Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Uwaga możliwe akty terrorystyczne! tym razem akty artystyczno-terrorystyczne!

Po ostatniej Sesji Rady Powiatu zadajemy sobie nadal pytanie: Co tak naprawdę może usatysfakcjonować Dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie Gabriela Gietzkiego (i nie chodzi tutaj wcale o jakieś sprawy męsko-damskie ani męsko-męskie - no, wszak żyjemy w kulturalnym, europejskim kraju), skoro kwota 750 tys. jest nie satysfakcjonująca i co zamierza on zrobić, żeby swój cel osiągnąć? Dlaczego stawiamy takie pytania i skąd te nasze obawy? Otóż w dniu 22 maja 2015r. w serwisie internetowym www.bedzin.naszemiasto.pl ukazał się list otwarty podpisany przez Gabriela Gietzkiego, dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia, w którym czytamy m.in.:
„A może rzeczywiście należałoby wykonać jakiś akt artystyczno - terrorystyczny przeciwko pysze rządzących? To nie jest głos za anarchią, ale za przywołaniem do porządku, za respektowaniem zasad obywatelskości i praworządności, za elementarną uczciwością. Nie Państwo dla Państwa i urzędników, ale Państwo dla obywateli i artystów!”W tekście tym nie znajdujemy wyjaśnień, o jaki akt artystyczno-terrorystyczny Panu Dyrektorowi chodzi? Czyli co tzw. poeta miał na myśli? Nikt też do tej pory go o to nie zapytał. Czy chodzi o klasyczny strajk, czy jakąś pikietę przed budynkiem Starostwa, czy okupację gmachu Starostwa, a może o palenie opon na Placu Kardynała Lustigera? Trudno jednoznacznie powiedzieć, ale nie ulega wątpliwości, że skoro pisze się otwartym tekstem o „aktach artystyczno – terrorystycznych”, to rzeczywiście trzeba zacząć mieć się na baczności. Terroryzm zawsze brzmi groźnie! Emotikon smile Nawet jak tylko ma...przywoływać do porządku urzędników i Państwo!

Ps. Umowa z 1999r. jest OK, przez 16 lat była OK, 750 tys. jest też OK, ale dobry aneks też by się przydał! Emotikon smileAutor: Redakcja | 07/07/2015
Komentarze
#1 | Johnhoisa dnia 02.09.2017 15:29
#2 | Kris dnia 07.07.2015 18:23
CC wrote: W tak trudnych czasach jedynie pedały mogą wiązać koniec z końcem. :-(
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?