Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wyniki wyborów do Rady Miejskiej m. Sosnowca

Podajemy skład Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Z okręgu nr 1 mandaty zdobyli:

Łukawski Ryszard (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Rogala Tomasz (Prawo i Sprawiedliwość), Winiarski Karol (Komitet Rozwoju Sosnowca z Karolem Winiarskim), Wolski Adam (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Zych Wilhelm (Platforma Obywatelska RP).Z okręgu nr 2 mandaty zdobyli:

Adamiec Maciej (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Bańbuła Tomasz (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Jagiełłowicz Andrzej (Komitet Rozwoju Sosnowca z Karolem Winiarskim), Jamrozy Tomasz (Platforma Obywatelska RP), Klepacz Witold (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Palusiński Jacek (Prawo i Sprawiedliwość), Rykała Mateusz (Platforma Obywatelska RP).Z okręgu nr 3 mandaty zdobyli:

Górski Kazimierz (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Jaskiernia Zbigniew (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Kalański Aleksander (Prawo i Sprawiedliwość), Kulawiak Wojciech (Platforma Obywatelska RP), Wójcik Wiesław (Prawo i Sprawiedliwość).Z okręgu nr 4 mandaty zdobyli:

Haładus Krzysztof (Prawo i Sprawiedliwość), Kazimierczak Jacek (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Muszyński Zbigniew (Platforma Obywatelska RP), Pięta Jarosław (Platforma Obywatelska RP), Suwalski Wiesław (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Wydra Przemysław (Prawo i Sprawiedliwość).Z okręgu nr 5 mandaty zdobyli:

Bosak Jan (Platforma Obywatelska RP), Dziewanowski Zbigniew (Prawo i Sprawiedliwość), Miklasiński Daniel (Platforma Obywatelska RP), Pisalski Grzegorz (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci), Witkowski Zygmunt (SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci).Autor: Redakcja | 12/11/2006
Komentarze
#1 | anonim dnia 10.11.2007 17:13
szkoda ze komuniści przegrali
#2 | gość dnia 19.11.2006 00:56
Jak ja dawno tego nie robiłem, ale wypowiem się znowu w sprawach Sosnowieckiej polityki. Skłonił mnie do tego jeden zasadniczy fakt, który jest zupełnie nieistotny dla użytkowników tego forum.

Gdy rozmawiałem z ludźmi z Sosnowca i to przeważnie młodymi, dowiedziałem się od nich, iż uważają, że Kaziu Górski jest dobrym gospodarzem i powinien gospodarzyć dalej. Brak przekazanej przez sztaby wyborcze informacji o tym, który komitet jest z którym zblokowany uznany został za duży skandal i oszustwo w kampanii wyborczej. Niektórzy odstąpili od zamiaru głosowania na SLD, gdy się dowiedzieli, że jest on zblokowany z Samoobroną. Inni odstąpili od zamiaru głosowania na Komitet Karola Winiarskiego, gdy się dowiedzieli, że jest on zblokowany z PISem. W związku z tym, że prawica nie miała w Sosnowcu jednego kandydata na prezydenta dla wszystkich było oczywiste, że wygra Kaziu Górski. Krzysiu Haładus, jako kandydat PiSu był dużą niespodzianką zważywszy na jego znane powszechnie skrajnie liberalne poglądy i w związku z tym z Jarkiem Kaczyńskim by się nie dogadał. Okazuje się, że wyborcy mają jakieś pojęcie o ludziach, ale nie specjalnie zdają sobie sprawę z ich politykierskich ruchów i sporów pomiędzy opcjami w Sosnowcu. Mało kto jest skłonny w ogóle przeczytać tą toczącą się dyskusję na forum. Z drugiej strony cieszy mnie kultura tej dyskusji, bo to, co widziałem kilka lat temu w realu niezmiennie wprawiało mnie w duże zażenowanie.

Należy zauważyć, iż prawica w Sosnowcu wykonała olbrzymią pracę polityczną. Poparcie dla postkomunistów spadło w ostatnich latach o ponad 30 procent. 8 mandatów PO w Radzie Miasta, to duży sukces. 19 dla całej prawicy, to miażdżące zwycięstwo. Gdybyśmy byli zjednoczeni, to wytknięte przez kogoś samouwielbienie dla użytkowników tego forum byłoby w pełni uzasadnione. Liczby nie kłamią, a ordynacja wyborcza to nieco zawilsza arytmetyka. Patrzcie proszę Was na fakty i wnioskujcie. Prawdomówne liczby już mamy, a pozostałe dane należy zebrać może już z innych źródeł niż mój post. Jeżeli komuś się wydaje, że macie cztery lata na wyciągnięcie wniosków z tych przesłanek, to ma racje. WYDAJE mu się.

Gratuluję każdemu, kto doprowadził do tak niskiego wyniku postkomunistów i zarazem wysokiego opcji w Sosnowcu alternatywnej! Wiem, że pod moimi gratulacjami podpiszą się dziesiątki ludzi. Myślcie wspólnie nad odmianą życia politycznego w Sosnowcu. Niech czerwone zagłębie przejdzie do historii!

Jeszcze mam jedną obserwację. Nie może być więcej tak, że prawica w Sosnowcu próbuje się podpiąć pod autorytet Kościoła. Sosnowiec jest laicki i chcąc uzyskać poparcie w rzeszach, należy się odwołać do innych wartości. Z drugiej strony Kościół w laickiej społeczności tego miejsca, chcąc być powszechnym będzie szukać dialogu z dominującą, miejmy nadzieję póki co, w świadomości ludności opcją. Przekonaliście się nie raz, że dla dobra wspólnoty Kościołem kierują mądrzy ludzie. Niech te wyrażone w kilku postach na ten temat sygnały będą bodzącą wskazówką.
#3 | Krzycho dnia 16.11.2006 09:08
Brakuje tez Mietka Zelika
#4 | Mietek dnia 15.11.2006 20:35
Jeszcze w składzie radnych z kręgu SLD brakuje uczciwego pana Sobczyńskiego.
Buahahaha
#5 | Maja dnia 15.11.2006 15:52
Uwazam, ze Pan Gorski to dobry gospodarz i niech dajej dziala!!!!
#6 | Edek dnia 15.11.2006 13:00
Łukawski, Bańbuła, Górski, Jaskiernia, Kazimierczak..... Panowie, która to Wasza kolejna komusza kadencja? A co z Sobańską? Panowie nie wpuścili jej do swego komuszego kręgu? Dlaczego?
#7 | anonim dnia 13.11.2006 21:13
Ja tam do skrzynki pocztowej nie dostałem sprostowania ulotki PO o blokowaniu list.
#8 | Myśliciel dnia 13.11.2006 20:57
Poczytałem powyższe posty i jedyny wniosek który mi się nasuwa to podziw dla Waszego samouwielbienia oraz nadzwyczajnego braku samokrytycyzmu. Jeszcze trochę i wmówicie nam że wszystko co się działo w związku z wyborami to wynik starannie zaplanowanej strategii walki. Walki, oczywiście zwycięskiej ! Panowie to tylko robienie min i pocieszanie się. Czerwoni stracili najmniej a zanosi się na to że dalej Wy będziecie się kłucić.
Ale zabawa jeszcze się nie skończyła - możecie zostać postawieni przed przedziwnymi decyzjami kierownictw Waszych partii i trzeba będzie się im podporzadkować - Wam sie wydaje że zadecydujecie o niektorych sprawach lokalnie ????
W naszej rzeczywistości, mogą zapaść centralne decyzje o całkowicie egzotycznych koalicjach w samorządach np PIS z SLD albo PO z SLD. Śmiejecie się... a czym Kaczyńscy uzasadniali koalicje z LPR i Samoobroną - dla dobra ojczyzny gotowi są iść na wszystko...
Może być jeszcze weselej, może ale nie musi - oby...
wdk.
#9 | anonim dnia 13.11.2006 20:03
I dobrze tak p.Piecie i jego kumplom z PO. I tak macie zaduzomandatow.
#10 | benc dnia 13.11.2006 19:23
Władze PO i PiS w Sosnowcu powinny ustąpić. To była kompromitacja.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney