Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Likwidacja hokejowego Zagłębia znajdzie swój finał w prokuraturze - Radny Klubu PiS składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

17 października 2013r. w Biurze Zarządu Okręgowego PiS w Katowicach odbyła się konferencja prasowa Przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Sosnowcu, Tomasza Mędrzaka, poświęcona likwidacji spółki hokejowej Zagłębie Sosnowiec S.A.

Sosnowiecki radny odczytał oświadczenie, w którym poinformował o złożeniu w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd i radę nadzorczą klubu. ,,W moim i nie tylko moim przekonaniu, zarówno fakty, które były publicznie ujawniane jak i doniesienia medialne dotyczące sposobu zarządzania spółką oraz prowadzonego nad pracami zarządu nadzoru, skłaniają do uzasadnionego podejrzenia o popełnienie przestępstwa z art. 296 §1 oraz §1a KK przez osoby, którym powierzono losy hokejowego Zagłębia.Zapowiadany zamiar przekazania wykonania procedury likwidacyjnej podmiotowi zewnętrznemu oraz zlecenie likwidatorowi zbadania prawidłowości wydatkowania środków pieniężnych pod względem merytorycznym i formalnym w kontekście tych doniesień i przesłanek jest przeciągającą sprawę grą na czas. W czasach złej sytuacji budżetowej Sosnowca, ograniczania wydatków na opiekę społeczną i działalność instytucji kultury, gdy z powodów oszczędnościowych rządzących Sosnowcem likwidacją szkoły i biblioteki nie można pozwolić by osoby odpowiedzialne za nadzór nad publicznymi pieniędzmi nie poniosły konsekwencji braku wykonywania powierzonych im obowiązków” – argumentował swój wniosek radny, Tomasz Mędrzak.

Jednym z powodów złożenia zawiadomienia do prokuratury był artykuł pt: ,,Anatomia upadku”, który ukazał się w serwisie zshokej.pl. ,,Nie możemy pozwolić, aby takie sprawy jak ta pozostały bez naszej reakcji. (…) Rada Miejska w ciągu dwóch lat wpompowała w tę spółkę 5.300.000 złotych. Mamy pełne prawo domagać się wyjaśnienia tej sprawy.” – mówił radny Klubu PiS. Tomasz Mędrzak zwrócił także uwagę na olbrzymie wydatki związane z funkcjonowaniem klubu.

Przypomnimy, że decyzja o likwidacji legendarnego klubu zapadała ponad miesiąc temu. Mimo to, nadal nie wiadomo co było prawdziwą przyczyną upadku Zagłębia. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności? Niekompetencja zarządu i władz miejskich? A może jak sugerują niektórzy, nieprawidłowości finansowe? Wydaje się, że odpowiedź poznamy dopiero po zbadaniu całej sprawy przez prokuraturę.

źródlo: Jakub Kubasik , www.sosnowiczanie.netAutor: Redakcja | 21/10/2013
Komentarze
#1 | xyz dnia 22.10.2013 10:39
Sosnowiecki moher na swoim blogu znów nie zawiódł
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?