Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Mittal zainwestuje więcej

Mittal Steel Poland poinformował, że plany inwestycyjne zostaną sfinalizowane do końca tego roku. Prezes Mittal Steel Poland, Vijay Kumar Bhatnagar tłumaczy, że nieznaczne przesunięcie inwestycji w stosunku do umowy prywatyzacyjnej wynikało ze zmian, na jakie zdecydował się Mittal.

– Musieliśmy uzyskać zgodę polskiego rządu i Komisji Europejskiej na większe inwestycje niż planowaliśmy wcześniej – mówi Bhatnagar. Chodzi m.in. o budowę nowej walcowni gorącej w Krakowie zamiast modernizacji starej oraz podwojenie wydajności trzeciej linii ciągłego odlewania stali w Dąbrowie Górniczej.

Firma planuje też budowę baterii koksowniczej nr 11 w Koksowni Zdzieszowice za 45 mln euro. – Koncern ustalił, że wszystkie huty należące do grupy Mittal mają obowiązek zaopatrywać się w koks z polskiej koksowni. To oznacza, że nawet huty w USA będą wykorzystywać ten koks do produkcji stali – mówi prezes Bhatnagar.Władysław Molęcki, przewodniczący „Solidarności” w dąbrowskim oddziale Mittal Steel Poland uważa, że od momentu, kiedy prezesem firmy został Vijay Kumar Bhatnagar, sytuacja w spółce poprawiła się. – Wcześniej byliśmy oszukiwani. Przedstawiciele zarządu opowiadali o inwestycjach, których nie było, składali obietnice bez pokrycia – mówi Molęcki.Ponieważ właściciel polskich hut zaczyna wywiązywać się ze swoich zobowiązań, związkowcy nie atakują zarządu tak mocno, jak jeszcze na początku zeszłego roku. – Można powiedzieć, że w naszych stosunkach zapanowało ocieplenie. Będziemy jednak przyglądać się, jak nowy prezes wywiązuje się ze zobowiązań – dodaje Molęcki.Przedstawiciele Mittal Steel Poland zapewniają, że w firmie nie będzie masowych zwolnień. Teraz w Mittal Steel Poland i spółkach należących do koncernu w 100 proc. pracuje ok. 18 tys. osób. Zgodnie z założeniami, w końcu 2006 r. zatrudnienie powinno stopnieć do 10.411 osób. Jednym ze sposobów redukcji zatrudnienia jest drugi już program dobrowolnych odejść z firmy. Odchodzący pracownik otrzyma średnio ok. 90 tys. zł odprawy.


źródło: Dziennik zachodniAutor: Piotr Dudała | 20/01/2006
Komentarze
#1 | Matysiak dnia 23.01.2006 09:31
Pracuję w tej firmie i podoba mi się polityka Mittala. Może zbyt wolno ale w sposób bardzo przemyślany planuje swoją politykę inwestycyjną, produkcyjną i społeczną.Zakałą są w tej firmie związki zawodowe / zresztą jak wszędzie / wcinają się do wszystkiego czy ich to interesuje czy nie.Wiem że wszystkie bez wyjątku mają nawyki wyniesione z partyjnych zebrań gdzie towarzysz sekretarz co miesiąc zdawał sprawozdanie co się dzieje i co dyrektor planuje robić ale to chyba nie oto teraz chodzi.Sprawy w u Mittala idą w bardzo dobrym kierunku i tak to widzę z punktu widzenia pracownika Stalowni.Są szkolenia, są zadania, napewno będą inwestycje bez pośpiechu i niedoróbek jak to było w przeszłości,będzie wreszcie robota a o to chodzi.Związkowcy niech siedzą cicho i trzymają się z daleka od roboty bo już dawno zapomnieli jak ona wygląda.Nie wiem czy to prawda ale słyszałem od swojego majstra że do Katowic na spotkania jeżdzą po 3 osoby z każdego związku to na mój gust bywa ich na tych "nasiadówkach" po 50- 60 osób a u nas na Wydziale przydałoby się tyle rąk do pomocy.Liczę ta to że Mittal kiedyś to zauważy i wyciągnie właściwe wnioski.
#2 | deryl dnia 22.01.2006 22:07
tak chyba jest, gdyby na nich nie naciskano, to by nic nie zrobili!
#3 | Hutnik dnia 22.01.2006 11:47
Niewiem czy ruszyłyby inwestycje gdyby nie ostry protest organizacji związkowych z ubiegłego roku,poparty zaangażowaniem naszych regionalnych polityków.Solidarność i Ruch Ciągły były dosłownie wszędzie,natomiast OPZZ "przespał" bezpiecznie ten okres.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney