Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pomnik żołnierza w Sosnowcu

Panie Prezydencie, o rycerzu nasz wspaniały! Dlaczego pomnik żołnierza chcesz w wielkosci swej budować już teraz, wszak do kampanii wyborczej aż 4 lata? Może gród nasz godzien jest bardziej pomników: hutnika, odlewnika, ormowca, zomowca, ubowca, korkowaca a nie żołnierza szlachetnego akurat? Nie wstydźmy się naszej historii. Mieszkam w Zagłębiu od 3 lat po 20 latach nieobecności i nie wiem doprawdy czem tej niewiedzy doświadczył? Czy odbyła się tu zaiste jakaś bitwa o której bym nie wiedział? Może żołnierz jakiś błędny w tem czasie za naszą ziemię zagłębiowską poległ?A może ów bohaterski wódz z Westerplatte - mjr Sucharski? Ale lepiej dzieciakom o nim nie opowiadać. O heroicznym dowódcy ORP „Orzeł” jeszcze gorzej, bo samemu można orła wywinąć. Nie znam więc więcej żołnierzy, chyba żem w niewiedzy swej gbur i ignorant? Ale po co wydawać publiczną kasę na następne wybory pod pozorem następnego pomnika? Ja, Panie Prezydencie już podrzucam gotowy projekt, jakem Sancho Pansa z Warszawskiej. No, i jak Ci się podoba, Senior?

A teraz serio. Jeżeli nie widzi Pan że zostały przekroczone wszelkie granice śmieszności Prezydencie, podrzucę jeszcze parę oryginalnych zagłębiowskich wzorców: od „Szarych Szeregów”, w których mój wuj Edward Korn służył aż do śmierci w Auschiwitz, skończywszy na ofiarach zagłębiowskiej bezpieki (ich oprawcami byli m.in. oficerowie Wojska "Polskiego"). Czyżbym mylił się, o błędny rycerzu, to im właśnie chce Pan wystawić pomnik? Nie? Zatem komu?


Krzysztof Korn
Autor: Krzysztof Korn | 29/01/2007
Komentarze
#1 | znajdzmy sie dnia 04.09.2007 07:00
mialo byc powaznie, a skonczylo sie... oj,boze-zachowaj nas...i tak z pokolenia na pokolenie.
#2 | Red Snapper dnia 01.02.2007 18:49
Drogi usmieszku,

Piszac nie mam czasu dla przegranych mialem na mysli wlasnie takich frustratow jak ty. Takich, ktorzy swe niepowodzenia tlumacza spiskiem innych.
Mam gdzies to cale bagno ktore zwie sie polityka - "bo w tej branzy jest od ch.. nierealnie myslacych skur...." jak mowi cytat z filmu Pulp Fiction. Nigdy nie miaklem i miec nie bede z tym kontaktu.
A ty nadal uzalaj sie nad swoja niedola

ALOHA!!
#3 | winyl dnia 01.02.2007 11:19
Może i przerżnęliśmy, ale na razie nikt tego nie widzi.
Natomiast wszyscy widzą, że za kilka stanowisk lewica nadal robi co chce, a prawica Was traktuje jak zdrajców...
I takimi metodami się rozbija i osłabia prawicę...
#4 | :-) dnia 31.01.2007 21:32
RedSnaperku, to wy przerżnęliście, tylko o tym nie wiecie (Górski już wie). Bez nas nie jesteście nawet coś sensownego POwiedzieć w Sosnowcu, jarzysz bazę Rednsnperku :-)
#5 | Red Snapper dnia 31.01.2007 19:14
Witam!
niestety nie moge sie udzielac w komentarzach, poniewaz nie mam czasu dla przegranych SmilePfft
Pozdrawiam
#6 | Krzysztof Korn, autor dnia 31.01.2007 10:49
Wszystkim autorom postów (niezależnie od ich treści) - dziękuję. Jestem tylko dziennikarzem społecznym, nie aspirującym do żadnych stanowisk, Ba! Jakikolwiek etat w Urzędzie Miasta (biorąc pod uwagę obowiązujące tam apanaże) stanowiłby obciążenie dla mojej niewielkiej firmy wydawniczej, gdyż swoje miejsce w redakcji musiałbym powierzyć komuś innemu. Ale gdyby ktoś dla dobra osób niepełnosprawnych powierzył mi je r11; przyjąłbym takowe - pro publico bono. Ale nie stanowi to doprawdy mojego życiowego celu. Moje amatorskie dziennikarstwo wynika m.in. z troski o swoją Małą Ojczyznę, o Zagłębie do którego wróciłem. Nie stoi to w sprzeczności w t.zw. jego rsilesianizacjąr1;, której akurat jestem zwolennikiem, gdyż tylko dlatego przekonamy Brukselę, że najbiedniejszym 2-mln miastem w Europie jest Silesia właśnie na wskutek jej działań i to tu właśnie muszą iść fundusze. Warszawka lekką rączką płaci składki, ale nie stanowią one rekompensaty dla naszego regionu. Wypasieni brukselscy urzędnicy biorą sowitą prowizję za fundusze dla Sosnowca, Katowic czy Gliwic. Wystarczy, że wezmą jedną r11; dla Silesii a i w naszych urzędach nie będzie potrzeba tylu urzędników do odbierania Brukseli tego, co nam się słusznie należy. Nadal będę optował jednak za tożsamością Zagłębia przeoranego linią średnicową, która zniszczyła rynek w Będzinie, przeistaczając to średniowieczne miasto w karykaturę. Podobnego wandalizmu jak Gierek dopuścił się Prezydent Górski, sprzedając najcenniejsze place obcym. Nie kieruje mną ksenofobia, ale to troska, że zarówno mojej rodzinnej Dąbrowie jak Sosnowcu władze wydarły to co najcenniejsze dla każdego miasta r11; jego rynek stanowiący duszę każdego europejskiego miasta.
#7 | pm dnia 31.01.2007 10:42
Dajcie już spokój z budową pomników za miejskie pieniądze, niech komitety budowy sami je zbierają , a nie żądają miejskiej kasy. Na 100tys napewno się nie skończy.
#8 | Sulim dnia 31.01.2007 06:09
panie Korn - a żołnierze, którzy walczyli na tzw. froncie wschodnim to skąd się tam wzięli?, pojechali przed 1939 rokiem na wycieczkę z Orbisem na Syberię? Jestem przeciwko budowaniu jakichkolwiek pomników w Sosnowcu - wystarczyłyby tablice pamiątkowe - szkoda pieniędzy. Kiedyś mieliśmy trochę pomników ale okazały się prawie wszystkie dla nowej władzy niesłuszne.
#9 | anonim dnia 30.01.2007 21:06
coś mi tu RedSnappera brakuje...
#10 | Dr. Pai-Chi-Wo dnia 30.01.2007 20:51
Ciekaw jestem kiedy Pan Korn obudzi sie i stwierdzi, ze otaczaja go wylacznie ludzie z UM w SosnowcuSmile. Kazdy kto smie miec odmienna opinie nazywany jest pracownikiem UM. Mysle ze najwyzszy czas aby zastanowil sie Pan nad swym postepowaniem, bowiem do niczego to nie doprowadzi. Budzi Pan w ludziach agresje, czy to sie Panu podoba czy nie.Sam jest Pan sobie winny. Proponuje troche wiecej pokory i spuszczenia powietrza z rozdmuchanego ego.
A Pan Piotr ma bardzo ciekawa inicjatywe.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney