Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Tomasz Mędrzak : Nadchodzi biało-czerwone Zagłębie!

Tegoroczny Zagłębiowski Marsz Rotmistrza był ze wszech miar udany. Kapryśna aura nie miała wpływu na frekwencję, wręcz przeciwnie, był to najliczniejszy do tej pory marsz upamiętniający Witolda Pileckiego w Sosnowcu. Manifestacja była również precedensowa ze względu na wiek większości uczestników. Po raz pierwszy wśród maszerujących znaleźli się młodzi narodowcy i kibice Zagłębia Sosnowiec, nie zabrakło rzecz jasna młodzieży z sosnowieckich szkół. Sukces marszu napawa optymizmem także, gdy spojrzymy na niego z perspektywy innych wydarzeń w naszym mieście. W tym roku po raz pierwszy 1 Maja w Sosnowcu przestał być domeną betonowych komunistów z nostalgią wspominających czasy ustroju słusznie minionego. Środowiska patriotyczne uznały bowiem, że ta data to dobra okazja, by przypomnieć mieszkańcom stolicy Zagłębia, że komunizm jest najbardziej zbrodniczą ideologią w historii ludzkości.W Radzie miejskiej udało się zatrzymać ofensywę postkomunistycznej polityki historycznej, która wyrażała się tym razem w próbie ustanowienia w naszym mieście roku Gierka. Pod koniec ubiegłego roku sukcesem zakończyła się akcja zbudowania poparcia dla projektu uchwały nazwania jednego z rond „Rondem Żołnierzy Wyklętych”, dzięki czemu Sosnowiec dołączył do grona 7 miast w Polsce, które w ten sposób upamiętniły żołnierzy antykomunistycznego podziemia zbrojnego.
Wszystkie te pojedyncze jaskółki, rzecz jasna, nie czynią jeszcze wiosny, ale w moim przekonaniu są to wyraźne symptomy nadchodzącej zmiany w mentalności przynajmniej części mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego. W szczególności młodzi Zagłębiacy zaczynają rozumieć, że nie da się budować lokalnej wspólnoty na sentymencie do PRLu, widzą również, że rządzone przez postkomunistów zagłębiowskie miasta nie spełniają ich aspiracji. Ci, którzy nie chcą stąd wyjechać i wiążą swoją przyszłość z Sosnowcem i miastami sąsiednimi wiedzą, że warunkiem sukcesu jest odrzucenie postkomunizmu. Odrzucenie to musi się dokonać i dokonuje się najpierw na gruncie świadomości historycznej i w sferze symboli. Dopiero w drugiej kolejności może się to przełożyć na konkretne decyzje polityczne.

Tomasz Mędrzak
Radny Miasta SosnowcaAutor: Redakcja | 17/05/2013
Komentarze
#1 | Raj dnia 18.04.2014 07:50
Thanks for the suggestions sehrad in your blog. Something else I would like to convey is that fat loss is not information on going on a fad diet and trying to reduce as much weight that you can in a few days. The most effective way to lose weight naturally is by taking it slowly and following some basic tips which can assist you to make the most through your attempt to slim down. You may understand and already be following these tips, although reinforcing awareness never affects.
#2 | stefan dnia 21.05.2013 18:20
Shock
#3 | Mateo dnia 18.05.2013 07:39
Precz z komuną. Dosyć tech lesnych dziadów, karuzeli stanowisk, kuoterstwa, gry pozrów, Sosnowiec umiera!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney