Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Znamy sześciu kandydatów na prezydenta Sosnowca. Kto ma największe szanse? [SONDA]

Poznaliśmy już większość kandydatów, którzy mają się ubiegać o stanowisko prezydenta Sosnowca. Niektóre kandydatury mogą być sporym zaskoczeniem.

Jak na razie pisze red. Paweł Leśniak w Twoim Zagłębiu - udało nam się potwierdzić nazwiska 6 osób. Pierwszym oficjalnym kandydatem został Maciej Adamiec z Niezależnych, a informacje te potwierdziliśmy w lutym. - Rządząca koalicja boi się ludzi, a zarazem ich ignoruje, działa przeciwko sosnowiczanom. My chcemy iść w stronę realizacji potrzeb naszych mieszkańców, ponieważ ci na to zasługują. Warto powiedzieć stop rządom prezydenta Górskiego, które mają kształt równi pochyłej – powiedział Maciej Adamiec.Kolejnym kandydatem został Kazimierz Górski, który jest prezydentem miasta od 2002 roku. Wcześniej był wiceprezydentem. Jak mówił również w lutym, chce, aby jego program odpowiadał dokładnie temu, który prezentuje SLD. – Program SLD-owski jest już przygotowany i dotyczy przede wszystkim: pracy, rodziny, miejsc w służbie zdrowia i w edukacji – podkreślił Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.

Platforma Obywatelska „do boju” desygnowała Arkadiusza Chęcińskiego. – Od dzisiaj kolejnym kandydatem jestem ja, osoba, która do niedawna była zastępcą Prezydenta Sosnowca, a obecnie współzarządza największym województwem w Polsce – mówi członek zarządu województwa. Ten zapowiada, że w jego programie znajdzie się m.in. obniżka podatku dla osób po raz pierwszy meldujących się w Sosnowcu, rozszerzenie ulgi w podatku od nieruchomości dla remontujących elewację na wszystkie dzielnice i wszystkich mieszkańców oraz… budowa kompleksu sportowego ze stadionem o pojemności 12 tysięcy widzów.

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Witold Klepacz (RP) (20%, 443 Głosy)
Maciej Adamiec (Niezależni) (19%, 417 Głosy)
Żaden kandydat mi nie odpowiada (16%, 356 Głosy)
Kazimierz Górski (SLD) (11%, 242 Głosy)
Arkadiusz Chęciński (PO) (9%, 211 Głosy)
Tomasz Mędrzak (PiS) (9%, 204 Głosy)
Nie będę głosował(a) (6%, 133 Głosy)
Przemysław Wydra lub Bogdan Święczkowski (SP) (3%, 77 Głosy)
Inny (7%, 64 Głosy)

Zagłosowało: 2 225

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kandydatem na to stanowisko może być Tomasz Mędrzak z Prawa i Sprawiedliwości – decyzja jednak o tym, czy będzie kandydował, zapadnie jeszcze przed wakacjami. Na razie jednak kandydatury nie potwierdzają władze PiS. Z ramienia Solidarnej Polski najprawdopodobniej wystartuje były szef ABW, Bogdan Święczkowski, ale niewykluczona jest także kandydatura Przemysława Wydry.

Naturalnym kandydatem Twojego Ruchu wydaje się być Witold Klepcz. - Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że to ja będę kandydatem. Myślę, że pora na zmiany po 3 kadencjach Kazimierza Górskiego – mówi poseł. Jak udało nam się ustalić, kandydata na pewno desygnuje Nowa Prawica. – Rozmowy trwają, ale jest jeszcze zbyt wcześnie – mówi Dariusz Tomaszewski, szef koła sosnowieckiego KNP.

W 2010 roku, w I turze wyborów zwyciężył Kazimierz Górski (39,66%), a tuż za nim był Jarosław Pięta (24,45%). 3. miejsce zajął Maciej Adamiec (21,27%), a kolejne Przemysław Wydra, wtedy z ramienia PiS (13,12%). 1,5% głosów otrzymał Andrzej Włusek. Przed drugą turą doszło do koalicji „anty-SLD”, a siły połączyli Maciej Adamiec z Jarosławem Piętą – pierwszy poparł kandydata PO. Mimo wszystko, Kazimierz Górski otrzymał 53,31% głosów.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014. Wtedy wybierzemy wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych.

źródło: Paweł Leśniak, www.twojezaglebie.plAutor: Redakcja | 08/06/2014
Komentarze
#1 | Yelhsa dnia 01.09.2014 07:55
Great thkngini! That really breaks the mold!
#2 | Leszek dnia 11.06.2014 20:48
zgroza!
#3 | z Dołegi Mostowicza dnia 11.06.2014 11:45
Pasuje jak ulał do tej rzeszy dyzmów z PO

"Milczeć! — wrzasnął Ponimirski i jego blada twarzyczka chorowitego dziecka zrobiła się czerwona z wściekłości. — Milczeć! Sapristi[558]! Z was się śmieję! Z was! Elita Cha, cha, cha… Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, Szaleniec, Prawdawasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz, i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby[559], bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej[560] gębie i jego prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów! Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!…"
#4 | Parti Oszustów dnia 11.06.2014 08:11
jest przepełniona Dyzmami. Weźmy np takiego tuska ,HISTORYKA ZWYKSZTAŁCENIA a nie znającego historii własnego dziadka, lub innego pana Komorowskiego tez podobno z wyższym wykształceniem , a piszącym po polsku na poziome 1 klasy szkoły podstawowej lub innych ministrów nie mających pojęcia o zarządzaniu czym kol wiek( Nowak ,Mucha)0 . Można mnożyć .
I tu w Sosnowcu pojawia sie pan chęciński , nie wiadomo skąd i bez żadnej wiedzy potrzebnej w samorządzie i wykształcenia choćby jakiegoś kierunkowego itd. I nagle staje się zastępcą Prezydenta , potem zdaje sie jakimś wice marszałkiem województwa . Ludzie !!!! otwórzcie oczy, przecież to nieuk nieznający się kompletnie na niczym , zupełny przypadek ,pomyłka. ,Leming pierwszej wody.
I takie indywiduum ma zarządzać naszym miastem nie mając zielonego pojęcia jak to sie robi!!!!!!!! , I to tylko dlatego ze namaścił go niejaki tusek ,który również nic nie umie .
Wypisz wymaluj jak z Dołęgi Mostowicza,
#5 | Dyskusja z Facebooka dnia 09.06.2014 21:06
Krystian Kulawiak Piotrze nie pozostaje mi nic innego powiedzieć tylko ze pociskasz takie bzdury że aż się tego czytać nie chce. Znasz Arka juz wiele lat i wypisujesz że jest on synonimem Górskiego. Chyba że jestes kolejnym fanem Adamca temu starasz się robić Arkowi czarny pijar.Piotrek nie grzesz więcej.
Wczoraj o 15:33 · Lubię to!
Piotr Dudała to nie są znowu takie bzdury, zadaje te pytania jako mieszkaniec, zaniepokojony tym, co się dzieje na scenie politycznej miasta! pytania o dalszą koalicję zadaje również red. Leśniak, sugeruje również zdjęcie, ja owszem znam Arka, ale czy Arek zna mnie...Zobacz więcej
Wczoraj o 15:45 · Lubię to!
Krystian Kulawiak Zadajesz takie pytania jak kiedyś Leper. Czy Arek za Ciebie tego nie wiem, ale widze że zna Ciebie Adamiec. Brawo
Wczoraj o 15:52 · Lubię to!
Piotr Dudała Wybacz, ale wystarczy trochę pomyśleć, a do tego nie muszę rozmawiać z Adamcem, ani z nikim innym. Zresztą ani z Adamcem, ani z Chęcińskim, ani z Górskim i jeszcze kilkoma innymi nie rozmawiałem na temat wyborów. Natomiast jeśli ma tak być, jak mówią, ...Zobacz więcej
Wczoraj o 15:58 · Edytowany · Lubię to!
Piotr Dudała poza tym uważam, że gdyby centroprawica w mieście zjednoczyła się poprzez wystawienie wspólnej kandydatury (być może w drugiej turze wyborów, nie wykluczam, że mógłby nim być zarówno Arkadiusz Chęciński, ale i również... Maciej Adamiec), to w cuglach pokonałaby kandydata lewicy i przerwałaby 20 letniej jej rządy w mieście! w polityce powinno się rozważać różne opcje
Wczoraj o 20:40 · Lubię to!
Krystian Kulawiak Co ty gadasz? Adamiec ? Szkoda Sosnowca. Moze jeszcze Wolski i Kazimierczak? Piotrek Ty już lepiej rób zdjecia a nie uprawiaj polityki szczególnie w Sosnowcu.
Wczoraj o 20:52 · Lubię to!
Piotr Dudała Sosnowiec potrzebuje zmian, bo zdycha! czym niby Arek jest lepszy od Maćka Adamca? nie widzę! każdemu zaś, jak się chce, można coś zarzucić! Wolski i Kazimierczak coś w tym mieście robią, choć nie jestem ich sympatykiem, to doceniam ich dokonania! owsz...Zobacz więcej
Wczoraj o 22:33 · Lubię to!
Krystian Kulawiak Widać mimo lat musi bo tracisz elementrane pole widzenia politycznego. Tyle co Arek zrobił dla Sosnowca to Adamiec, Wolski i Kazimierczak nie zrobia za 30 lat razem wzieci. Widać na polityce sie nie znasz skoro widzisz potencjał w takich postaciach.
Wczoraj o 22:37 · Lubię to!
Piotr Dudała Krystian, uprawiasz propagandę sukcesu! ty przywołałeś te osoby!
Wczoraj o 22:51 · Edytowany · Lubię to!
Krystian Kulawiak Ty za to krzyczysz precz z komuną a doceniasz Wolskiego. Jesteś zakłamany!
Wczoraj o 22:53 · Lubię to!
Piotr Dudała napisałem, że Wolski i Kazimierczak coś w mieście robią, nie wmawiaj mi tego, czego nie powiedziałem! doceniam każdego człowieka, nawet jak się z nim nie zgadzam!
Wczoraj o 22:55 · Lubię to!
Piotr Dudała należysz do partii, o której wielu mówi Partia Oszustów, a mnie zarzucasz, ze jestem zakłamany, nie bądź śmieszny! słynne jest powiedzenie, że nikt nam nie da tyle, ile Tusk może obiecać!
Wczoraj o 22:59 · Lubię to!
Krystian Kulawiak Ale oni właśnie nic nie robią więc jak członek Parti Oszustów jak to nazwałeś stwierdzam ze oszustem jestem Ty bo chcesz mi wmówić ze ekipa która nagle Tobie coś obiecała jest wielce zasłużona dla Sosnowca. Zaraz pewnie powiesz ze w Brukselii ich znają i dotacje szczególne nam przynają Śmieszny jesteś Ty w takim razie.
Wczoraj o 23:02 · Lubię to!
Piotr Dudała nikt mi nic nie obiecywał! poza tym zaczynasz mnie obrażać, co nie bardzo mi się podoba i chyba nie powinno stanowić argumentu w dyskusji, zacząłeś od tego, że jestem zakłamany, potem że śmieszny, a teraz piszesz, że jestem oszustem, chyba pora zamknąć...Zobacz więcej
23 godziny temu · Edytowany · Lubię to!
Piotr Dudała najlepsze, że o sobie napisałeś, cytuję: jak członek Parti Oszustów jak to nazwałeś stwierdzam ze oszustem jestem (...)
23 godziny temu · Lubię to!
Arkadiusz Chęciński Piotr moge skomentować to co piszesz tylko jednym słowem. Żenujące
15 godzin temu · Lubię to!
Krystian Kulawiak Fakt lepiej dyskusje skończyć bo żenujące wywody tu czytam, a w żenade lepiej nie brnąć dalej.
15 godzin temu · Lubię to!
Piotr Dudała Może i żenujące, ale jakże prawdziwe, aż do bólu, w demokracji należy rozmawiać o różnych opcjach, taką dyskusję zaproponował red. Leśniak w Twoim Zagłębiu, ja ją podjąłem, o korzyściach ze współpracy z SLD, sam mnie kiedyś przekonywałeś, wcale nie ta...Zobacz więcej
6 godz. · Lubię to!
Krystian Kulawiak Piotrek zbulwersowało mnie to ze stawiasz Arka w jednym rzędzie z Adamcem, Wolskim czy Kazimierczakiem. Żeby Ci panowie zrobili 1/10 tyle co Arek dla Sosnowca to bylo by już dobrze. Oczywiście ze nikt nie ma monopolu ale w obecnym składzie kandydatów Arek jest bezdyskusyjnie najlepszy.
3 godz. · Lubię to!
Piotr Dudała Krystian, przeczytaj jeszcze raz powyższe wpisy, to ty wprowadziłeś do tej dyskusji postacie Adamca, Wolskiego i Kazimierczaka! nie zarzucaj mi rzeczy, których jesteś autorem, ja tylko staram się odpowiadać na Twoje insynuacje! i tyle!
36 min · Lubię to!
Piotr Dudała powtórzę jeszcze raz swój wpis, który jest komentarzem do tekstu red. Leśniaka w Twoim Zagłębiu: "czy miastem wciąż będzie rządzić SLD razem z PO? Jeśli tak będzie, czy Prezydent Górski zaliczy czwartą kadencję? Czy też zmieni go jego dotychczasowy koa...Zobacz więcej
33 min · Lubię to!
Krystian Kulawiak Na brak zrozumienia czytanego teksu nie narzekam, wydaje mi sie że to Ty masz problemy ze zrozumieniem tego co piszesz. Jeszcze kilka postów wyżej pisałeś że być może Adamiec jest szansą na zmianę i to podobno w trosce o przyszłość Sosnowca. Faktynie Arek miał racje pisząc żenujące. Kończe tą dyskusje i pozdrawiam oby twa troska nie zniszczyła całkiem tego miasta.
22 min · Lubię to!
Witold Pustułka Sosnowiec jako miasto umiera. Także przez takie dyskusje
22 min · Lubię to!
Piotr Dudała a mnie się zawsze wydawało, że miasto może umierać przez złe rządy, nigdy bym nie pomyślał, że przez dyskusję, w której uczestniczą dwie osoby! ale cóż, człowiek całe życie sie uczy!
19 min · Lubię to!
Piotr Dudała Krystian Kulawiak PO ma manierę straszenia ludzi ludźmi, w skali kraju straszą Kaczyńskim i Macierewiczem, widzę, że w Sosnowcu należy straszyć Adamcem, ale dlaczego nie Górskim albo Chęcińskim?
14 min · Lubię to!
Witold Pustułka Człowiek uczy sie całe życie. Obok sosnowca jest jaworzno. Zobaczie jak wygląda tam przestrzen miejsks.
7 min · Lubię to!
Piotr Dudała w Jaworznie nie dyskutują? i to pewnie dlatego?
5 min · Edytowany · Lubię to!
#6 | Wacław dnia 09.06.2014 12:41
Chęciński zszedł dopiero z drzewa Grin!
#7 | Pytek dnia 09.06.2014 12:21
czy Witold Klepacz może być czarnym koniem tych wyborów?
#8 | Maciej dnia 09.06.2014 12:18
wszyscy byle nie Górski!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney