Regulamin Komentarzy

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe

Przegrana po ambitnej walce. Zagłębie Sosnowiec - Wojas Podhale Nowy Targ 2:3 po dogrywce. Stan rywalizacji 0-2

Walka, ambicja i wielkie emocje towarzyszyły pojedynkowi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Podhalem Nowy Targ. Mimo, że wszyscy kibice czekali już na karne wynik w końcowych sekundach dogrywki ustalił jeden z nowotarskich hokeistów.

Pierwsza tercja rozpoczęła się od nerwowej gry obu drużyn, a pierwszy groźny strzał oddali gospodarze – strzelał Mateusz Pawlak. Po pierwszych czterech minutach inicjatywę powoli zaczęli przejmować przyjezdni, jednak strzały Dariusza Łyszczarczyka i Martina Voznika zatrzymał Tomasz Jaworski. Chwilę później po kolejnej składnej akcji goście zdobyli pierwszego gola. Grając z przewagą jednego zawodnika swoją szanse wykorzystał Milan Baranyk, który zaskoczył Jaworskiego strzałem z bulika. Chwilę później było już 2:0 za sprawą Krzysztofa Zapały, który pokonał bramkarza miejscowych z bliskiej odległości. Warto wspomnieć, że gol ten padł w podwójnej przewadze hokeistów z Nowego Targu.

Druga tercja rozpoczęła się od strzału Adriana Labrygi, jednak krążek po jego uderzeniu minął słupek. Chwilę później po przeciwnej stronie tafli bliski szczęścia był Frantisek Barklik jednak trafił w słupek. W 26 minucie bliski zdobycia kontaktowej bramki był Mariusz Puzio, jednak jego uderzenie kapitalnie wyłapał Tomasz Rajski. Dziesięć minut później kontaktowego gola zdobył natomiast Teddy Da Costa, który wykorzystując podanie swojego starszego brata wstrzelił krążek między parkany bramkarza gości. Po zdobyciu gola gospodarze starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, jednak dobra postawa podhalańskiej defensywy uniemożliwiła im zdobycia kolejnego gola.

Ostatnia odsłona zaczęła się od akcji kapitana przyjezdnych – Jarosława Różańskiego, jednak dobra postawa Tomasza Jaworskiego zapobiegła utracie trzeciego gola. W 45 minucie kapitalnie z „fałsza” uderzył młodszy z braci Da Costa, jednak jego strzał skutecznie sparował Rajski. Na 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry sosnowiczanie doprowadzili do wyrównania po kapitalnej bramce Marcina Kozłowskiego, który strzałem z niebieskiej zaskoczył zasłoniętego bramkarza przyjezdnych. Chwilę później szansę na zdobycie trzeciego gola miał Mariusz Puzio, jednak jego szarżę zatrzymała defensywa Podhala. W końcowych momentach ostatniej tercji goście nie wykorzystali gry w podwójnej przewadze i po 60 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2.

Pięciominutowa dogrywka rozpoczęła się od ataków Zagłębia, jednak strzały Adriana Labrygi i Tomasza Kozłowskiego zatrzymał po raz kolejny Rajski. W trakcie dogrywki gospodarze nie potrafili wykorzystać gry z przewagą jednego zawodnika, co zemściło się na 20 sekund przed końcem dogrywki. Po silnym strzale z prawie połowy lodowiska zwycięstwo Podhalu zapewnił Milan Baranyk, który zaskoczył bezradnego Tomasza Jaworskiego.

Po bardzo zaciętym widowisku Podhale po raz kolejny pokonało Zagłębie 2:3

4 lutego 2007, godz. 19:00

Zagłębie Sosnowiec – „Wojas” Podhale Nowy Targ 2:3 po dogr. (0:2; 1;0; 1:0; 0:1)

Bramki dla Zagłębia: 36:06- T. Da Costa (G. Da Costa), 51:57- M. Kozłowski (Horny) PP;
Bramki dla Podhala: Baranyk (Buril) PP, 8:18- Zapała (Różański, Wilczek) PP2, 4:10 OT- Baranyk (Różański);

Kary: Zagłębie- 14min., Podhale- 34 min. (w tym 2+ 10 dla T. Jakeša za niesp. zach.)

Strzały na bramkę przeciwnika: Zagłębie- 33, Podhale- 36

Interwencje bramkarzy: Zagłębie- 33, Podhale- 31

Sędziowali: W. Marczuk oraz na liniach K. Czech i J. Ryniak

Widzów: ponad 1000

Skład Zagłębia: Tomasz Jaworski – Pavel Urban, Kamil Duszak, Marcin Kozłowski, Tomasz Kozłowski, Karel Horny, Mateusz Pawlak, Adrian Labryga, Mariusz Puzio, Teddy Da Costa, Gabriel Da Costa, Marcin Kotuła, Wojciech Sosiński, Rafał Twardy, Jaroslav Filo, Paweł Jasicki, Karol Golec, Łukasz Podsiadło, Tobiasz Bernat

Skład Podhala: Tomasz Rajski – Rafał Sroka, Łukasz Wilczek, Marian Kacir, Krzysztof Zapała, Jarosław Różański, Vladimir Buril, Tomas Jakeš, Milan Baranyk, Martin Voznik, Dariusz Łyszczarczyk, Sebastian Łabuz, Bartłomiej Piotrowski, Frantisek Bakrlik, Sebastian Biela, Tomasz Malasiński, Jacek Zamojski

źródło:sportowefakty.pl