Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Oświadczenie Alojzego Pietrzyka na słowa Wałęsy - polecamy !

Alojzy Pietrzyk: Moja odpowiedz na bełkot Wałęsy w piątek tj. 27.09. rano w radio zet.

Na pytanie czy on niszczył swoich przeciwników politycznych odpowiedział że nie i podał przykład “Taki Pietrzyk był na Śląsku jak mi podskoczył przy “Okrągłym Stole” to go potem awansowałem”.

W związku z tym oświadczam ze to podskoczenie to był mój sprzeciw przeciwko kandydaturze Jaruzela na prezydenta którego forsował Wałęsa, jeden jedyny głosowałem przeciw tej kandydaturze podczas posiedzenia Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Solidarność której przewodniczącym był Wałęsa w tym czasie.

Piszę w tym czasie dlatego że wcześniej w 1988 był wniosek o odwołanie Wałęsy podczas naszych obrad w salkach kościoła Św. Brygidy w Gdańsku, byliśmy gośćmi Prałata Jankowskiego, poparłem Wałęsę i to wystarczyło żeby pozostał. Zrobiłem tak bo obawiałem się że Wałęsa nie uzna swojej przegranej i spowoduje rozbicie struktur NSZZ “S”.

Następny konflikt polegał na tym że ja chciałem żeby zespół pluralizmu związkowego którego byłem członkiem, rozpoczął swoje obrady od naprawienia krzywd wynikłych z dekretu stanu wojennego i żebyśmy wymusili na czerwonych rozpoczęcie naprawy od przyjęć do pracy wszystkich zwolnionych w wyniku represji czerwonych, odpowiedziano mi że chcę rozbić obrady “OS”.

Nie zrezygnowałem i jako przewodniczący “S” górniczej postawiłem ten problem do rozwiązania jako warunek rozpoczęcia obrad podzespołu górniczego okrągłostołowego, okazało się że tylko w samym górnictwie szeroko pojętym do pracy mogło powrócić ok. 6500 byłych represjonowanych. Po tym fakcie zespołowi pluralizmu nie zostało nic innego jak tylko zrobić to samo, poprzeć i rozszerzyć naprawę krzywd czerwonych na pozostałe branże gospodarcze i publiczne.

W tym radiowym mówiąc po Śląsku klepaniu atakował Leszka Kaczyńskiego i w związku z tym przypominam ci ” Głąbie ” gdyby nie Leszek byłbyś odwołany bo on też stanął w twojej obronie.

Powinieneś pamiętać kto zgłaszał twoją kandydaturę na prezydenta podczas posiedzenia Krajowej Komisji Wykonawczej “S”w 1990, to byłem ja Ślązak taki tam Alojz Pietrzyk i muszę ci powiedzieć co cię niewdzięczniku zaboli, że zrobiłem to tylko dlatego że tak uważał człowiek prawy Lech Kaczyński, a W. Frasyniuk zgłosił kandydaturę T. Mazowieckiego i przegrał.

Solidarność była główną siłą cię popierającą, twoją kampanię wyborczą, organizowaliśmy nie licząc się z czasem, kosztem rodzin,finansowaliśmy ze składek, dokładając ze swoich kieszeni, w wyniku tej wygranej osłaniałeś lewą nogę.

Przypominam że wszystkie funkcje związkowe w “S” pełniłem z wyboru, to delegaci wybierali, a dwukrotnie w wyborach na przewodniczącego Śląsko – Dąbrowskiej NSZZ ” Solidarność ” mieli do wyboru Mariana Krzaklewskiego , Tadka Jedynaka i wybierali Pietrzyka.

Przypominam że komunę przewróciły działania setek tysięcy osób, a jak ktoś twierdzi że to tylko on zrobił to póki co przewróciło mu się w głowie.

Byłem Posłem I kadencji w Sejmowej Komisji Lustracyjnej, lustrowałem materiały oryginały TW “Bolek” razem z Leszkiem Kaczyńskim, pamiętam siedział po mojej prawej, brałem materiały oglądałem i przekazywałem Leszkowi, obserwowałem jak cierpiał czytając dokonania bohatera który się okazał k……

Alojzy Pietrzyk

pavo • niepoprawni.plAutor: Redakcja | 02/10/2013
Komentarze
#1 | pzpr dnia 07.10.2013 08:03
dudała cz jak ci.
sprostuj to.
Jego Ekselencja Prezydeent Rzeczpospolitej :Wojciech Jaruzelski
Chyba że tylko jesteś giermkiem klomba
#2 | pzpr dnia 02.10.2013 10:55
ty pieprzyk czy jak cuś ci.
JE PREZYDENT RP NAZYWA SIĘ W.JARUZELSKI.
Szkoda,iż redakcja tego nie prostuj.
No tak rycerze kłąba.
I pierwszy zakuty rycerz.
Zbawca uciśnionych.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney