Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czy pan Karol Winiarski mówi prawdę?

Po przeczytaniu wywiadu na stronie sosnowiec.info.pl z panem Karolem Winiarskim z ogromną przykrością muszę stwierdzić, że mija się on z prawdą, twierdząc, jakoby PO storpedowało pomysł debaty z udziałem sosnowieckich licealistów.Pragnę stwierdzić, że w spotkaniu organizacyjnym debaty prezydenckiej brały udział sztaby wyborcze KRS, PiS zresztą z osobistym udziałem pana Haładusa, SLD i PO
oraz przedstawiciele LO im. Stanisława Staszica, WSZiM i Fundacji Kultury Zagłębia, jako organizatorzy debaty. W krótkiej dyskusji uznaliśmy, że organizowanie dwóch debat w ciągu dwóch dni pomniejszy jej znaczenie i nie ma większego sensu. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, aby IV LO im. Stanisława Staszica wraz z WSZiM zorganizowały wspólnie, czyli również dla uczniów sosnowieckich liceów dwie debaty, lecz jedną przed pierwszą, a drugą przed drugą turą wyborów. Druga debata odbędzie się w IV LO im. Stanisława Staszica. Na obu z ogromną radością będzie widziana młodzież.

Jak z tego wynika nie prawdą jest, że lekceważymy młodzież i nie chcemy debaty z jej udziałem. Słowa takie są podwójnie przykre, gdyż wyszły z ust nauczyciela renomowanej szkoły i to w celach politycznych.
Na koniec pragnę podkreślić, że dla Platformy Obywatelskiej zawsze sprawy i problemy młodych ludzi były jednymi z wiodących.


Arkadiusz Chęciński

Autor: Arkadiusz Chęciński | 07/11/2006
Komentarze
#1 | była uczennica p. Kubickiego dnia 22.02.2007 00:33
Osobiście znam PANA J. Kubickiego. Nie powinien być nauczycielem - uczył mnie 4 lata i przez ten czas wybił mi historię z głowy zamiast zachęcić do pracy i czegoś nauczyć.Jest to wybitnie złośliwy człowiek z kompleksami. Ulubionym jego hobby jest gnębienie innych i czerpanie z tego satysfakcji.Pamiętam go do dzisiaj ja i inni nie tylko z mojej klasy - nie wspominamy go pozytywnie.Gdy kandydował za moich uczniowskich czasów- przyniósł na lekcję listy wyborcze i KAZAŁ się wpisywać - twierdząc,że przecież chyba chcemy zdać maturę...... Taki to z niego pedagog - zachowaj Panie Boże......
#2 | boo dnia 10.11.2006 08:45
Tak Pan piszesz jakbyś Pan Pana Kubickiego nie znał. Sam fakt że poruszył na debacie tą sprawę już świadczy o ułomnosciach jego charakteru...
Ponadto miałem wrażenie, że przy pierwszej wypowiedzi Pana Winiarskiego nie ostrzegł o 15 sekundach (ale przyznaję, że mogłem się mylić)...
#3 | Maciej Stanek dnia 10.11.2006 05:05
Tak, zgadza się, chodziło o komentarz P.Karola Winiarskiego, jednak nie zgodzę się do końca z arbitrem debaty, który twierdził, że była to prywatna a nie publiczna wypowiedź. Skoro swój wniosek P. Kubicki sformułował w obecności całej klasy, chyba P. Winiarski miał prawo ją zacytować...

Maciej Stanek
#4 | boo dnia 09.11.2006 23:56
Teraz już wiem do której wypowiedzi pił Pan Kubicki podczas wczorajszej debaty...
#5 | agni dnia 09.11.2006 08:56
Panie Macieju, Panie Mateuszu, Panie Arkadiuszu, Panie Karolu,

Jesli potwierdza sie wyniki przedwyborczych sondazy (choc z tym w Polsce bywa roznie), dojdzie do drugiej tury wyborow. Wiec zamiast kruszyc kopie o debate z udzialem mlodziezy, wytykac brak prawdomownosci itp, pomyslcie na tym w jaki sposob skonsolidowac szyki i bez wzgledu na to czy bedzie to Pan Karol, czy Pan Jarosław, doprowadzic do historycznej przegranej lewicy w Sosnowcu. Nie dla samej satysfakcji zwyciezcow, ale dla szansy udowodnienia mieszkancom i sobie samym, ze istnieje inna opcja skutecznego rzadzenia tym miastem, a politycy spoza SLD i spoza obozu rzadzacego tym krajem sa w stanie "porozumiec sie ponad podzialami". Nie bylam szczegolna fanka eksprezydenta, ale akurat to haslo bardzo mi sie podoba, w kontekscie obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju.
#6 | Maciej Stanek dnia 09.11.2006 08:25
Coraz bardziej się panowie plączecie.
"...pan Karol Winiarski oszukuje młodych ludzi twierdząc, że debata z ich udziałem została storpedowana. Będą takie debaty i to dwie[...]" Zatem są planowane 2 debaty dla uczniów Staszica?? Obawiam się, że debatę przed II turą Staszicacy potraktują jako, przepraszam za określenie, "rzucenie ochłapu dla zaspokojenia tłuszczy". Poza tym z artykułu wynika, że II debata nie będzie wyłącznie dla młodzieży, jak tego chciał klub polityczny, lecz że "Na obu z ogromną radością będzie widziana młodzież. "

Czego by nie powiedzieć o P. Januszu Kubickim można stwierdzić z całą pewnością, że będzie on bezstronnym arbitrem debaty, o czym chyba każdy uczeń/absolwent Staszica może zaświadczyć. Jeśli Go panowie nie znają, proszę zwrócić uwagę chociażby na fakt, iz jako osoba o poglądach lewicowych, czego nie ukrywa, potrafił skrytykować także SLD.

Maciej Stanek
#7 | anonim dnia 08.11.2006 23:22
Przykro mi że w ten niesprawiedliwy sposób skomentował dyskusje na temat organizacji debaty pan Kubicki. W tej sytuacji jako sztab wyborczy musimy się zastanowić nad kandydaturą pana Kubickiego jako arbitra debaty. Jeżeli prawdą są słowa pana Karola Winiarskiego nie do końca możemy być pewni jego bezstronności.
Ja podkreślam jeszcze raz debata dla młodzieży się odbędzie.
Arkadiusz Chęciński
#8 | Karol Winiarski dnia 08.11.2006 22:30
Zaraz po poniedziałkowym spotkaniu do sali nr 36, w której miałem lekce przyszedł Pan Janusz Kubicki. Stwierdził, że widocznie SLD i PO dogadały się między sobą i dlatego solidarnie storpedowały pomysł przeprowadzenia debaty prezydenckiej dla młodzieży. Świadkiem tej wypowiedzi był aktywny działacz Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" Łukasz Nowak, uczeń klasy III politologicznej, z którą właśnie miałem lekcje wiedzy o społeczeństwie.
Nie po raz pierwszy sosnowiecka Platforma Obywatelska ma problemy z prawdomównością. Tym razem jednak Panowie świadkiem wypowiedzi profesora Kubickiego była cała trzydziestoosobowa klasa. Do tej pory to SLD było znane w Sosnowcu z dość specyficznego stosunku do prawdy. Jak widać znaleźli godnych siebie następców.

Karol Winiarski
#9 | l-ewa dnia 08.11.2006 22:28
Wyrolowaliście staszicaków. Nie będzie drugiej tury... :-DDD
#10 | anonim dnia 08.11.2006 20:32
Masz racje, bardzo ciekawe.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney