Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wyborcza walka trwa

Sosnowiec ma ponad 223 tysiące mieszkańców. Tych, którzy mogą iść do urn wyborczych, jest blisko 189 tysięcy. Wybiorą 28 radnych spośród 416 kandydatów oraz jednego prezydenta z ośmiu pretendentów.

Fotel oblężonyO reelekcję stara się Kazimierz Górski (47 lat), który jest kandydatem (zgłoszonym przez KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci). Prawo i Sprawiedliwość stawia na Krzysztofa Haładusa (40 lat), który jednak nie należy do partii. Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy wystawiło do wyborów Aleksandra Hytrego (37 lat). Swojego kandydata ma również Krajowe Forum Bezrobotnych, a jest nim Zdzisław Kocjan (45 lat).Kolejni kandydaci to Jarosław Pięta (42 lata), zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP, Karol Winiarski (38 lat), 27-letni Damian Grzegorzewski, zgłoszony przez KW Samoobrona RP, oraz Zdzisław Mirowski, zgłoszony przez KW Liga Polskich Rodzin (53 lata).Z dziewięciu komitetówNajwięcej kandydatów na radnych, bo aż 103 osoby, będzie walczyć o 7 mandatów w okręgu wyborczym nr 2 (centrum miasta oraz jego najbliższe okolice). Najmniej, po 6 kandydatów, wystawił w tym okręgu Komitet Wyborczy Wyborców Świetlana Przyszłość. 7 kandydatów jest na listach komitetów wyborczych Polskiej Partii Pracy i Krajowego forum Bezrobotnych - Stowarzyszenie Społeczne. Pozostałe komitety wystawiły w tym okręgu po 14 osób.W okręgu nr 5 o pięć mandatów będzie walczyć 71 osób z ośmiu komitetów (okolice od Kazimierza Górniczego do Modrzejowa). O taką samą liczbę mandatów będzie się ubiegać 72 kandydatów w okręgu nr 3 (od Środuli i Zagórza, po Niwkę).Frekwencja wyborcza w niedzielę nie zapowiada się rewelacyjnie. Sporo mieszkańców Sosnowca, których pytaliśmy o udział w głosowaniu w ogóle nie chciało na ten temat rozmawiać. Tłumaczą, że polityka ich nie interesuje i nie zamierzają iść do głosowania. Pytaliśmy też, czego sosnowiczanie oczekują od swoich przyszłych radnych i od nowego prezydenta.Z drugiej strony do świadomości coraz większej liczby mieszkańców dociera fakt, że przyszłe władze lokalne zadecydują o podziale setek tysięcy euro, które są do wykorzystania w ramach pomocy unijnej.


źródło

Dziennik Zachodni

Autor: Redakcja | 09/11/2006
Komentarze
#1 | AK47 dnia 10.11.2006 22:58
Dodajmy, że podział "setek tysięcy euro" nie wygląda tak, że dobra Unia daje te pieniądze i "róbta co chceta", ale są to konkretne programy z konkretnym przeznaczeniem - najczęściej na inwestycje w infrastrukturę i ochronę środowiska.
#2 | gucio dnia 10.11.2006 20:25
Zobacz : Refleksje kibica po debacie prezydenckiej!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney