Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Posłowie podzielili pieniądze

Sejm przyjął w sobotę budżet państwa na 2007 rok. Uznania nie zdobyły poprawki opozycyjnych posłów, którzy wnioskowali o pieniądze na budowę wspólnej biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Ekonomicznej w Katowicach czy remont linii kolejowej z Jastrzębia do Orzesza. Budżet wspomoże jednak kilka innych inwestycji w regionie, wśród beneficjentów znalazł się Kościół św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.W czasie głosowania przepadły wszystkie propozycje zgłoszone przez śląskich posłów Platformy Obywatelskiej i SLD. Takim obrotem rzeczy jest zaskoczony Marek Wójcik, katowicki poseł PO. - O wszystkich "śląskich" poprawkach rozmawialiśmy wcześniej z posłami PiS-u i nikt z nich nie zgłaszał specjalnych zastrzeżeń. Liczyliśmy więc na to, że nasze propozycje przejdą. Zadecydowała jednak polityka - uważa Wójcik.Nie będzie zatem pieniędzy m.in. na remont linii kolejowej między Jastrzębiem Zdrojem a Orzeszem czy na remont zabytkowego klasztoru w Rudach oraz połączenie ul. Oświęcimskiej w Rudzie Śląskiej z autostradą A4. Przepadł także pomysł wydania 10 mln zł na budowę Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Ekonomicznej w Katowicach.- Budowa biblioteki ma być finansowana z unijnej dotacji. By ją otrzymać, trzeba mieć też środki własne, dlatego ta poprawka była tak ważna - mówi Wójcik. Nie będzie też 20 mln zł na remont dróg prowadzących do euroterminalu w Sławkowie, o co wnioskowali posłowie SLD.Nie było za to problemu z przegłosowaniem poprawek zgłoszonych przez rządzącą koalicję PiS-Samoobrona-LPR. Dzięki nim 16 mln zł rząd przeznaczy na remont wschodniej obwodnicy GOP-u (trasa Tychy - Podwarpie), na wyposażenie przejścia granicznego na lotnisku w Pyrzowicach przeznaczono 7 mln zł.Na pomoc państwa mogą liczyć także Politechnika Śląska - 4 mln zł na remont jednego z budynków - i parafia św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, do której trafi 2 mln zł na odnowienie świątyni. Podobna kwota zostanie przeznaczona na modernizację kolejki krzesełkowej na Skrzyczne, zaś Państwowa Szkoła Muzyczna w Żywcu na zakup nowych instrumentów otrzyma 500 tys. zł.Autor: Piotr Dudała | 16/12/2006
Komentarze
#1 | Peter dnia 18.12.2006 16:06
Kościół św. Tomasza jest wyjątkowo piękny!
#2 | rob dnia 18.12.2006 13:11
Kościoły to też dziedzictwo narodowe są często gęsto zabytkami klasy "0".
#3 | cyberangel dnia 18.12.2006 09:21
Na kościoły to się zawsze znajdzie kasa...
#4 | Roman dnia 18.12.2006 05:03
Moherowy beret!
#5 | Czapka zdjęta z głowy dnia 17.12.2006 22:25
Droga Iwono - a jak juz zdejmiesz z glowy czapkę / choć myslę że w Twym przypadku, bedzie to raczej beret /, to może jednak trochę sie zastanów. Czy w dzisiejszej sytuacji budżetowej kraju - 2 miliony na światynie i nawet najwspanialsze "czapki" na kościele - to nie jest obrobine niemoralne ? I aby nie bylo watpliwości - Ja cenie ks. Szolca za dziesiatki innych rzeczy niż ten upór z wieżami. Niestety wyglada to tak jakby postawienie sobie pomnika stawiał wyżej od spraw doczesnych. Zwięczenie świątyni mogło poczekać - ale cóż, widać ta siła przebicia osłabiła wrażliwość kapłana.
#6 | Iwona dnia 17.12.2006 20:59
Czapki z głów przed ks. Prałatem Szkocem. Trzeba go naprawdę podziwiać za upór i konsekwencję. Wygląda na to, że dopnie swego i dokończy wieże. Niesamowite. Najwyższy szacunek!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney