Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Henryk Średnicki nie żyje!

Henryk Średnicki urodził się w 1955 roku w Siemianowicach Śląskich. Karierę bokserską rozpoczął w swoim rodzinnym mieście, gdziem po raz pierwszy ojciec zaprowadził go na trening sekcji bokserskiej siemianowickiego Górnika. Potem reprezentował barwy GKS-u Katowice, GKS-u Tychy, GKS-u Jastrzębie oraz Górnika Sosnowiec. Już jako osiemnastolatek - w 1973 roku został mistrzem Polski juniorów.Sześciokrotnie - w latach 1974-76, 1978-79 i 1982 był Mistrzem Polski w boksie. W 1977 roku w barwach Jastrzębia-Zdrój zdobył drużynowe mistrzostwo Polski. Zwyciężał trzykrotnie w Turnieju im. Feliksa Stamma.

Największy sukces odniósł na Mistrzostwach Świata w Belgradzie w 1978 roku, gdzie wywalczył złoty medal stając się pierwszym i do tej pory jedynym polskim mistrzem świata w boksie amatorskim. W 1977 roku w Halle i dwa lata później w Kolonii sięgał po złoto mistrzostw Europy w wadze papierowej i muszej. Po zakończeniu kariery Średnicki pracował na kopalni, był barmanem i sprzedawcą na targowisku.

Po przejściu na sportową emeryturę miał kontakt z boksem szkoląc młodych zawodników z Myszkowa oraz Siemianowic Śląskich. Zaglądał również na treningi pięściarzy z Sosnowca - Zagórza, gdzie przez długi czas mieszkał. W ostatnich latach Średnicki ciężko chorował. Zmarł 10 kwietnia 2016r. w Piotrkowie Trybunalskim.Autor: Redakcja | 12/04/2016
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?