Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


The day after...

Odpowiadając na pytania zawarte w komentarzach, a także dając przyczynek do dyskusji nad aktualną sytuacją w Sosnowcu, chciałbym podzielić się z Państwem swoimi osobistymi przemyśleniami po dzisiejszej sesji RM.Szczerze powiem, że choć brałem pod uwagę możliwość zawarcia koalicji SLD-PO, to wydawało mi się ono mało prawdopodobne i nie zastanawiałem się szerzej nad dalszym działaniem w takim przypadku. Dzisiejsza obecność na sali parlamentarzystów PO: posła Dolniaka i senatora Szaleńca wskazuje na akceptację dla koalicji SLD-PO przez władze regionalne PO.O decyzji PO dowiedziałem się nieco ponad 24h wcześniej i musi upłynąć chwila czasu aby podjąć długofalowe decyzje. Z programem PiS łączy mnie wiele celów: wyeliminowanie patologii z życia publicznego, rozbicie pasożytujących na społeczeństwie układów, stworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju zwykłych ludzi, a nie tylko dla oligarchii i biznesu państwowo-prywatnego. „Oddanie” najemcom mieszkań, likwidacja biurokracji, obniżenie i uproszczenie podatków itd.Nie zamierzam jednak aktualnie zapisywać się do PiS, gdyż nie mam przekonania co do stopnia i dróg realizacji tych celów w praktyce. Z życzliwością obserwuję niektóre poczynania PiS, choć nie będę ukrywał, że moim zdaniem brakuje w skali kraju wielu zasadniczych działań, które zmierzałyby do osiągnięcia ww. celów. A może PiS przejdzie do realizacji programu „Tanie państwo” i pozwoli w większym stopniu identyfikować się takim ludziom jak ja z jego działaniem?Oczywiście zamierzam formułować konstruktywne wnioski w RM i współpracować przy tym z radnymi, nie tylko z klubu PiS, którego chcę być bezpartyjnym członkiem. W pojedynkę można sporo zdziałać, ale w grupie można to robić skuteczniej. Przede wszystkim zaś można wypracowywać plany i koncepcje, które mają szansę przejść wstępną ocenę i weryfikację.Zastanawiam się również nad sposobami dotarcia z przekazaniem informacji o podejmowanych działaniach do mieszkańców. Co do współpracy na sosnowiecfakty.pl to myślę, że wkrótce spotkam się z Piotrem Dudałą i podejmę decyzje co dalej. Sytuacja w ostatnich godzinach uległa zasadniczej zmianie. Piotr Dudała wraz z całym PO jest w koalicji z SLD, i nie chcę ani nie zamierzam przejść nad tym do porządku dziennego, również w kontekście niniejszego serwisu.Muszę tutaj jednak możliwie obiektywnie stwierdzić, że w mojej opinii Piotr Dudała nie zasługuje na wiele inwektyw, które kierowane są pod jego adresem. Oczywiście, że wykorzystał sosnowiecfakty.pl do kampanii PO. Przyjmując funkcję rzecznika PO, trudno jednak było wymagać od niego żeby popadł w schizofrenię i na swoim najważniejszym forum zachowywał obiektywizm. Każdy kto wchodził na sosnowiecfakty.pl wiedział chyba gdzie się znajduje, kto jest osobą prowadzącą serwis itd. Mnie nie podobał się często sposób „promocji” PO, ale niekoniecznie był on skuteczny.
Dla odmiany drugi z funkcjonujących sosnowieckich forów internetowych, oceniany jako bardziej obiektywny niż sosnowiecfakty.pl, mam na myśli oczywiście sosnowiec.info.pl, przeprowadził i zamieścił wywiady jedynie z trzema kandydatami na prezydenta Sosnowca. Tymczasem to na sosnowiecfakty.pl mogliście Państwo „usłyszeć” głos i stanowisko kandydata PiS. Były w działaniu serwisu oczywiście zgrzyty i niezbyt przemyślane działania. Ale biorąc pod uwagę całokształt uważam, że w dotychczasowym działaniu Piotra Dudały, w związku z serwisem sosnowiecfakty.pl, plusy przeważają nad minusami.
Podsumowując. Dziękuję za życzliwe rady i głosy. Jestem człowiekiem otwartym na sugestie i dobre pomysły, nie tylko w deklaracjach, ale przede wszystkim w czynach. Wkrótce sformułuję mój plan działania jako opozycyjnego radnego i przedstawię jakimi środkami zamierzam go realizować.
Autor: Krzysztof Haładus | 26/11/2006
Komentarze
#1 | mo,e dnia 28.12.2006 20:21
Stary Adamiec miał duży wpływ na rozłożenie Huty Buczka a młody Adamiec będzie miał duży wpływ na rozłożenie władzy w Sosnowcu.To taka przpadłość rodzinna.
#2 | Witek dnia 02.12.2006 21:11
Jakoś sprawa budowy pomnika po początkowym zapale całkiem zdechła!
#3 | Gambo dnia 02.12.2006 12:56
Co dalej ze spolecznym komitetem budowy pomnika JP II? Co z jego dotychczasowym skladem?
#4 | Jerzy Cholewa dnia 02.12.2006 12:43
Nie jesteś zbyt obiektywny. Jedyną prawdę jaką napisałeś, to to że jestem stary... :-)
#5 | obiektywny dnia 02.12.2006 00:35
Cholewa nie przylizuj sie kolejnemu politykowi. stary cwaniaku ;]
#6 | Prawicowiec dnia 01.12.2006 15:49
Widzę, że reprezentujesz filozofię Kalego. Platforma krytykowała lewicę to była zła. Teraz się sprzedała za stołki to już jest dobra. Zastanów się co powiesz jak PiS dogada się z czerwonymi. Spisuarzysz się?
#7 | l-ewa dnia 30.11.2006 20:38
Właśnie oto chodzi, że dla Was to jest tylko zabawa...
#8 | Prawicowiec dnia 30.11.2006 19:50
Jak ktoś zapaskudzi piaskownicę, to zabawa przestaje sprawiać przyjemność. Dlatego Pan Haładus zabrał swoje zabawki i poszedł. A platfuski i komuszki dalej grzebią się w g... .
#9 | Ad Haładus dnia 29.11.2006 22:26
Żałosny głos chłopczyka, z którym nikt nie chce sie bawic w piaskownicy....
#10 | anonim dnia 29.11.2006 21:20
Platforma się zeszmaciła a Sosnowiec zostanie takim prowincjonalnym zadupiem, jakim jest obecnie. I co tu dyskutować, trzeba nazywać rzeczy po imieniu. A Pan Haładus to jak dziewica - chciałaby, ale się boi.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney