Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wakacje z koleją i MPK Łódź ? Zdecydowanie nie

Nadszedł okres wakacji, a wraz z nim wakacyjne rozkłady jazdy, które oznaczają mniejszą liczbę połączeń. Z własnych obserwacji wiem, że liczba pasażerów w wakacje nie ulega na tyle istotnej zmianie, żeby ograniczać liczbę połączeń. Zmienią się za to struktura wiekowa pasażerów, zamiast dzieci do szkoły są seniorzy odwiedzający swoje rodziny lub jadący do placówek służby zdrowia. Młodzież dojeżdża do prac sezonowych lub na praktyki. MPK Łódź jak zwykle ogranicza częstotliwość kursowania na liniach w okolicy Politechniki Łódzkiej czyli linii 15, 50, 55, 55A, 77, zawieszono linie 50A i 15A. Co ciekawe ograniczenia kursowania w okresie wakacji (a w przypadku linii 15, 15A do końca września) są wyrazem całkowitego zignorowania harmonogramu sesji egzaminacyjnej .Podobna sytuacja występowała w przypadku TLK relacji Łódź-Warszawa do momentu zamknięcia Łodzi Fabrycznej. Problem rozwiązano po najmniejszej linii oporu zmniejszając liczbę połączeń z 18 do 15. Również tegoroczny rozkład pociągów z Koluszek nie jest atrakcyjny- od 1 VII do 1 IX 2013 zawieszono pociągi :
nr 21422 z Tomaszowa Maz. przyjazd 7.19
nr 12421 do Tomaszowa Maz. odjazd 6.09
nr 22042 z Radomska przyjazd 7.27
nr 22015 do Radomska odjazd 15.29
nr 2021 z Łodzi Widzewa. przyjazd 7.06
nr 2024 do Łodzi Widzewa. odjazd 14.12
Widać, że do cięcia wybrano połączenia w godzinach szczytów przewozowych. Nieciekawie wygląda też rozkład jazdy pociągów sezonowych: TLK WYDMY relacji Racibórz-Łeba-Racibórz skierowano magistralą węglową. Został natomiast TLK KORSARZ, relacji Kraków-Kołobrzeg-Kraków jednak wskutek wprowadzenia obowiązkowej rezerwacji miejsc pociąg ten jest zapełniony w małym stopniu. Zainteresowanych pasażerów czeka „polowanie na wagon” wskazany na miejscówce, a skład liczy 14 wagonów. trzeba mieć końskie zdrowie żeby znaleźć właściwy wagon w ciągu jednej minuty postoju na stacji i wsiąść przed odjazdem. Oczywiście są zmiany krótkoterminowe, czyli rozkład nie służy klientom kolei, lecz jest tak gmatwany aby Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym miało się czym wykazać w rocznym sprawozdaniu z działalności. Przydzielone trasy pociągów nie służą, aby pociągi jeździły lecz żeby wykazać się statystykami. Istnego fioła na punkcie sprawozdawczości ma Komenda główna SOK. Nigdy nie wiadomo na ile wśród statystyk „wykrytych zdarzeń” jest spisanych miłośników fotografowania kolei, a ilu łobuzów bez biletu. Zatem wakacyjne rozkłady jazdy nie stanowią atrakcyjnej propozycji dla urlopowiczów i turystów. Konsekwencją zniechęcania pasażerów do skorzystania z kolei w okresie wakacyjnym jest dramatycznie spadająca liczba uruchomień pociągów kolonijnych. w sierpniu 1990 według dokumentu „Centralnego planu przewozów dzieci na kolonie letnie” uruchomiono 179 pociągów kolonijnych. według artykułu „Pociągi kolonijne pod lupą RMF-FM” z dnia 21 VI 2009 w 2008 uruchomiono 140 pociągów kolonijnych. w tym roku jest zaledwie kilka pociągów. Dnia 15 VII 2013 do Koluszek przyjechał 8 minut przed czasem pociąg kolonijny nr 53111 z Lęborka do Krakowa. Dyżurna ruchu peronowa pojechała rowerem na koniec peronu szybko musiała zawrócić ponieważ skład okazało się , że skład ma zaledwie cztery wagony.

W wagonach ścisk, według nalepek podróżowało 252 osoby, natomiast pojemność 4-wagonowego składu z uwzględnieniem przedziału dla drużyny konduktorskiej wynosi 234 osoby. Widać było przemęczenie wśród dzieci, które w dalszą drogę udały się wynajętym busem. Na pewno w przyszłości nie skorzystają więcej z pociągu kolonijnego, a może i z usług kolei w ogóle. Natomiast opisany pociąg kolonijny przyjechał do stacji docelowej 40 minut przed czasem , czyli przy konstrukcji rozkładu jazdy założono zbyt duże rezerwy czasowe. Wiadomo, że zły rozkład jazdy rozkłada kolej, o czym wspomniałem we wcześniejszym artykule.

Adam SosnowskiAutor: Redakcja | 01/08/2013
Komentarze
#1 | NIKE FREE 5.0 dnia 16.09.2013 10:11
Im obliged for the blog article.Thanks Again. Much obliged.
#2 | air max black dnia 09.09.2013 09:58
ok, I just tried and it downloads, but will not allow me to open it. I have MACs too. I can’t get to the window where you click OK.
#3 | Ocalały z watahy dnia 02.08.2013 10:18
Potwierdzam, że "redakcja" zachowuje się wręcz skandalicznie, kasując nie wygodna dla siebie posty, a często mijając się z prawdą. Ale najśmieszniejszym dowodem braku profesjonalizmu admina jest blokowanie możliwości dostępu do strony z adresów z których wpisywani nie zgodne z linia komentarze. Sam byłem zablokowany kilka miesięcy, a stało się to zaraz po tym jak dokonałem wpisu w którym przypominałem długoletnie członkostwo i aktywność pana Dudały w Platformie Obywatelskiej. Aż trudno mi uwierzyć,, że to się zmieniło, ale może...
#4 | @Adam Sosnowski dnia 02.08.2013 06:39
Pani Teresa pewnie ma wąsy i ma na imię Michał Grin
#5 | Adam Sosnowski dnia 02.08.2013 06:23
Pani Tereso na mnie nie robią najmniejszego wrażenie Pani opluwanie wszystkich dookoła, więc albo napisze Pani artykuł o kolei i komunikacji miejskiej w Sosnowcu albo wypad stąd pod most jak się coś nie podoba.
#6 | @Teresa dnia 02.08.2013 04:01
Odezwały się dyżurne trolle, którzy uważają, że bywalcy zaglądają tu wyłącznie dla jaj by pośmiać się trochę z dziwactw tu zamieszczanych oraz niezwykle wysokiej samooceny i egocentryzmu Redakcji. Gdzie jednak te dziwactwa? Skąd wnioski o wysokiej samoocenie, czy egocentryzmie? Na jakiej podstawie tak niby ci "bywalcy" tak sądzę, to już nie wyjaśniają, po prostu tak ma być i już.
#7 | @Teresa dnia 01.08.2013 19:49
Rzadko tu chyba bywasz skoro piszesz to co piszesz i jeszcze do tego traktujesz zamieszczane tu wiadomości oraz nazwę strony, poważnie. Bywalcy zaglądają tu wyłącznie dla jaj by pośmiać się trochę z dziwactw tu zamieszczanych oraz niezwykle wysokiej samooceny i egocentryzmu Redakcji.
Jeśli faktycznie odpowiedział ci w drugim poście, podpisany tam sam autor to masz jeszcze dodatkowo dość jednoznaczny dowód na chamstwo i butę z czym można się tu często spotkać.
#8 | Adam Sosnowski dnia 01.08.2013 15:06
Pani Tereso jeżeli chce pani napisać coś lepszego to w takim razie napisze Pani artykuł o Komunikacji miejskiej i kolei w Sosnowcu. jeżeli powyższe uraziło to może Pani napluć na monitor głowę zaś schować w piasek
#9 | Teresa dnia 01.08.2013 14:10
A co to ma wspólnego z Sosnowcem szczegolnie na portalu pod nazwą SOSNOWIECFAKTY? Może napiszcie że w wiejskim sklepie, gdzieś koło Suwałek, sprzedają śmierdzące szprotki. Komuś z tych ostatnich upałów, już całkiem odbija.
Portal schodzi na psy, to jest oszustwo internautów bo na portalu pod taką nazwą, uczciwa Redakcja powinna zamieszczać tylko newsy o FAKTACH związanych bezpośrednio z Sosnowcem.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney