Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Prosimy o modlitwę!

Ks. Krzysztof Pozarski - Sankt Petersburg

Drodzy Bracia i Siostry,
Chciałem poinformować, że od dłuższego czasu myślimy już w Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie o wznowieniu oddzielnego procesu beatyfikacyjnego abp. Jana Cieplaka. Przedstawiłem naszemu metropolicie – ordynariuszowi Pawłowi Pezzi sprawę podjęcia takiego procesu w naszej archidiecezji.
Na początku stycznia 2018 roku abp Paweł Pezzi wraz z drugimi biskupami z Rosji odbędzie wizytę do Rzymu ad limina apostolorum (do grobów apostolskich).

Dlatego też w czasie oficjalnej wizyty w Watykanie, także w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zostanie postawione pytanie, jakie warunki należy spełnić, aby proces beatyfikacyjny abp. Cieplaka mógł być wznowiony w Sankt Petersburgu.
Dlatego też prosiłbym o gorącą modlitwę w tej intencji, aby wszystko złożyło się tak, by tak ważne dzieło zostało wydobyte z zapomnienia.Autor: Redakcja | 21/09/2017
Komentarze
#1 | Zygmunt dnia 21.09.2017 22:47
Modlitwy w intencji Sługi Bożego Arcybiskupa Jana Chrzciciela Feliksa Cieplaka i o różne osobiste łaski za Jego przyczyną :


Boże, Ojcze Wszechmogący, który w ciężkich i niebezpiecznych czasach posyłasz Swemu Kościołowi wielkich świętych na obronę Wiary na wzór do naśladowania i na duchownych wodzów w walce ze złem, spraw prosimy Cię pokornie, aby sługa Twój Jan został wkrótce wyniesiony na ołtarze i stał się uciemiężonym narodom, przykładem męstwa i wierności w wyznawaniu wiary katolickiej. Przez Chrystusa Pana naszego Amen.

Panie Jezu Chryste, Któryś słudze Twemu Janowi udzielił męstwa w znoszeniu dla Imienia Twego, głodu, więzienia i prześladowań, na Twoje święte rany, prosimy, abyś przybliżyć raczył chwilę zaliczenia sługi Twojego w poczet błogosławionych i świętych.
Amen.

Duchu Święty Boże, racz nas oświecić, natchnąć i prowadzić do walki ze złem naszych czasów, przykładem Twego wiernego sługi Jana i użycz nam tej łaski, o którą Cię dla jego zasługi prosimy. (Tu wymień osobistą prośbę).

O Pani co, na Jasnej Królujesz Górze, racz nam wyjednać u tronu Pana niebios tę wielką łaskę, iżby nowy szczególniejszy Orędownik zagrzewał z nieba zastępy bojowników w obecnej walce o najświętszą sprawę. Przez Chrystusa Pana naszego Amen.

Imprimatur + Stanisław W. Bona, Greon Bay Wis 12 czerwca 1953r.
Imprimatur + Stanisław Wincenty Bona, Green Bay Wisconsin 12 czerwca 1953r.
Aprobata: Ksiądz Biskup Stanisław Wincenty Bona, Zielona Zatoka w stanie Wisconsin, 12 Czerwca 1953 r.
Pani Katarzyna Fuksa z Londynu przesłała 3 strofy modlitwy w intencji Apostoła Tułaczy, Kandydata do Chwały Ołtarzy, biskupa Wojska Polskiego w Rosji, Arcybiskupa Jana Cieplaka, rozpowszechnioną wśród emigracji.

Boże Ojcze Wszechmogący, któryś Sługę Twego Jana przez głód, więzienia i choroby do nieba prowadził, spraw za przyczyną Maryi Panny, by oddalony był od nas kielich goryczy, jeżeli taka wola Twoja i daj nam szczęśliwość wieczną. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Panie Jezu Chryste, któryś Słudze Twemu Janowi dał męstwo w cierpieniu, spraw byśmy za przyczyną Matki Twej Najświętszej krzyż Twój mężnie nieść mogli. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Duchu Święty Boże, któryś Słudze twemu Janowi dał cnoty wiary, nadziei i miłości, wiarę szerzyć i za wiarę cierpieć rozkazał, spraw byśmy za przyczyną Najświętszej Panny Maryi zawsze wiernymi Tobie w miłości zostali. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.
Imprimatur : † Fr. P. C. van Lierde, Ep. Porph., Vic. Gen. Civitatis Vaticanae
Aprobata: ksiądz Franciszek Piotr Kanizy (Kanizjusz) Jan van Lierde, biskup miasta Porphyreon (Porfireone) (w Libanie) , Wikariusz Generalny (miasta) Państwa Watykańskiego
Modlitwa Niebiańskiego Frontu Pomocy do Sługi Bożego Arcybiskupa Jana Feliksa Franciszka Cieplaka Apostoła Rosji, sufragana diecezji mohylewskiej, rozciągającej się od Berezyny po Morze Ochockie, Metropolitę Nominata Wileńskiego.

Boże Ojcze, oddajemy Ci wspólnie z Maryją, w imieniu Narodu polskiego, naszą dobrą wolę służenia Tobie w Twoich planach odrodzenia świata. Kochamy Cię i pragniemy być Ci wierni, a przez wstawiennictwo Polskiego, Niebiańskiego Frontu Pomocy, wszystkich naszych przodków, błogosławionych i świętych, którzy w niebie wychwalają już Trójcę Przenajświętszą i orędują za naszym narodem przed Tobą, prosimy o ratunek dla nas, Ojczyzny naszej i w intencji tej Nowenny.

Sługo Boży Arcybiskupie Janie Cieplaku, który dobrze znasz rodaków swoich, Ty który życie swoje Bogu i Ojczyźnie poświęciłeś, módl się za nami i wraz z nami, aby Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty był uwielbiony w polskim narodzie przez wszystkie wieki wieków. Amen.
Źródło : www.polskiepanstw...
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney