Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Szpital w pytaniach i odpowiedziach cz. 1.

W związku z agresywną akcją propagandową prowadzoną od pewnego czasu „pod patronatem” będzińskich włodarzy w sprawie rzekomej likwidacji Szpitala w Będzinie, pragniemy jasno przedstawić nasze stanowisko i jeszcze raz wyraźnie podkreślić: żaden oddział szpitalny nie zostanie zlikwidowany, żaden pracownik PZZOZ nie zostanie zwolniony, ani żaden pacjent nie pozostanie bez opieki. Według naszej oceny celem tej akcji jest wyłącznie wzbudzenie niepokoju społecznego, gdyż nie znajduje ona żadnego uzasadnienia w faktach. Na rozwiązanie konfliktu zdecydowanie lepiej wpływa wymiana argumentów, niż emocje. Dlatego też, by ostatecznie rozwiać Państwa obawy, postanowiliśmy wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.Co dzieje się z powiatowymi szpitalami?
Budynki szpitalne w Czeladzi i Będzinie to tak naprawdę jeden Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, funkcjonujący w dwóch lokalizacjach, nie dwa osobne szpitale. Odległość pomiędzy tymi obiektami to 5,6km, czyli niespełna 10 minut jazdy samochodem. Na podobnej zasadzie funkcjonuje Starostwo Powiatowe w Będzinie, które od wielu lat mieści się w dwóch lokalizacjach – przy ulicy Krasickiego i Sączewskiego. Każda z nich z powodzeniem oferuje inny zakres usług, działając w obrębie jednej instytucji. Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej zostanie przeorganizowany, jednak żadne zmiany nie mają na celu jego likwidacji, czy zamknięcia. Zmiany nie pociągną za sobą redukcji zatrudnienia, a wszyscy pracownicy PZZOZ zachowają dotychczasowe miejsca pracy, a oferta usług medycznych nie ulegnie zawężeniu.
Na czym będą polegały zmiany w strukturze PZZOZ?
Po modernizacji do Będzina przeniesione zostaną następujące oddziały: Oddział Rehabilitacji, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy oraz powracający z Czeladzi po 3 latach Oddział Opieki Paliatywnej. Ponadto Przychodnia Specjalistyczna zostanie przeniesiona do budynku Szpitala, w którym zostanie również utworzony Punkt Pobrań do badań analitycznych. Będzińska placówka będzie pełniła funkcję komplementarnego szpitala zachowawczego, co jest wyjściem naprzeciw potrzebom ludzi starszych.
Czeladzka placówka będzie dysponowała Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym (przeniesienie oddziału jest uzasadnione obecnością Oddziału Dziecięcego w Czeladzi) wraz z izbą przyjęć, Blokiem Porodowym i szkołą rodzenia, Oddziałem Dziecięcym, Oddziałem Chirurgii Ogólnej, Działem Anestezjologii oraz Oddziałem Wewnętrznym. Ponadto w Czeladzi zlokalizowane będą: laboratorium i pracownia mikrobiologii. Czeladzka placówka funkcjonować będzie w 24-godzinnym systemie ostrodyżurowym.


W najbliższej przyszłości planowany jest dalszy rozwój PZZOZ. W Czeladzi pojawi się stacja dializ, a w Będzinie przy ulicy Małachowskiego zostanie otwarty Oddział Geriatryczny. Ponadto planowane jest uruchomienie w będzińskiej placówce nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

źródło: www.powiat.bedzin.plAutor: Redakcja | 30/12/2015
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney