Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Wandale w Sosnowcu!

Zdewastowane wiaty, powybijane szyby i zerwane rozkłady jazdy. Tak wyglądają przystanki autobusowe w Sosnowcu. Pasażerowie narzekają, a władze miasta nie nadążają z naprawami. Wkrótce czeka nas wymiana przystanków. Co zrobić, żeby społeczne środki nie poszły na marne? Jak skutecznie walczyć z wandalami?
Rozkłady jazdy są tu systematycznie niszczone, a wiaty dewastowane. Pasażerowie są zmęczeni tą sytuacją. Włodzimierz Dors z KZK GOP, odpowiedzialnego za montaż rozkładów, tłumaczy to powszechnym wandalizmem.Koszty napraw i remontów sięgają nawet do 120 tys zł rocznie. I chociaż walka z wandalizmem w Sosnowcu przypomina walkę z wiatrakami, to władze miasta planują kolejne naprawy.Chociaż sezon zimowy właśnie się rozpoczął, to efektów remontów na razie nie widać. Pasażerom pozostaję wierzyć w zapewnienia urzędu miasta i że na następny autobus będą czekać w normalnych warunkach.


źródło; TV KatowiceAutor: Piotr Dudała | 01/12/2006
Komentarze
#1 | Pamiętliwy dnia 02.12.2006 09:31
Dołożyć lekcji religii w szkołach. Pamiętam jak te lekcje wprowadzano. Miały uczni w anioły przerobić
#2 | Do pana Dudały dnia 02.12.2006 09:15
A może dowie się pan kto wcześniej wydał zgode na remont skwerku na rogu Grota-Roweckiego i Orlej, by po tak krótkim czasie wydać następną zgode na jego dewastacje.I jeszcze jedno gdyby przesunieto postawiony płot nowej inwestycji o 3 metry i zostawoino idącą wzdłóż niego alejke to ludzie mogli by korzystac z części skwerku i swobodnie przejść do ulicy Pułaskiego korzystając z czesci alejek łączących ulice Grota z ulicą Pułaskiego a nie chodzic po błocie.??????
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.