Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Postanowienie sądu okręgowego: Kazimierz Górski kłamcą!

Postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach: Kazimierz Górski kłamcą!

Arkadiusz Chęciński wzywa do zaprzestania brudnej kampanii i wypełnienia orzeczenia sądu:
Od chwili przegrania przez Kazimierza Górskiego I tury wyborów Prezydenta Miasta Sosnowca, mój konkurent rozpoczął krucjatę kłamstw i obelg przeciwko mojej osobie. Jej najłagodniejszym elementem było stwierdzenie, pomimo że m.in. w wyniku mojej pracy jako wicemarszałka Województwa Śląskiego w okresie kilku ostatnich miesięcy Sosnowiec otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na kwotę prawie 40 mln złotych, iż moim największym osiągnięciem jest zgolenie zarostu, co nota bene stanowiło wykonanie udzielonej obietnicy wyborcy.Uznałem jednak, iż mieszkańcy Sosnowca nie powinni się wstydzić za swoich lokalnych polityków i postanowiłem w odpowiedzi na te żenujące postępowanie ograniczyć się wyłącznie do poddania jego ocenie, przez niezawisły oraz niezależny Sąd Rzeczypospolitej Polskiej. Wierzę bowiem w mądrość Sosnowiczan i jestem przekonany, że stosujący kampanie pomówień i kłamstw nie znajdą uznania wyborców, bo nie są godni by kierować Sosnowcem, miastem które wszyscy kochamy i z którego chcemy być dumni.

Postanowieniem z dnia 26 listopada 2014 r. Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał Kazimierzowi Górskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, a także nakazał zamieszczenie sprostowania rozpowszechnionej nieprawdziwej informacji, poprzez opublikowanie, w terminie 24 godzin, w telewizji TVS, przed wszystkimi wydaniami programu „Silesia informacje”, przypadającymi w ciągu 48 godzin, i portalu internetowym www.tvs.pl przez 48 godzin, w formie płatnego ogłoszenia oświadczenia o treści wskazanej w orzeczeniu.

W tym miejscu wzywam Kazimierza Górskiego do zaprzestania prowadzenia brudnej kampanii wyborczej i jednocześnie do niezwłocznego wykonania orzeczenia Sądu, tak aby uniknąć publikacji sprostowania w okresie ciszy wyborczej, co jest prawnie dozwolone, ale w mojej ocenie powinno nastąpić przed tym okresem. Ja na pewno bym tak uczynił.

Ciekawy był także przebieg samej rozprawy, w ramach której Kazimierz Górski stwierdził, iż nie pamięta kiedy udzielił wywiadu, który był przykładem rozpowszechnianych nieprawdziwych informacji i na pewno nie było to w dniu jego emisji w TVS, to jest w dniu 24 listopada br., a być może w trakcie innej kampanii wyborczej. Podczas ogłoszonej przez Sąd przerwy na sporządzenie orzeczenia uzyskałem pisemne oświadczenie telewizji TVS, iż nagrania z wypowiedzią Kazimierza Górskiego dokonano 21 listopada br.

Tym samym wyszło, iż o urząd Prezydenta Miasta Sosnowca ubiega się osoba, która nie pamięta co robiła 4 dni temu, bądź w celu osiągnięcia korzyści wyborczej zeznaje nieprawdę nawet przed Sądem Rzeczypospolitej Polskiej.

Takich spraw sądowych, wobec kampanii nienawiści do mojej osoby, mógłbym z Kazimierzem Górskim wygrać kilkanaście, ale wiem że sądy powołane są dla rozstrzygania ważnych spraw ludzkich, więc uznałem, iż jedno orzeczenie będzie wystarczające by przekonać Sosnowiczan kto jest wiarygodny i uczciwy, a czyim orężem walki politycznej jest kłamstwo i nienawiść.

Z pełną treścią postanowienia Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 26 listopada 2014 r. (sygn. akt I Ns 350/14/1) można zapoznać się klikając na link poniżej.
http://arkadiuszchecinski.pl/wp-content/uploads/2014/11/TUTAJ.pdfAutor: Redakcja | 27/11/2014
Komentarze
#1 | a co ? dnia 27.11.2014 22:14
z Unią Wolności ?
#2 | Leszek dnia 27.11.2014 21:48
Kaziu jest mocno nie douczony! I chyba już zaczynają procesy demencji!
#3 | Zbulwersowany dnia 27.11.2014 17:31
Każdy złodziej głosuje na Sławnych Leniwych Darmozjadów. Górskiemu też się sąd dobrał do tyłka, za głoszone kłamstwa.
#4 | asd dnia 27.11.2014 17:25
Każdy oszust głosuje na Partię Oszustów.Wreszcie sie dobrali do tyłka temu oszustowi Nnowakowi?
#5 | Zbulwersowany dnia 27.11.2014 14:58
Ostatnią zamkniętą w Sosnowcu kopalnią była Niwka-Modrzejów w roku 1999 czyli na trzy lata przed powstaniem PO!!! Kopalnię Sosnowiec zamknięto w 1997 roku - czyli za rządów koalicji SLD-PSL! Kopalnię Milowice zamknięto w 1996 roku - czyli za rządów koalicji SLD-PSL! Kopalnię Porąbka-Klimontów w 2000 roku za rządów AWS! Stosując retorykę Górskiego powinien był on powiedzieć, że SLD i AWS zamknęło sosnowieckie kopalnie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney