Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Oświadczenie Burmistrza Miasta Czeladź

W związku z zaistniałą sytuacją i możliwością przedtermiowch wyborów Burmistrz Miasta Marek Mrozowski zwraca się do Państwa z oświadczeniem. Treść oświadczenia prezentujemy poniżej.


Szanowni PaństwoW ostatnich dniach szeroko komentowana jest w mediach, ale zapewne też w Państwa gronie, sprawa przypuszczalnego wygaśnięcia mandatów prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów oraz radnych.Taka sytuacja dotyka również i mnie – nie złożyłem w 30-dniowym terminie oświadczenia majątkowego. Co prawda uczyniłem to dzień później, jednak faktem jest, że nie dotrzymałem ustawowego terminu.Nie zamierzam szukać tłumaczeń i usprawiedliwienia w oczach wyborców, pragnę tylko, aby Państwo zrozumieli sytuację w jakiej się znalazłem. Gdyż z powodu, wydawałoby się mało istotnego, jednodniowego uchybienia terminu, być może będę musiał ponownie ubiegać się o poparcie społeczne.Bardzo przykre dla mnie jest to, iż okazało się, że w naszym kraju są różne prawa dla różnych obywateli. Przestępca ma prawo do obrony, strona w postępowaniu administracyjnym również, nie mają natomiast tego prawa samorządowcy. Naruszono tym Konstytucję, która mówi, że każdy obywatel jest równy wobec prawa oraz zawsze posiada możliwość obrony i złożenia wyjaśnień. Mnie tego podstawowego prawa odmówiono.Zawsze najważniejszą sprawą było, jest i będzie dla mnie dobro Czeladzi i jej Mieszkańców. W poprzedniej kadencji udało się zrobić wiele dobrego, mam nadzieję, że tak będzie i teraz. Początek nowej kadencji 2006 - 2010 był bardzo obiecujący zatwierdzono budżet niosący możliwości dalszego rozwoju i kontynuowanie polityki inwestycyjnej.Jest dla mnie prawdziwą przyjemnością i zaszczytem współtworzyć przyszłość miasta wiedząc, że mogę liczyć na konstruktywną krytykę, ale i wsparcie ze strony zarówno mieszkańców jak i radnych Rady Miejskiej.Z wyrazami szacunku

Marek Mrozowski

Burmistrz Miasta

Autor: Piotr Dudała | 18/01/2007
Komentarze
#1 | Salt dnia 20.01.2007 10:17
Bardzo przykre dla mnie jest to, iż okazało się, że w naszym kraju są różne prawa dla różnych obywateli. - to dobre. bo kiedy ja spóxnię się z płatnością do ZUS lub innej instytucji to urzędnik tłumaczy mi że takie są przepisy i nakłada na mnie karę. Nie mam szans na to że moje spóxnienie będzie potraktowane ulgowo. Ale Panowie włodarze liczą na to że sejm potraktuje ich ulgowo. Powiem Panu to samo co ja słyszałem wiele razy - NIE DOTRZYMAŁEŚ TERMINU? - PONOSISZ KOSEKWENCJE bo wobec prawa podobno wszyscy są równi.
#2 | bosheeee dnia 19.01.2007 13:11
Co Wy tam macie za grafików?!?! przeciez tego czytac sie nie da!!!!
#3 | anonim dnia 19.01.2007 08:38
chłopak trochę się powtarza Wink a może to redaktor mu pomógł.... Wink poprawcie to ludzie, bo sie czytac nie da.
#4 | milo dnia 19.01.2007 06:56
spoko, jak trzeba bedzie zagłosujemy jeszcze raz
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney