Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Arkadiusz Chęciński wicemarszałkiem. Zastąpi Jerzego Gorzelika

Dotychczasowy wiceprezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wszedł do zarządu województwa śląskiego. Polityk Platformy Obywatelskiej podczas dzisiejszej sesji sejmiku województwa został wybrany na wicemarszałka. Zastąpi na tym stanowisku Jerzego Gorzelika z Ruchu Autonomii Śląska.
Arkadiusz Chęciński został rekomendowany radnym województwa śląskiego na stanowisko wicemarszałka po tym jak 20 maja odwołany został lider RAŚ Jerzy Gorzelik. Miesiąc wcześniej złożył on bowiem oficjalną dymisję i zerwał koalicję z PO i PSL. Podczas dzisiejszej sesji sejmiku województwa pod głosowanie została poddana właśnie kandydatura dotychczasowego wiceprezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.Polityk PO został wybrany na stanowisko wicemarszałka 23 głosami za. Przeciw jego kandydaturze było 2 radnych, jeden wstrzymał się od głosu, a jeden głos był nieważny. Podczas sesji nie obyło się bez pewnych zgrzytów. Tuż przed głosowaniem salę sesyjną opuścili radni SLD, PiS i Solidarnej Polski. Jak powiedzieli, zrobili to na znak protestu przeciwko... jakości kandydata.Arkadiusz Chęciński na stanowisku wiceprezydenta Sosnowca odpowiadał m.in. za gospodarkę komunalną i infrastrukturę. Teraz zakres jego obowiązków obejmie m.in. fundusze europejskie oraz prace nad Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020. Będzie także zajmował się dokończeniem inwestycji dotyczącej Stadionu Śląskiego. Szczegółowy zakres obowiązków nowego wicemarszałka określi zarząd regionu, którego pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek.


http://www.wiadomoscizaglebia.pl/
(IK)Autor: Redakcja | 10/06/2013
Komentarze
#1 | warszawa ma za dużo kasy dnia 13.06.2013 16:49
Bezczelność prezydent Warszawy nie zna granic. Dariusz Rosati z PO, jeden z najbogatszych posłów, dostał z publicznych pieniędzy 3 tys. zł. Pieniądze, na które wielu Polaków musi pracować dwa lub trzy miesiące, otrzymał za wygłoszenie wykładu dla 40 warszawskich urzędników - ujawnia "Super Express".

Prof. Antoni Kamiński, ekspert ds. korupcji, następująco skomentował w rozmowie z "Super Expressem" sprawę prelekcji za 3 tysiące złotych: - Po pierwsze, cena rynkowa wykładów profesorskich to 250-300 zł za godzinę. Po drugie, to wynagrodzenie dla kolegi partyjnego. Poseł nie powinien tych pieniędzy przyjąć i miasto nie powinno zapłacić.

Co ciekawe - tytuł wykładu to... "Kryzys finansowy i jego reperkusje dla sektora budżetowego". Skandaliczną sprawę, która powinna oznaczać koniec kariery politycznej skompromitowanej Gronkiewicz-Waltz, ujawnił radny PiS Jarosław Krajewski.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney