Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Edward Gierek poszedł na całego...

Obchody milenijne były źródłem powstania z duchowego snu całej stolicy Zagłębia i przyczyniły się do odważnego zamanifestowania przez ludzi tego regionu swojego przywiązania do Boga i Kościoła. Uroczystości milenijne w Sosnowcu miały się odbyć, tak jak wszędzie w 1966 roku, ale z uwagi na ogólnopolskie uroczystości świętowane 3 maja tegoż roku na jasnej Górze, w których uczestniczyli wierni z całej diecezji Częstochowskiej, zostały przeniesione na maj 1967 roku (dokładnie na 21-22 maja).Zamiar zorganizowania obchodów milenijnych w Zagłębiu, które wydało tylu rewolucjonistów został przez rządzący w Katowicach partyjny beton uznany za szczyt bezczelności i kamień obrazy. Stał się prawdziwą furią. I Sekretarz KW PZPR w Katowicach Edward Gierek, wydał rozkaz podjęcia zdecydowanej kontrakcji. Chciał całej partii i „Wiesławowi" pokazać, że Kościół na jego terenie nie będzie się panoszył i nie będzie karmił swym opium „rewolucyjny lud".


Do Kurii Diecezjalnej w Częstochowie „pod dyktando" pisano listy protestacyjne, aby przestraszyć Biskupa i skłonić do rezygnacji z urządzania w Sosnowcu tych uroczystości. Listy te wysyłały przedsiębiorstwa, szkoły, organizacje (zwłaszcza ZBOWiD), a także indywidualni członkowie partii.Komitet Miejski PZPR w wydanym okólniku groził wyrzuceniem z partii i z pracy za pójście na tę uroczystość. Dla dzieci i młodzieży na Stadionie Ludowym urządzono 21 maja spotkanie z bohaterami serialu „Czterej pancerni i pies" - specjalne spotkanie. Dla młodzieży w parku ściągnięto popularny zespół muzyczny „Czerwone Gitary", a ponadto zorganizowano mecz na Stadionie Śląskim: Polska - Belgia. W telewizji Katowice dano filmy: ,Bonanza" oraz „Flip i Flap". Edward Gierek poszedł na całego. Faktycznie bez dekretu wprowadzono stan wyjątkowy. Służba zdrowia otrzymała polecenie przygotowywania szpitali do przyjęcia maksymalnej ilości rannych. Ściągnięto z Warszawy Nadwiślańskie Wojska MSW (obóz między Małobądzem a Będzinem). Na E16 ustawiono blokadę w Siewierzu. Kierowano ruch na Tarnowskie Góry. Potworzono bojówki partyjne. Główny ciężar walki z Kościołem i Episkopatem wzięła na swe barki Służba Bezpieczeństwa. W ostatniej chwili sosnowieckie SB do grona najbardziej oddanych partyjnych towarzyszy postanowiło włączyć zagłębiowski element przestępczy, z prostytutkami ulicznymi włącznie, by wykrzykiwać „precz z Wyszyńskim" i rzucać wulgarne wyzwiska. Łańcuchami z Huty Milowice zamknięto z soboty na niedzielę główną bramę kościoła Wniebowzięcia NMP. Dalszych brudnych pociągnięć nie opisuję, bo parafianie pewno je dobrze pamiętają.


Stwierdzę tylko krótko: Sosnowiec godnie odpowiedział na te partyjne i nieludzkie prowokacje. Ten wyczyn partii skompromitował nie Kościół ale „kacyków" z KW. Dlaczego to wspominam przy opisie Nawiedzenia? -o którym za chwilę. Otóż po to, aby raz jeszcze przypomnieć sobie jak wrogie było działanie systemu, który na szczęście przepadł i aby dziękować Bogu za wspaniałą postawę Bożego Ludu Zagłębia w czasie Milenium, co stało się zaczynem tej wspaniałej manifestacji religijnej wiernych podczas Nawiedzenia we wszystkich parafiach Zagłębia


źródło: anonimowy wpis w serwisie sosnowiecfakty.pl,
komentarz | 08-10-2008 | 21:53Autor: Redakcja | 11/05/2013
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 16.05.2013 21:48
Ot, kur... mać, odezwali sie KATOLICY - OBŁUDNICY !!!
#2 | Szerlok dnia 14.05.2013 08:12
Niestety w Zagłębiu Dąbrowskim KOMUNISTYCZNE UPIORY przeszłości totalitarnej wróciły Shock Potomkowie byłej nomenklatury rąbią czystki. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI podejmijmy walkę z tym nepotyzmem i kolesiostwem !!!
#3 | gmo dnia 12.05.2013 08:44
@Ludzie Błagam Was,powiedzcie mi gdzie jest Palikot??? Czemu on nie grzmi i nie broni przed represjami posła Kalisza i nie odbiera zegarków Nowakowi ??? Kiedy w końcu rozliczy PiSowską aferę dorszową za 8,16 zł??? Kto ma zapytać Kopacz na jaką głębokość kopała i przesiewała ziemie smoleńską? Czemu nie zamyka się polskich szkół jak taka w nich nędza, nie uczą o Biedroniu i Ani Grodzkiej??? Czemu nie biega Pan po Sejmie z penisem i świńskim ryjem i nie spija małpek @@@@? A może to już jest jakaś niemoc łękotka Palikmiotka
#4 | Mario dnia 11.05.2013 15:57
Niestety, przez ostatnie kilka kadencji proboszczowie, zwłaszcza z Zagórza wyraźnie popierali SLD w wyborach, nie pamiętając ile złego wywołała komuna i komuniści.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney