegłego roku. Zajął miejsce Andrzeja Madeja, który został dyrektorem sosnowieckiego PUP-u. Miejsce radnego, który dzisiaj złożył mandat zajmie prawdopodobnie Tomasz Jamrozy.źródło: www.wiadmoscizaglebia.pl (IK/AK)Autor: Redakcja | 25/04/2013
Komentarze
#1 | Rio dnia 27.11.2015 05:14
Hi GuysThank you for sharing all those piecurts. It must be like a never ending vacation you two are having. Our weather here is starting to warm up a bit. Your temperature seems a bit warmer according to our weather report.Thank for the E-Mail. I'm doing alright. bye for now ED
#2 | PYTANIE dnia 06.05.2013 21:38
A LEWICOWY BETON KIEDY WYJEDZIE NA RYBY???
#3 | Mariusz dnia 27.04.2013 05:02
Powiem krótko: na drzewo!
#4 | ludek dnia 26.04.2013 19:49
Tak ,czy inaczej Chęciński nieźle oberwał.
#5 | nikt specjalny dnia 26.04.2013 16:49
Chęcińskiemu wyrażnie brak klasy
#6 | Mateusz dnia 26.04.2013 14:49
tak 3mać!
#7 | Maciej dnia 26.04.2013 07:59
w tym kierunku należy dzialać!
#8 | Krzysiek z netu dnia 26.04.2013 06:41
Naj­lep­szym dla miesz­kań­ców by było cał­ko­wite wyko­pa­nie wszyst­kich par­tii z samo­rządu ! Swój głos przy naj­bliż­szych wybo­rach oddam na jaki­kol­wiek komi­tet spo­łeczny miesz­kań­ców. Ale czy taki powstanie ?
#9 | Pytek dnia 26.04.2013 06:10
nie należał do spóldzielni?
#10 | republikanin dnia 25.04.2013 21:01
Wart Pac pałaca, a pałac Paca. obydwa lemingi siebie warci . Juz niedługo, mam nadzieję zakonczy sie ich załosny spiew.i zajmą sie jakąś sensowną robota .
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney