Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj













Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Sosnowiec z nagrodą Ambasador Kampanii "Too Young To Drink 2015"

Sosnowiec jako jedyna gmina w Polsce uczestniczył po raz drugi w międzynarodowej kampanii społecznej na rzecz podniesienia świadomości zagrożeń wynikających z picia alkoholu przez kobiety w czasie ciąży pod nazwą „Too Young To Drink”.

- Kampania zorganizowana została przez European FASD Alliance ze Szwecji. Na rzecz kampanii wydrukowaliśmy plakaty, które zostały przekazane m.in.: do szpitali, przychodni, aptek i szkół, a także widokówki, które rozesłano do przychodni ginekologicznych, szpitali, a także przekazane uczniom biorącym udział w programach profilaktycznych z tego zakresu – tłumaczy Andrzej Wojciechowski z Wydziału Zdrowia sosnowieckiego UM, koordynator akcji.



Podobnie jak w pierwszej edycji akcji organizatorzy spotykali się w szkołach na zajęciach z uczniami. - Byliśmy zaskoczeni opiniami uczniów oraz ich niską świadomością o wpływie alkoholu na ciążę. Tak naprawdę nie zdawali sobie sprawy jak alkohol szkodzi nienarodzonemu dziecku – tłumaczy Anna Karolewska, pedagog z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Grota-Roweckiego.

Podjęte działania zostały docenione przez organizatorów kampanii, poprzez wyróżnienie, jakim jest tytuł „Ambasador kampanii „Too Young To Drink 2015”, a został on przyznany za najlepszą akcję przeprowadzoną dla społeczności lokalnej. – To dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że nasze działania zostały pozytywnie ocenione. Mam nadzieję, że trafiliśmy do świadomości kobiet – dodaje Wojciechowski.

Kampanię Gminy Sosnowiec wsparła Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie, piłkarze „Zagłębie” Sosnowiec oraz Kabaret „Młodych Panów” z Rybnika.

źródło: UM Sosnowiec



Autor: Redakcja | 02/02/2016
Komentarze
#1 | Facet dnia 04.02.2016 08:29
Szczerze gratuluję! Wiedza o szkodliwości alkoholu jest na poziomie zerowym w społeczeństwie, a w szczególności wśród młodzieży. Więcej takich akcji!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?