Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


news usunięty
Autor: Piotr Dudała | 14/01/2007
Komentarze
#1 | P2 dnia 20.01.2007 18:28
Ta szkola to jakas "mega" instytucja - "w akademiakach przygotowano 38 miejsc" Smile
W moim ogolniaku byl internat na 100 miesc - i budynki 10x wieksze.
Na powaznych uczelniach na roku jednego wydzialu jest wiecej studentow niz na calej tej uczelni. Ale jak to mowia - kasa nieduza a papier jest zeby przed rodzina pokazac ze dziecko to nie az taki osiol.#2 | k dnia 19.01.2007 06:56
Budynek z nieba nie spadł,ale akurat miasto nie miało w tej sprawie kompletnie nic do powiedzenia i palcem nie ruszyło.Jakież to ważniejsze potrzeby nie pozwalają gminie aktywnie włączyć się w pomoc szkole w pozyskaniu gruntów po PKP? Bo przecież tu chodzi tylko o pomoc gminy,aktywną postawę,zaangażowanie,a nie ciągłe chowanie głowy w piasek.Jakież to chamskie metody stosuje uczelnie-wywieszenie banera,informowanie dziennikarzy,przedstawienie swoich racji,wyrażanie własnych poglądów?! Na szczęście okres kneblowania wszystkich,któzy myśleli inaczej niż władza mamy już za sobą.Oj,chyba kroś tęskni za tymi czasami.Jakie inne sosnowieckie uczelnie skupiają życie środowiskowe?Nie ma innych sosnowieckich uczelni poza Wyższą Szkołą Ekologii założoną przez człowieka z wyrokiem karnym.Ale o niej to chyba nie będziemy mówić.A jeśli chodzi o spory z sąsiadami,to póki co na formach internetowych właśnie sąsiedzi przodują w wywoływaniu sporów,protestach i rzucaniu mięsem.Oczywiście bez argumentów.Wystarczy chłodnym okiem spojrzeć na ten spór,by dojść do wniosku kto tu ma rację.
#3 | DO GLO 123 dnia 19.01.2007 06:51
A DLACZEGO NIE MIAŁOBY SIE WYBUDOWAC KAMPUSU W TRZY LATA? BUDYNEK NOOFILII MAJA BUDOWAC 1,5 ROKU , PLAZE W SOSNOWCU TYLE SAMO, A NAPRZYKŁAD SILESIE CITY CENTER W KATOWICACH BUDOWANO RÓWNIUTKO 12 MIESIĘCY , NO CHYBA ŻE TEN KAMPUSIK TO COŚ WIĘKSZEGO NIZ TE KTÓRE WYMINIŁEMSmile NO WŁASNIE TO MOŻE KTOS WRZUCI NA NETA CAŁY TEN PROJEKT BO PEWNIE WIELE OSÓB BY SIE PRZEKONAŁO DO BUDOWY KAMPUSU GDYBY GO ZOBACZYŁO ( PODOBNO JEST JAKIĄS MAKIETA CZY COŚ TAKIEGO)
#4 | Złośliwy / i do tego nieuk / dnia 18.01.2007 23:29
1 - obiecało ? - a jesli sa teraz inne ważniejsze potrzeby - w czym jestescie lepsi niż zwykli mieszkańcy ?
2 - inne sosnowieckie uczelnie, jak dotąd tzw zycie środowiskowe studentów skupiają w Katowicach - u Was będzie inaczej ?
3 - "wspiera uczelnie ślaskie"... pięknie napisane i jak elegancko... a ten budynek w którym pracujesz to z nieba spadł ?
4 - "sa spory z sasiadami" ale jak wymusicie tak jak chcecie... to sporów nie będzie... racje mieszkańcow się nie liczą... cóś pięknego !

I na koniec... pewnie się zdiwisz, ja też jestem za kampusem i rozwojem uczelni - ale na boga nie tymi metodami, bez takiej chmskiej argumentacji, bez konliktowania mieszkańcow i bez mieszania do tego studentów.

A do pasjonata polonisty - sertecznie pstrafiam i rzycze dalszych owocnych łowóf ortokraficznych. No, pewnie teraz masz wielką uciechę...

Zastanawiam się skąd ta nerwowość w niektorych reakcjach - skoro kierujecie się tylko dobrem miasta... czyżbyście się jednak obawiali tych - malkontentów,złośliwch marud i bezmózgowców, którzy nie patrzą dalej niż na czubek własnego nosa oraz udawanych intelektualistów...
#5 | Te, złośliwy mądrala dnia 18.01.2007 20:36
Pisze się akademicką, a nie akademickom.Do solidnej pracy nad kulturą słowa to się Ty powinieneś wziąć. Może zapiszesz się na studia do WSH.Zrobią z Ciebie prawdziwego, a nie udawanego intelektualistę.A i uczelnie poznasz od wewnątrz, przestaniesz bredzić głupoty i obrzucać ją złośliwie błotem.Hi,hi,hi
#6 | ferdek dnia 18.01.2007 20:32
Jak czytam ten powyższy post,to przeraża mnie przerost formy nad treścią.Gładkie słówka i zero konkretów. Oto konkrety: 1. miasto obiecało pomoc w pozyskaniu terenów i z obietnic wyszło wielkie NIC.2.Kampus to inwestycja, która wiele da miastu (konferencje, wydarzenia kulturalne,spotkania z ciekawymi ludźmi, biblioteka itp.)Już teraz ta szkółka (jak o niej piszecie) robi takie rzeczy i mogła by robić więcej,gdyby miałą gdzie.3.miasato póki co docenia i wspiera uczelnie śląskie, zapominając o JEDYNEJ sosnowieckiej szkole wyższej.4.Spory z sąsiadami wynikają m.in. z problemów lokalowych uczelni-sąsiedzi narzekają na brak parkingów i tłok,a parkingi by były, gdyby powstał campus-byłoby po sprawie i wszyscy byliby zadowoleni.Ja w budowie tego kampusu widzę same plusy.I wbrew malkontentom,złośliwym marudom i bezmózgowcom, którzy nie patrzą dalej niż na czubek własnego nosa chcę realizacji planów szkoły. Bo to dobra i coraz lepsza szkoła. Kto tego nie widzi,naprawdę ma problemy ze wzrokiem.A apropos różnicy między prywatnymi i państwowymi szkołami-z jakiej służby zdrowia korzystasz-prywatnej czy państwowej.Bo ja z prywatnej -WYŻSZY POZIOM!!!!!
#7 | ZŁOŚLIWY /nie zlośliwiec/ dnia 18.01.2007 19:13
Pisz Pan co chcesz ale nie przekrecaj NICKA !
Uczony i Wszystkowiedzący Mężu - gdybym nie pisał z pozycji Złośliwego - to może przystąpiłbym do jakiejś analizy tych Twych dogmatów. Ale widzę że jesteś przekonany iż rzucanie tych niby postępowych a czysto propagandowych frazesów pomoże sprawie.
Atakujesz, bijąc w wielkie dzwony a nie odpowiadasz na żadne ze złośliwych pytań. Znawco europejskich i światowych uczelni a wiesz Ty że zadna z nich nawet nie ośmieliła by się zrobić cokolwiek wbrew sąsiadom i lokalnemu środowisku !
Zadnej z nich nie przyszlo by nawet do glowy domagać sie od władz robienia tzw "sprzyjajacych rozwojowi warunków" To są nienaruszalne zasady i jażżeś taki mądry to sam sobie odpowiedz dlaczego.

Napisałem zlosliwie i przesadnie poprzedni post po to aby wzbudzić jakąś refleksje - kwiatek do kożucha to ważny akcent i można z niego mieć jakieś spore pożytki - ale nie może ten kwiatek atakować i stawiać kozuchowi warunków. Cyryl jak Cyryl ale te Metody...
Uczelnia stara się robi co może... ale Drogi Panie, nie ona jedna w mieście, te inne, dłużej działajace, które dostały od miasta bardzo dużo, to tak jakoś specjalnie Sosnowca, jak dotąd niedowartościowały... pewnie wszystko przez brak tego kampusu...
To może lepiej nie mieszać, zająć się solidną pracą akdemickom - przyjdą osiągniecia, prestiż - to i przywileje się znajdą.
Powiedz swemu Profesorowi że w tym przypadku - głupi jestem z własnego wyboru i tylko dla celów tej dyskusji.

#8 | AN dnia 18.01.2007 18:48
Uwazam, z "glupie garaze i kolejne mieszkania" sa potrzebne. Jesli chodzi o PKP to jest panstwo w panstwie, z nimi sie nie mozna dogadac.
#9 | gto123 dnia 18.01.2007 17:22
Do => Quentin.Bo myslisz ze wszyscy przylatuja do WSH tylko dlatego ze maja nadzieje iz szkola wybuduje campus ? Kazdy inteligentny student albo kandydat na studenta doskonale wie ze w ciagu 3 lat napewno nie daloby sie wybudowac tego wszystkiego co jest w planach.A Uczelnia ma pieniadze tylko przeszkadzaja glupie garaze,kolejne mieszkanie w ramach programu "3 miliony mieszkan - zero miejsca na edukacje" i ciagnace sie latami rozmowy z PKP o pozyskanie terenow za uczelnia.
#10 | QUENTIN dnia 18.01.2007 14:36
WASZA KOCHANA SZKÓŁKA TYLKO MAMI KOLEJNE ROCZNIKI STUDENTÓW NOWOCZESNYM KAMPUSEM ŻEBY WYCIĄGNĄĆ OD NICH KASKE
NAJLEPIEJ POWIEDZIEC ŻE UNIA DA UNIA POMOŻE
ALE TAK NAPRAWDE TO NIE MACIE KASY ŻEBY WYBUDOWAC NAWET PIĘTROWEGO PARKINGU( CHODZBY NA MIEJSCU TEGO OSŁAWIONEGO KORTU) KUPIŁEM W TYM NOWYM BLOKU AKURAT MIESZANIE I CHĘTNYCH BYŁO WIĘCEJ NIŻ WASZYCH STUDENTÓWSmile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney