Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Tajna strona Urzędu!

Sosnowiec ma ładną i ciekawą stroną internetową. Do tego dochodzi bogactwo informacji o mieście. Właściwie z każdej dziedziny. Czego tu nie ma? Historia, komunikacja, telefony, instytucje miejskie, gospodarka, kultura, sport, turystyka, rekreacja, edukacja, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, życie religijne, hotele i gastronomia. Jest jednak jeden szkopuł, można sobie tylko popatrzeć. Informacji tych nie da skopiować, używając najpopularniejszej przeglądarki Internet Expolorer.
Przeczytałem na Forum Sosnowiec Gazety Wyborczej taki tekst: "Pochodzę z Sosnowca, a mieszkam w USA - pisze internautka Anna. Chciałam dla córki ściągnąć parę informacji o mieście ze strony Urzędu. Jest to niemożliwe, nic się nie da skopiować! O co tutaj chodzi? To jakiś skrajny debilizm, czy informacje na stronie są tajne/poufne! Proszę o wyjasnienie!Mocno się zdziwiłem, ponieważ wcześniej nie było z tym chyba żadnych problemów. Postanowiłem sprawdzić, czy jest to prawda. Okazuje się, że niestety tak. Używając Explorera nie da się absolutnie nic skopiować, można sobie tylko pooglądać daną zakładkę i ewentualnie wydrukować. Niestety nie można żadnego z tekstów czy zestawień skopiować.Postanowiłem sprawdzić, czy można coś skopiować, używając innych przeglądarek. Spróbowałem Opery i... udało się, choć nie do końca. Pojawiły się w tekście tzw. "krzaczki". Żeby tekst ten do czegoś wykorzystać trzeba je wszystkie pousuwać. Wiele osób jednak Opery nie zna.Uważam, że zablokowanie funkcji kopiowania jest niewłaściwe. Chyba, że zrobiono to nieumyślnie, przez przypadek?. Gdyby tak było, to jest to tylko wypadek przy pracy. Trzeba szybko to zmienić. Wszystkie informacje zwarte na stronie Urzędu, podawane do publicznej wiadomości, powinny być w pełni dostępne dla zainteresowanych. Nie jest to też właściwe z marketingowego punktu widzenia. Jak chcemy miasto dobrze promować, to nie powinniśmy wprowadzać takich ograniczeń. Czyżby w dobie powszechnej dostępności do informacji Urząd miał coś do ukrycia?
Autor: Piotr Dudała | 01/01/2006
Komentarze
#1 | Chuck dnia 17.12.2014 12:06
Shiver me timbers, them's some great inotnmafior.
#2 | tomek dnia 21.01.2006 12:42
na tak tylko kopiować, kopiować i kopiować. A radzę zadać sobie trochę trudu i poczytać, przepisać lub odpisać a przez to moi mili wiedza się utrwali.Nie bronię miasta w tej kwestii ale rozumiem kogoś kto stworzył tem serwis. To jego własność i ma prawo sobie zabeżpieczyć. Prosę traktować serwis internetowy jako źródło wiedzy a nie swoją własność.Ktoś kto chce przeczytać np; w Stanach o Sosnowcu może to zrobić wchodząc na właściwą sobie stronę internetową a nie czekać na kopię ukradzioną przez mamuśkę tu w Sosnowcu.Piszę o tym z pewną goryczą bo sam zostałem w ten sposób okradziony i po pewnym czasie osoba która to zrobiła szła w zaparte że jest to jej dorobek intelektualny. Na szczęście były inne dowody. Pozdrawiam.
#3 | arturo dnia 07.01.2006 23:00
absolutnie z tym się nie zgadzam,
informacje w umieszczone w internecie są i do czytania i do edytowania.
Prawdziwemy Sosnowiczaninowi czasy się pomyliły.
Informacje na stronie urzędu powinny być w pełni dostępne, zwłaszcza, że z mocy prawa urząd jest do tego zobowiązany.
#4 | Prawdziwy Sosnowiczanin dnia 04.01.2006 23:00
Informacje na wszelkich stronach www, nie tylko na oficjalnej stronie UM w Sosnowcu są do czytania, a nie edytowania, tak jak to czynią niektórzy, nieuczciwi użytkmownicy internet. Jeśli natomiast ktoś potrzebuje jakieś takowe informacje wykorzystać bez użycia komputera z powodzeniem może je wydrukować. Nie doszukujmy się sensacji tam gdzie jej nie ma !
#5 | ulla25 dnia 02.01.2006 23:00
dlaczego reklamujecie stronę info? tam nic nie widać tylko reklamy.nienawidzę reklam
#6 | Walduś dnia 02.01.2006 23:00
czemu nie ma godzin przy komentarzach?
#7 | Puszek dnia 02.01.2006 23:00
Używam 7 komputerów 2 w domu i 5 w pracy w dniu dzisiejszym sprawdziłem na wszystkich 7 z różnymi procesorami z różnymi systemami (win 98, win 98se, win WP prof, win XP home, i win 2000) na wszystkich jest zainstalowany Internet explorer i na wszzystkich da się skopiować wszystko z www.sosnowiec.pl - może ktoś ma jakąś edycję w opcjach (w poziomie zabezpieceń nie włączoną)
#8 | fluee` dnia 01.01.2006 23:00
hmm.. jak się nie da..?! - zawsze się da.. zresztą próbowałem i jest ok! - chyba że już odblokowali.. a tak w ogóle to nie doszukiwałbym się w tym jakiegoś spisku heh.. no dajcie sp. "okój.Czyżby w dobie powszechnej dostępności do informacji Urząd miał coś do ukrycia?" ..Łoo rety! Grin
#9 | buba dnia 01.01.2006 23:00
nie róbcie kolejnego sos.info - ten bzdurny temat juz tam był bezsensownie przerabiany!!
pozdrawiam ciepło - miła stronka
#10 | koles dnia 01.01.2006 23:00
wydrukuj sobie a jak chcesz kopiowac na swoja strone to juz Twoj problem - wazne ze te informacje sa dostepna na sc.pl
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney