Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


PiS zmniejszy liczbę powiatów o jedną trzecią?

Liczba powiatów może się wkrótce zmniejszyć o jedną trzecią - informuje "Rzeczpospolita". Niewykluczone, że taki skutek przyniesie przegląd samorządów, który szykuje Prawo i Sprawiedliwość.


Robieniem porządków zajmie się od stycznia Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego. "Zaczniemy od analizy przygotowywanych właśnie przez MSWiA i Ministerstwo Finansów raportów na temat działalności samorządów wszystkich szczebli" - zapowiada szef komisji poseł Dawid Jackiewicz (PiS). "Później będziemy porównywać wyniki ekonomiczne samorządów" - dodaje.Nieoficjalnie wiadomo, że komisja najprawdopodobniej opracuje plan likwidacji sporej części powiatów. Chodzi o te najmniejsze, które nie radzą sobie pod względem finansowym."Likwidacja to złe słowo, mówmy raczej o połączeniu niektórych powiatów" - mówi dziennikowi Jackiewicz.Ze wstępnych szacunków polityków wynika, że z mapy Polski mogłaby zniknąć nawet jedna trzecia z 379 powiatów. Nie będzie natomiast zmian na mapie województw. Projekty utworzenia dwóch nowych: środkowopomorskiego i środkowopolskiego, wspierane przez lokalnych polityków PiS, nie mają szans na poparcie władz partii.PO opowiada się, podobnie jak PiS, za korektami administracyjnymi w powiatach. "Niektóre z nich rzeczywiście sobie nie radzą. Jeśli z komisji wyjdzie mądry projekt zmian, być może go poprzemy" - mówi szef Klubu PO Bogdan Zdrojewski. Pomysły rządzących krytykuje natomiast SLD.


źródło: za Gazetą Wyborczą
Autor: Piotr Dudała | 29/12/2006
Komentarze
#1 | Cyrkonia dnia 01.01.2007 15:54
Przedziwne te Wasze komentarze i wyzierajacy z za nich żal że robią dokładnie to, po co wygrali wybory. A wygrali je po to a by zgarnąć wszystko co się tylko da i utrwalić na jaknajdłużej. Może ktoś zna przykład jakiejs wygranej partii która oddaje komuś cokolwiek, nie wsdza na posadki tylko swoich i nie ustawia prawa pod siebie. Byłi by nienormalni gdyby robili inaczej. Spodziewajmy się jeszcze nie takich numerów. W elegancje polityków, w ich czyste intencje i czyste rece, w kierowanie sie tylko dobrem państwa, w deklaracje i obietnice przedwyborcze - wierzą tylko dzieci i bardzo naiwni dorośli a takich u nas nie brakuje.
Tu nie ma co teraz ubolewać i wytykać - trzeba już myśleć jak wygrać następne wybory, jak przekonać elektorat aby myślał oddając głosy.
#2 | Sulim dnia 01.01.2007 12:07
Ja jestem za. Ciekawe jest tylko to, co napisał Krzysiek "przegrali wybory to konkurencji obetną stołki Smile)". Może być tak, że powiat, który liczy np. 80tys. mieszkańców ale ma samorząd z niewłaściwej opcji politycznej zostanie przyłączony do powiatu który liczy np. 10tys. mieszkańców ale samorząd ma właściwy politycznie skład. Pożyjemy zobaczymy.
#3 | Jerzy dnia 31.12.2006 13:26
Ciekawe czy znowu będzie jakieś atak na Zagłębie?
#4 | Darek dnia 31.12.2006 10:32
To nam PiS da!
#5 | karmelita dnia 30.12.2006 17:33
cóż... połączą nas np. z Sanokiem...
#6 | Rubin dnia 30.12.2006 14:24
To raczej pewne że zmienią, nie tylko to w podziale admistracyjnym. W podziale na województwa też zapowiadają się zmiany. Utrwalą gdzie tylko mogą swą "władze" - tak aby nawet jak im się kiedyś noga potknie, " ich zmiany na lepsze" naród długo, długo pamiętał.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney