Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Chciał być sędzią we własnej sprawie - radny Tomasz Mędrzak pokrzyżował plany

Po aferze fakturowej mamy kolejną, która można nazwać hokejową – z tym, że na dużo większą skalę. Podczas, gdy w tej fakturowej wyprowadzono 260 tys., w hokejowej trzeba wyjaśnić, co się stało aż z 5,3 mln. Brak kary ośmiela i nie ma się co dziwić, że skala marnotrawstwa, nepotyzmu, ignorancji wzrasta. Po tej pierwszej aferze część osób skazanych prawomocnym wyrokiem dalej pracuje w magistracie, co najlepiej świadczy o tym, jakim standardom „Sprawdzony Destruktor” hołduje i jak silna i rozległa jest pajęczyna wzajemnych zależności, interesów i koterii.Spółki miejskie i ich Rady Nadzorcze traktowane są jak powyborcze łupy i władza uważa, że wyborcom nic do tego, jak są zarządzane, a kibicom będącym przedmiotem ogólnokrajowej nagonki w szczególności. Szokujące jest to, że wobec tak dużej skali nadużyć w hokejowej spółce, kierownictwo miasta odmawia skierowania sprawy do oceny prokuratury i próbuje ją rozmyć komunikując, że w bliżej nieokreślonym czasie powoła likwidatora, który zbada zasadność wydatkowania pieniędzy.


Nawet trudno zdefiniować takie postawienie sprawy, a nazwanie tego przypadku farsą, czy groteską nie oddaje skali ignorancji, chyba że Pan Prezydent zakłada, że wyborcy zainteresowani sportem, to kretyni, a jego poparcie w skali miasta jest niezagrożone. Dochodzą nas nawet głosy, że niektórzy członkowie porażająco nieudolnej Rady Nadzorczej hokejowej spółki znaleźli już nowe posady w Radzie Nadzorczej Szpitala Miejskiego - poinformujemy czytelników o tej sprawie, jak tylko potwierdzimy te informacje.Zamiary ukręcenia sprawie głowy zniweczył radny PiS Tomasz Mędrzak składając stosowny wniosek do Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach (szczegóły tutaj). Wygląda na to, że przedstawiciele miasta będą musieli częściej odwiedzać prokuraturę, bowiem swoje roszczenie skierowało również Stowarzyszenie Klubu Hokejowe Zagłębie Sosnowiec w związku z wadliwym przejęciem jego zobowiązań przez miejską Spółkę Akcyjną. Z naszych informacji wynika, że Stowarzyszenie nie jest bez szans, bowiem są poważne wątpliwości, co do prawidłowego zinwentaryzowania zobowiązań stowarzyszenia w momencie przejęcia klubu.Dziesiątki milionów wydane na świecący pustkami Park Naukowo-Technologiczny, gigantyczne kwoty zmarnowane na patologiczną restrukturyzację miejskiego szpitala, nieudolnie prowadzone i przeszacowane inwestycje na Kresowej, luksusowe limuzyny i kuriozalnie wysokie wynagrodzenia urzędników i firm obsługujących przynoszącą straty Agencję Rozwoju Lokalnego – te i inne sprawy powinny stać się przedmiotem zainteresowania nie tylko pojedynczych radnych opozycji, ale szerszej grupy obywateli, mediów i organizacji, by nikt w przyszłości nam nie wmawiał, że trzeba likwidować klub z 80-letnią tradycją z powodu braku 200 tys. lub redukowania dopłat do mieszkań dla najuboższych, podczas gdy kolesie decydentów, ignoranci i nieudacznicy rozsiadają się w służbowych limuzynach, marnują ogromne kwoty, kpiąc sobie z prawa i wyborców.

źródło: ZM, http://www.zshokej.pl/news/1-wiadomoci/367-chcia-by-sdzi-we-wasnej-sprawie-radny-tomasz-mdrzak-pokrzyowa-plany.htmlAutor: Redakcja | 22/10/2013
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney