Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Adam Szydłowski: Będzin - korytem bez końca!

O tym, że poseł Marek Balt rządzi Będzinem, mówiło się od dawna w kuluarach. Zafascynowany i pod wrażeniem Balta pozostawał i pozostaje jak widać obecny włodarz naszego miasta. I tu nie chodzi o to, że jest zapatrzony jak dziecko w wystawę sklepu, ale o to, że Będzin staje się miejscem do zatrudnień rodziny posła Balta i jego znajomków. Od pewnego czasu, w Interpromexie, a raczej w radzie nadzorczej zasiada prywatnie – żona posła Balta- Ewelina, a politycznie – radna SLD w Częstochowie. Jak podaje tygodnik częstochowski -„7dni” Ewelina Balt – ma 28 lat, jest inżynierem produkcji po wydziale zarządzania na Politechnice Częstochowskiej. Pracuje na Politechnice jako asystent naukowy i w oczyszczalni ścieków „Warta”, w tej samej, do której trafiła ostatnio, była rzecznik naszego miasta Agnieszka S.

W cyklu „Jak kupić radnego?” czytamy: „o radnej Ewelinie Balt niewiele można powiedzieć. Skoro radną trudno rozliczyć z osiągnięć dla Częstochowy, udajemy się do źródła z pytaniem o pomysł na miasto. W odpowiedzi usłyszeliśmy: – Chce Pani o kochankach mojego męża rozmawiać? Nie mam nic do powiedzenia! – urwała rozmowę. Ponieważ radna sama wywołała temat, to Czytelnikom należy się kilka słów wyjaśnienia. Jakiś czas temu w samym sercu SLD krążyła plotka o zażyłej znajomości małżonka radnej, posła Balta, z jego młodziutką pracownicą biura. Może to tylko zawiść przemawiała przez innych, gdy asystentka parlamentarzysty w zawrotnym tempie pięła się po szczeblach kariery politycznej (od członkini Federacji Młodych Socjaldemokratów do wiceprzewodniczącej śląskiego SLD). Nieważne, temat ewentualnych kochanek odsuwamy na bok…

Przeglądając oświadczenie majątkowe radnej, natrafiamy na kilka ciekawych informacji. Pani Balt nie posiada żadnych nieruchomości, innymi słowy mieszka w domu męża. To rzecz jasna nie grzech, zwłaszcza, że odłożyła imponujące środki pieniężne (w walucie polskiej: 247 tys zł, 1 tys. dolarów, 500 euro oraz akcje o wartości 211 tys. zł). Te zasoby są wprawdzie tylko w połowie jej własnością z racji wspólnoty małżeńskiej, ale i tak, gdyby radna nagle potrzebowała czterech kątów, to każdy bank z przyjemnością udzieli jej kredytu.

Dochody pani Balt w ostatnim czasie znacznie wzrosły – od grudnia ubiegłego roku zasiada w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Techniczno-Handlowo-Usługowego Interpromex Sp. z o.o. w Będzinie. Radna pobiera także wynagrodzenie z częstochowskiej spółki Oczyszczalnia Ścieków „Warta”, w której zajmuje się koordynacją inwestycji. Pracuje także w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Częstochowie. Dieta radnej jest więc do tego wszystkiego zaledwie dodatkowym dochodem. Ale na tym nie koniec… Radna Balt od lat związana jest z Politechniką Częstochowską, gdzie także jest zatrudniona.

Skoro przy Politechnice jesteśmy… Tu właśnie Ewelina Balt (Turlej) jako studentka, a przede wszystkim działaczka w uczelnianych strukturach SLD, zawarła znajomości, które dziś procentują. Dziesięć lat temu, od razu na pierwszym roku studiów, weszła w z skład zarządu Klubu Uczniowskiego AZS Politechniki Częstochowskiej obok Krzysztofa Matyjaszczyka, Marka Balta i Stefana Nowaka.

Ku sprawiedliwości – Ewelina Balt ma dość bogate, w funkcje i zaszczyty, CV. Znacznie trudniej o wymierne efekty jej działań, chyba że spojrzymy przez pryzmat zarobków – i tu efekty rzeczywiście są imponujące. Bez mała 50 tysięcy złotych osiągnęła pani Balt z tytułu działalności zarobkowej (niestety z oświadczenia majątkowego nie wynika, za jaki okres). Tak czy siak, do dotychczasowych dochodów dojdzie radnej dieta za zasiadanie w Radzie Miasta”.

źródło: Adam Szydłowski, http://adamszydlowski.blog.onet.pl/

(na podstawie : tygodnik7dni, artykuł : „ Jak kupić radnego? Ewelina Balt(SLD) pod lupą.”)Autor: Redakcja | 19/08/2013
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney