Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Debata wyborcza „Sosnowiec 2010”

9 listopada br. (czwartek) o godz. 17.30 w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego 43 odbędzie się debata pod hasłem "SOSNOWIEC 2010" z udziałem kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Sosnowca. Będzie ona poświęcona najważniejszym problemom miasta w najbliższej kadencji samorządu. Zaproszenie do udziału w debacie organizatorzy wystosowali do wszystkich kandydatów na najwyższy urząd w mieście. Uczestnictwo w spotkaniu zapowiedzieli już Kazimierz Górski (obecny prezydent Sosnowca zgłoszony przez KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Jarosław Pięta (zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP), Karol Winiarski (zgłoszony przez KWW Winiarski-Komitet Rozwoju Sosnowca) i Krzysztof Haładus (zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość).

Informacja z ostatniej chwili:Będzie również obecny Damian Grzegorzewski, reprezentujący Samoobronę.Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Przebiegać ma w czterech turach. Pierwsza obejmie prezentację najważniejszych założeń programów wyborczych kandydatów. W rundzie drugiej kandydaci odpowiedzą na pytania zadane przez prowadzącego debatę, dr. Michała Kaczmarczyka, politologa, rzecznika prasowego WSZiM. Trzecia runda obejmie pytania gości – studentów WSZiM, uczniów sosnowieckich szkół średnich oraz mieszkańców Sosnowca. W turze czwartej kandydaci będą dyskutować między sobą o problemach poruszanych w trakcie debaty.Spotkanie pod hasłem „SOSNOWIEC 2010” organizują wspólnie: Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu, Fundacja „Zagłębie Kultury” oraz Klub Polityczny przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Organizatorzy, zachowując całkowitą bezstronność polityczną i światopoglądową, mają na celu zachęcenie mieszkańców Zagłębia, głównie ludzi młodych, do udziału w wyborach. Podobna debata, z udziałem dwóch kandydatów, którzy uzyskają największe poparcie sosnowieckiego elektoratu, planowana jest także przed ewentualną drugą turą wyborów samorządowych. Odbędzie się ona w IV Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu. Władze WSZiM podjęły ponadto decyzję o organizowaniu tego rodzaju dyskusji przed każdymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi.


źródło: WSZiM S-c

Autor: Piotr Dudała | 05/11/2006
Komentarze
#1 | Andrzejewski dnia 10.11.2006 10:46
A gdzie artykuł P. Haładusa nt. oddalenia odwołania wsprawie kolportażu ulotek?
#2 | boo dnia 10.11.2006 08:49
Nie martwcie. Już zebrał się sztab. Zaraz skonsultują się z Warszawą. Cos się wymyśli...

Czy to prawda z tym sobowtórem? :-)
#3 | nietyn RAZEM dnia 10.11.2006 08:10
PO dajcie głos, dajcie głos!!!!!!! Co Piotrek???
#4 | bb dnia 10.11.2006 06:44
dalej nic nie ma o debacie. nie ma sie co dziwi. pewnie dalej nie wiedza co napisac. a o rzeczach nie wygodnych lepiej nic nie pisac. he he
#5 | innymREZEM dnia 10.11.2006 06:14
Zaraz, zaraz Piotrek zbierze myśli i coś naskrobie, albo odda pióro panu Matuszowi, a on swoim zwyczajem opluje wszystkich i wszystko, nie na temat z wrodzoną sobie tendencyjnością i chorobliwom zapalczywością.
#6 | wiizg dnia 10.11.2006 00:03
Jakoś nie ma artykułu o debacie. Czyżby PO nie wiediało co napisać?
Nie dziwię się. Pięta i Haładus polegli na maksa.
Pięta nawet nie wiedział w jakiej wysokości (jakiego rzędu) mamy budżet miejski...
A po za tym nie zna Szwejka... :-(
#7 | abacil dnia 08.11.2006 17:24
Dzięki za wyjaśnienia. Wszystko dla mnie zrozumiałe.
Oczywiście, że do sądu nie ma sensu iść.
#8 | do abacil dnia 08.11.2006 16:19
Pan Mizerski nie wystepował do mnie, ani Zarządu Koła sosnowieckiego. Pewnie popiera Go ktoś z wyższego pietra w strukturach PD.Na drogę sądową w trybie wyborczym nie będę występowała ponieważ:1-czas krótki, 2- nie będę robiła dodatkowej reklamy Panu Mizerskiemu, 3- w tych wyborach samorządowych stawiamy na ludzi a nie na partie.
Jeśli Panu Mizerskiemu tak potrzebny był ten dopisek, to widocznie ceni Partię Demokratyczną.
Słyszałam takze opinię że poparcie PD nizbyt podoba się członkom SLD czy SDPL i uwazają że może to zaszkodzić IM w tych wyborach.Lokalnie chcieliśmy (koło PD)odpoartyjnić i odpolitycznić te wybory ale niestety jeszcze nie tym razem.
K.Haładus z tego co wiem miał być wspólnym kandydatem PiS i LPR, ale prawie w ostatniej chwili zgłoszono kandydata na prezydenta z LPR. Troche plakatów miał już gotowych i rozlepionych, więc jest na nich poparcie LPR.
A.Sporyszkiewicz
#9 | abacil dnia 07.11.2006 22:55
Pani Aniu.
Wierzę, że CAŁA sosnowiecka PD popiera Pana Winiarskiego.
Natomiast Pan Mizerski jest JEDYNYM kandydatem sosnowieckiej lewicy, który obok nazwy komitetu (do czego zmusza go prawo) umiescił również dodatkowy napis: Popierany przez Partie Demokratyczną.
Chciałbym wiedzieć: czy Pan Mizerski mija się z prawdą umieszczając ten tekst, czy też PD udzieliła Panu M. takiego poparcia.
Nota bene analogiczną sytuację widzimy na plakatach Pana Haładusa, na których jest napisane, że popiera go LPR, co jest szalenie ciekawe, albowiem LPR ma swojego kandydata na prezydenta. Albo ktoś kłamie, albo ktoś nie panuje nad swoją partią...
#10 | do abacil dnia 07.11.2006 22:40
KIlka dni nie korzystałam z internetu i dopiero teraz przeczytałam wypowiedź ABACILA.
Pana Mizerskiego nie znam, nie był i nie jest członkiem koła PD (ani Unii Wolności)w Sosnowcu.
Rzeczywiście podpisano porozumienie na szczeblu krajowym, w gminach (miastach) miały być podpisywane porozumienia lokalne.Zapewne takich miast jak Sosnowiec, gdzie PD świadomie nie popiera kandydata SLD jest niewiele w Polsce. Ta nasza "demokratyczna kropla sosnowiecka" utonęła w wiadrze ogólnopolskiej kampanii i jak widać władze wszystkich Partii(w tym niestey takze PD)zupełnie zlekceważyły opinie struktur lokalnych.To juz sprawa która będzie wyjasniana na szczeblu krajowym. Na pewno zgłoszę ją na najbliższej Radzie Krajowej PD. Uważam, że nawet w grze w PIOTRUSIA obowiązują reguły. Niestety od lipcowej Rady Krajowej PD reguły wyborcze PD zostały zmienione.Cały czas uważam że w wyborach samorzadowych powinniśmy głosować na LUDZI a nie na partie. Niestety, "wojna" pomiesdzy PO, PiS a SLD przenosi się na poziom gmin.
Pozdrawiam Anna Sporyszkiewicz
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney